Kamarátstvo po rozchode?

Príspevok v téme: Kamarátstvo po rozchode?
youth22

ahojte, cez internet som sa spoznal s jednou holkou, bolo to nejako začiatkom tohto roku
no a od začiatku sme si rozumeli, jediný problém bol ten že sme od seba príliš ďaleko (200 km), a byť spolu natrvalo by sme mohli byť najskôr za 3 roky
aj tak sme sa to rozhodli skúsiť, no po mesiaci ešte keď sme sa ani nestihli stretnúť mi napísala že bude lepšie keď to ukončíme, že na to nemá
mala totiž dosť problémov, bola z nich psychicky vyčerpaná, ostal som však pri nej, nech si to najskôr dobre premyslí
mali sme sa radi, jediný problém medzi nami bola vzdialenosť
nakoniec tie jej problémy prestala zvládať, bolo toho na ňu veľa a kvôli tomu a aj kvôli vzdialenosti to ukončila
ja som najprv nechcel, no potom som si uvedomil že to asi naozaj bude lepšie, sama povedala že "možno niekedy"
takže príčina rozchodu bola len vzdialenosť, ale aj tak si ma vymazala z priateľov všade kde sa dalo a nekomunikuje so mnou (nechce), aj som jej povedal že by som chcel byť aspoň kamarát, ale ona asi nechce
chcel by som sa spýtať či je v budúcnosti nejaká šanca kedže som bol stále pre ňu úžasný, koniec bol len kvôli vzdialenosti, a inak je dosť možné že niekde tam pôjdem po škole žiť a pracovať, akože nič neplánujem, uvidím čo bude, len či by to bolo možné
no a tá hlavná otázka: myslíte že sa časom bude chcieť aspoň kamarátiť? nenamotali sme sa na seba ani nič, v podstate medzi nami skoro nič nebolo, chyba nebola ani v jednom z nás...tak nechápem prečo si nechce ani len písať

youth22

idylka: rešpektujem to, len som chcel vedieť váš názor na to a či sa to môže vrátiť k tomu kamarátstvu
liberta25: je pravda že som vypisoval dosť, ale potom som toho nechal aby sa najprv upokojila a porozmýšlala, na druhý deň mi sama napísala že nechce aby som bol z toho nešťastný, nech žijem svoj život, nech sa neobmedzujem kvôli nej; samozrejme som to nemohol stále pochopiť ale neriešil som to radšej, normálne sme si potom nejakú dobu písali ako predtým, dosť som nad tým rozmýšlal a uvedomil som si že to naozaj bude lepšie teraz to nechať tak, predsa len 3 roky fungovať na dialku nie je ľahké, odsúhlasil som jej teda koniec, ale povedal som že by som si rád aspoň písal, no a potom si ma zrazu vymazala

liberta25

Slobodna, asi nie je co riesit unho. dost mozne, ze ho vymazala, lebo chlapec nadalej vypisoval a nechcel pochopit, ze ona si to uz naozaj nezela. taketo mazanie a blokovanie, aby sa zabudlo, je skor muzska domena, zeny tak narychlo a radikalne nemenia nazor, ak stale maju zaujem o muza.

youth22

idylka: samozrejme že si s ňou nechcem písať nasilu
liberta25: ako dôvod na ukončenie "vzťahu" povedala to že sa na to necíti, že už nemá silu riešiť ani jej problémy, že je psychicky na dne a nechce aby som sa kvôli nej trápil; a keď som povedal že by som si chcel aspoň z času na čas písať, tak odpovedala že teraz nechce nič, ani s druhými ľuďmi si písať; spýtal som sa aj či je to kvôli mne, na to odpovedala že to nie je nič so mnou
Slobodna: nikto sa v našom vzťahu nehrabe, sú to len spoloční kamaráti, nerozoberal som s nimi vzťah, len to že je na tom dosť zle; a pomôcť jej... no to nevyzerá reálne, nechce o svojich problémoch hovoriť ani s kamarátmi, ani poradiť si nenechá

Slobodna

Na tvojom mieste by som si do toho nedala od nikoho kafrat a nerozoberala by som to s tretimi osobami.Nepustaj si cudzich ludi do vztahu.Zaujem ma,vymazala si ta,lebo zide z oci-zide z mysle. Bojuje s tym rovnako ako aj ty. Je tazke to premietnut do reality. Hladaj moznosti ako to urobit, ukaz jej a presvedc ju,ze sa to da. Ak mozes,snaz sa jej pomoct s jej problemami,radami, pomocou, podporou.

liberta25

a ten dovod zistis najskor tak, ze sa jej priamo opytas. a je mozne, ze neodpovie. alebo odpovie vyhybavo. tak to potom zabal a ak na nu budes zvedavy este aj o par mesiacov, tak sa mozes skusit nezavazne ozvat. koniec story.

[zruseny37]

A ty nerozumieš tomu, že z nejakého súkromného dôvodu nemá záujem? Chceš si s ňou písať nasilu? Keď bude chcieť, ozve sa ti aj sama.

youth22

liberta25: lenže ja som na nete nehladal nikoho na vzťah, ani ona, jednoducho sme sa skamarátili, veľa sme si písali, nič viac sme nehladali, a potom po 3 mesiacoch tolkého písania nám došlo že sa máme radi; čo sa týka dialky tak je pravda že to nie je tolko, plánoval som 2 týždne po začiatku toho "vzťahu" prísť, lenže bohužial ona nemala čas, mala toho dosť veĺa, ale povedala že tak o 2 týždne by to išlo, tak sme sa na hodinu presne dohodli, akurát pár dní predtým sa jej začali kopiť problémy, bola dosť zničená, a povedala že bude asi lepšie to skončiť; a navyše, 3 roky viesť vzťah na dialku, ktovie či by sme to zvládli
idylka: veľa volného času má aj teraz, len má problémy a je z toho dosť psychicky vyčerpaná a zmätená, to tvrdia aj 2 naši spoloční kamaráti, síce si ich nikde nevymazala ale prestala si s nimi písať
Ahgni: nemám očakávania, len som bol za tým aby sme aspoň ostali v kontakte, aby sme si písali ako zo začiatku, ona sama povedala že radšej niekedy v budúcnosti až budeme môcť byť spolu, ale nič neplánovať a žiť si svoj život; len som nepochopil tomu že si ma všade vymazala

liberta25

myslim si, ze ju to prestalo bavit. asi hladala aj realneho priatela. pisete si od zaciatku roka, 200 km naozaj nie je ziadna dialka a ty si za nou ani raz nesiel. teda velky zaujem si neprejavil. vlastne v jej ociach asi ziadny. a ak budes nadalej takyto neaktivny tvoje vypisovania budu s velkou pravdepodobnostou vzdy koncit takto.