Velmi silna menstruacia

ja123

ahojte, chcem sa spytat moj menzes trva 7-9 dni a prve 4-5 je strasne silny tie dni si nemozem ani sadnut ani lahnut lebo hned preteciem ani viac vloziek nepomaha a tie dni ma vycerpavaju lebo nemozem vazne ani sediet ked.si sadnem na cely zadok aj vsetko za prvych 25 min. preteciem a uplne neviem co mam robit neodporucaju mi lieky je mi 13 a c-vitamin nepomaha ani caje a zo skoly ma koli tomu nepustia. vopred dakujem za rady

amanda23

na silnu mestruaciu krasne zabera caj z mysieho chvosta - bylinky, dokonca niekedy mi ju az celkom zastavi, aj na krce je to dobre, inak preventivne aj obcas medzi menzesom pit alchemilku, alebo zenske caje, naozaj to pomaha...

to je jedno

ahojte ja som tiež mávala silnú a bolestivú menštruáciu (dúfam že sa to už nikdy nevráti) a najprv som to ako tak zvládala ale začalo ma to štvať tak som išla ku gynekologičke a predpísala mi Duphaston- vďaka nemu mám pravidelnú menštruáciu raz za mesiac a používam ho 16-25 deň cyklu myslím že každý deň 1 tabletku, potom Ascoturin ktorý som užívala počas menzesu každý deň 6 tabletiek ale po troch dávkach ten bol na zoslabenie krvácania, Kanavit to sú kvapky ktoré som užívala tiež počas menzesu 3 krít za deň po 10 kvapiek a ten slúžil tiež na zoslabenie menštruácie, a Flector to sú prášky ktoré smiešate s troškou vody na bolesti brucha.... upravilo mi to menzes na pár mesiacov ale stále sa mi to zdalo dosť a začala som mávať velké bolesti tak mi gynekologička vysadila Ascorutin a namiesto Flectoru mi dala Flamexin na bolesť a mne osobne to naozaj pomohlo... ale skúsila som raz vysadiť všetky lieky okrem toho Duphastonu a menzes sa ešte viacej zoslabil a bolesti minimálne...taktiež používam na bolesti Ibalgin,Panadol,Mig,citrónová šťava a myslíš že v zoslabení krvácania, bolesti a pravidelnosti mi dosť pomáha aj čaj Afroditin čaj zdravia ktorý mi strašne pomohol a dobre chotí, pijem ho či už počas menzesu alebo keď krámy nemám ale studený pretože teplé veci (nápoje,jedlo...) vyvolávajú menštruáciu a ten čaj sa dá zohnať v lekárni ale nie v každej... ale tu sa dá zohnať za dobrú cenu www.liecive-caje.sk ... dúfam že som aspoň trochu pomohla :)

janab

Ja som mala celý život silné krvácanie. Nič nepomohlo, len prvé 3 dni cyklu v noci min.2x na záchod sa prebaliť, vložky dvojité,proste jatky..po pôrode sa to trochu ukľudnilo, ale prvé 3 dni boli stále hrozné. Niektorým ženám pri bolestiach pomáha štamperlík ostrého, otvoria sa cievy a vlastne prestanú bolesti. Ked veľmi krvácate, tak doma treba dávať nohy hore, ked ležíte na posteli, tak ich dávať na stenu a tak chvílu poležať. Jasné, že v tom období treba byť v teple, nechodiť hore-dole po vonku s holými krížami..proste ked prídu krámy, tak treba si dať 2-3 dni pohov a menej chodiť a aktivity a tak..Železo treba brať aj počas menzesu, lebo sa stráca veľa krvi a vlastne po menzesi v tele nie je skoro žiadny hemoglobín..práveže pred, počas a po menzesi treba brať železo viac ako po celý mesiac...Treba akceptovať telo a podriadiť sa prírode, myslím si, že žiadne osvedčené lieky na to nie sú..zhrubnutá maternicová sliznica sa odlupuje a musí sa to dostať von...

anonymka11

čawte ja mám tiež veľmi silnu mS prvé tri dni nemožem ani spávať v noci sa budím, bolí ma hlava a je mi zle teraz ju mám už 4 deň a už mi je ovela lepšie skušala som ascorutil ale potom mi bolo len zle, a tak som to musela pretrpieť. p.s mám 15 rokov.

hellenka 956

ahoj ,ja mam ties silnu menstru.a zacala mi ked som bola pred dvomi meciacmi na plastiku krcka .mam bolesti a velmi krvacam .poprosim o radu ,co mam si dat aby som tak nekrvacala ?citron som skusala a nic .dakujem .

lenna

ahojte alchemilkový caj pomáha ale mozete donho dat aj citronovu stavu malo by to mat vacsi ucinok, pretoze alchemilka upravuje cyklus a citron trochu stahuje krvacanie skuste to uskodot to neuskodi a malo by to pomoct je to odskusane

adkalc

Moze sa pocas silnej menstruacie uzivat zelezo (napr. Aktiferin)? Ja mam malo hemoglobinu a uz som viackrat pocula, ze zelezo sa ma prijimat mimo menzesu. Co vy na to? Dakujem

ribana

siima
nehraj sa tu na 12 rocne decko a nesnaz sa nas blaznit tym,ze budes pisat chybne,len aby ti zase naleteli a zacali to tu rozoberat.Ty sa musis strasne nudit.Je mi ta luto.