Behanie

maria 337

ja som zacala behat red pol rokom velmy ma to chitilo som strasne rada ze som zacala behat teraz ked vynecham jeden den je mi hrozne smutno ale tesim sa ztoho velmz to mam rada a tak skoro z tym neprestanem nechcem prestat vobec Rada pre druhych ked chcete zdravo zit a citit sa dobre alebo ste mali zly den tak odporucam beh mne to pomaha

sansa

Osobne lepšiu aktivitu na chudnutie ako beh nepoznám. Za 2-3 mesiace som BEZ úpravy jedálnička len behaním každý deň cca 25 minút schudla zo 61 na 55-54 kg. Je to otrava, osobne ma to nebaví, ale prináša to askra výsledky.;) Som spokojná, každý ma chváli a aj ja sa lepšie cítim. Takže, ak chcete pre seba niečo urobiť, šup do botasiek a behať!:D

Inga22

Od augusta chodím na spinning 2x týždenne (ak sa podarí, aj 3x).A nepravidelne chodím plávať. Zatiaľ som bola behať iba 2x, vo štvrtok pol hodinu. Včera hodinu. Necítila som sa príliš unavená. Tú hodinu som dole opisovaným spôsobom v pohode zvládla. Ja by som vládala behať aj pri tej 170tke, ale vraj je to neúčinné čo sa spaľovania tukov týka. Preto si tú tepovku tak intenzívne sledujem a ak je vyššia, tak hneď zvoľním.

vebe

Otazka je ako dlho uz behas. Ak si pred tym velmi nesportovala, tak to chvilu trva, nez sa clovek dostane do kondicie. Chce to cas a postupnost. Pre zaciatok je mozno lepsie behat na okruhu, niekde pri skole (moja skusenost, ini mozu mat iny nazor a skusenost. Zacnes nejakym poctom okruhov a vzdy si jeden pridaj. Bez radsej pozvolna a zameraj sa na dychanie. Hlboky nadych vydych na dva krat a maximalne. Ked je zly den,treba zase nejaky okruh ubrat. Trpezlivost na zaciatku prinesie po case svoje ovocie a podari sa ti behat aj vyse hodiny a nebudes takmer vobec zadychana a frekvencia bude primerana. Niekto sa viac zameriava na rychlost, niekto na nerovny teren, kazdy ma svoj sposob. Skus zaradit nejaky erobik alebo zumbu, ktora da zabrat,ale kondicii prispeje. Ak aj napriek tomu budes mat problem s vysokou frekvenciu tepu, stoji za uvahu dat sa vysetrit, aby za tym nebola nejaka porucha rytmu s tachykardiou.

Inga22

Začala som s behaním. Používam športtester. Problém však je, že moja tepovka veľmi rýchlo vyskočí na cca 180 a blíži sa k maximálke (194 - tú mi vypočítal športtester po zadaní váhy a veku). Keď mám takto vysoký tep, tak zvoľním, beh nahradím rýchlou chôdzou, zhlboka dýcham, čakám kým nie som na cca 130 - 140 s tepom. A začnem behať opäť, ale znovu sa mi vyšplhá tepovka až príliš vysoko. Čiže celé moje behanie spočíva z krátkeho behu a asi dvojnásobku k behu "predýchavania" - čakanie rýchlochôdzou, kým sa mi zníži tep. Neviem či je to správne, alebo nie. Nikdy som nebehala pravidelne. Takž v konečnom dôsledku sa viac poprechádzam, ako si pobehám. :)
Budem vám vďačná, ak sa mi vyjadrí niekto skúsenejší a usmerní ma. Mojim cieľom je zhodiť pár kg, vyformovať postavu a cítiť sa zdravo.

Ďakujem za reakcie.