Kde sa zoznamit?

Príspevok v téme: Kde sa zoznamit?
pedro17

Ahojte,
je piatok večer a ja sedím sám doma. Nedobrovoľne. Už dlhší čas ma trápi môj život a možno práve vy mi dáte inšpiráciu ako to zmeniť. Trápi ma že nemám priateľku a takmer žiadny sociálny život. Nie vždy to bolo takto, chodieval som často von s partiou, no ako roky plynú, každý si niekoho našiel a trávil čas s ním. Z pravidelných stretnutí sa stali príležitostné a neskôr veľmi občasné. V podstate teraz je situácia taká, že mám síce dosť kamarátov, ale stretneme sa pár krát do roka, lebo viac času nie je. V poslednom čase sa mi stáva, že fakt nie je s kým si vyraziť niekam sa zabaviť. A dostávam sa k druhému problému, že by som si rád našiel partnerku. Ale tým že nemám príležitosti tak sa mi to nedarí. Mám zamestnanie v ktorom som od rána do večera zatvorený v kancelárií v mužskom kolektíve, takže ani príležitosť s niekým sa zoznámiť v práci nemám. Som aj introvert čo celú situáciu sťažuje. Skúšal som sa zoznamovať tak náhodne buď v obchode, na ulici, na pošte prostredníctvom malých konverzácií sa prihovoriť k slečne čo mi bola sympatická ale ako si to nefungovalo. Cítil som sa hrozne nervózne pritom a uberalo mi to veľa energie. Úplne najlepšie som sa cítil, keď sme boli ako partia niekde vonku, vtedy som sa cítil uvoľnene a v skupine som ľahšie nadväzoval ten počiatočný kontakt. Myslím, že keď s nejakou slečnou oťukám, tak nemám problém byť s ňou aj osamote a rozvíjať ten vzťah. Ide mi hlavne o prekonanie toho prvotného kontaktu. Premýšľal som aj nad nejakou aktivitou, pri ktorej by som sa cítil aj uvolnene a mohol sa s niekým spoznať. Niečo čo by ma aj bavilo, jazykové kurzy, skupinové cvičenia. Skúšal som aj internetové zoznamky, ale cítil som sa ako odpad ktorý nie je hodný existencie na tomto svete. Nikdy som nemal problém so sebavedomím, no asi práve internetové zoznamky mi ho naštrbili. Konkrétne som skúšal pokec a badoo, neviem či je ešte niečo iné čo by na Slovensku fungovalo. Na týchto zoznamkách som sa zoznámil s pár dievčatami, ale drvivá väčšina ani neodpíše. Vtedy som si fakt začal klásť otázku, čo so mnou nie je v poriadku. A myslím si, že profil mám aj zaujímavý, aj fotky normálne. Po pravde chodiť na diskotéky ma nebaví a myslím si, že také normálne dievča na život tam ani nestretnem. Neviem kde hľadať, nezoznámil som sa s nikým novým už niekoľko mesiacov a cítim, že je najvyšší čas to zmeniť lebo ma to zožiera. Čo by ste mi poradili?

smilova

Ako dopadli tie skupinové cvičenia a kurzy? Aké máš koníčky? Dalo by sa zoznámiť niekde, kde sa cítiš dobre ty? Skúšaj oslovovať a nevzdávať sa, cvič sa, aj keď to nevyjde vždy podľa tvojich predstáv...Máš predsa čas , či? Často človek hľadá partnera namiesto sociálneho kontaktu, priateľa. A čo menšina dievčat zo zoznamiek, ktorá by ti aj vyhovovala? Vieš, ak ti niekto na internete neodpisuje, čo to hovorí o tebe? Nič ;-) S kolegami sa mimo práce vídať nechceš? A sú ešte nejaké seriózne zoznamky...