nocne mory - nespavost

Príspevok v téme: nocne mory - nespavost
Halluuzzka

prosim vas o radu, mam problem zo spankom uz dlhsiu dobu, tazko zaspavam, mavam ten isty sen uz skoro tyzden, niekedy sa v noci budim, rano stavam nevyspata a znicena este viacej ako chodim spat a bojim sa uz spavat, neviem ci to nieje stresom, alebo ci mi nieco nieje, neviete poradit nieco, ale tabletky az v krajnom pripade, predsalen to nieje zdrave

RNG

Proti depresiam a na lepsi spanok(zvysenie hladiny neurotransmiterov, hlavne serotoninu) je dobre obcas brat 5-HTP, "polotovar" na serotonin, 2x50 miligramov zlepsi naladu a da hlboky pokojny spanok postupne.
Ked sa ti spravny rytmus vrati, nemusis to brat dalej, v potravinach je tiez urcite mnozstvo polotovarov na neurotransmitery.

RNG

Vassina dnesnych filmov su skodlive pre psychiku.
Pisu ich nervove labilny ludia, naplnia ich hororom a sexom, aby umelo stimulovali ludi.
Proste je to psychologicka navykova droga svojim sposobom.
Ja sa im vyhybam osobne. Pre mna tvrda realita zivota ma dost stimulantov, nepotrebujem umele.

endlessrayne

halluuzzka, oba tvoje sny mi pripominaju ten horror co sme spolu pozerali ;-)
(vazne sme ho spolu pozerali, vsak?!)
ja odkedy nekukam na horrory tak nemam az take blbe hnusne sny. rozhodol som sa vobec nepozerat take filmy, velmi to robi zle na psychiku a aj tak su to "o nicom" filmy.

agina

Haluuzka, tvoj sen so zamykanim dveri sa da vylozit tak, ze utekas pred problemami a zamykas pred nimi dvere.To oko vo dverach znamena, ze pred problemami neujdes, ze si ta vzdy najdu a budes ich musiet vyriesit.

SHAKTI

si unavena,nic neriesis ale akoby si iba utekala pred problemami,mas z niecoho strach,zena v aute na sedadle spolujazdca-nemas svoj zivot pevne v rukach,presadla si si na vedlajsie sedadlo v domneni,ze ti niekto pomoze,akoby povedie tvoj zivot,ale sama nevies kto by to mal spravit,nevies ci auto ide,lebo mas pocit,ze tvoj zivot a veci sa nepohynaju dopredu,necitis ze by sa nieco dialo,slo v pred,predne sklo,spinave..nevidis svoju buducnost najlepsie,po pravde vobec nevidis pred sebou nic pekne..si neista a vahas-chces sa pohnut v pred ale neveris si,neveris ze to zvladnes..
strieda sa tma s osvetlenim poulicnych lamp...mas pocit,ze tvoj zivot je iba zly,aj ked su tam zablesky stastia,uspechu-ale len malinke(svetlo poulicnych lamp)
ta zena iba pozera a vyzera byt od krvy(len cakas-pozeras ale nic nerobis,vyzera byt od krvy-vyzera byt stastna,ale nie je..)
aky je ten dom??? stary,zanedbany??
to aky je ten dom,symbolizuje aky je tvoj zivot!nemas pocit,ze by si mala okolo seba doveryhodnych ludi,ktori by ta mali radi a pomahali ti.
niecoho sa velmi bojis,celkom jasne z tohto sna nevidno coho,lebo mam pocit,ze je toho viac..musis si odpovedat sama,coho sa tak bojis..
modre oci-to je laska,mas z nej strach,ani sa dokonca na nu nepozries,utekas pred nou,zamkynas dvere,no napriek tomu ta laka-pohlad cez klucovu dierku...preco ti pripada nechutna??
vyklad-neuraz sa...pre mnohich ludi je tazke prijat to co cele roky zatlacaju do podvedomia a nechcu to vidiet,nechcu to vyriesit..
z oboch tvojich snov,vidiet ze sa niecoho bojis,musis sa opytat sama seba coho a preco? prestat sa bat,zacat zit,vziat svoj zivot do vlastnych ruk-utriet predne sklo a pustit stierace,presadnut si na sedadlo vodica,nastartovat a ist. Neboj sa toho,ved nemusis ist sto,staci ked pojdes 40!!
a cely zivot sa utekat neda,nepomozu ti ani zamknute dvere...postav sa svojmu strachu zoci voci,prestan utekat a odomkni,mnohokrat zistime ze nas strach bol neopodstatneny a ze sa nam nic nestane,ze sme sa bali zbytocne a nas strach bol iba v nasej hlave.

Halluuzzka

tak ten sen: zena v aute na sedadle spolujazca, vodica nevidno, pohlad cez predne sklo, ktore je trocha spinave a prsi nan, vyzera to akoby slo to auto, sa strieda tma z osvetlenim poulicnych lamp, ta zena len pozera a vyzera byt od krvy, nic len toto stale dokola, ale taky pocit mam pri tom strasny, toto sa mi sniva najcastejsie... nekedy sa mi sniva ze som v dome z ludmy a stale nas niekto nahana, utekame cez izby a zamikam dvere aby nas nedobehol, ked sa pozriem cez tu klucovu dierku tak tam zrazu zbadam toho kto nas nahana, a jeho oko, take modre nechutne, vtedy sa laknem vzdy a prebudim uplne mimo, prestrasena...

SHAKTI

sen je spojenim veci minulych,pritomnych,nasich problemov,strachov a obav..napis aky sen...veci si treba vyriesit..
sen-to su veci zatlacene do podvedomia...podvedomie je akoby taka pokladnicka,do ktorej strkame neprijemne veci,ktore sme nevyriesili,myslime si ze ked ich tam strcime,ze zabudneme a bude klud ale tak to nie je.Podvedomie nam tieto veci neustale podstrkava vo fome snov...vyries si problemi a budes spinkat ako babo

envy

ja som mavala toto iste cca pred tyzdnom, s priatelom sme mali nieco ako malu krizu, neustale sme sa hadali a ja som mala depky, stale som si nahovarala somariny a v noci som potom nespavala, mala som nenormalne nocne mory, budila som sa cela spotena a roztrasena, bala som sa znova zaspat... u mna to suviselo s psychikou, pretoze teraz je uz opat vsetko OK a ja spim ako babo :) nic ma nezobudi a mory su fuc :))) psychika je mocna carodejka :), takze ak ta nieco trapi, vyries si to a nepapaj zbytocne lieciky..drzim palce anapis, ako si dopadla

Nikuska9

ja som mala rovnaky problem..nespavost!Vyskusaj ukludnujuce caje pre spanim,mnohokrat zazracne pomozu..alebo je moznost roznych mini terapii(ja to tak volam).psychologicka mi poradilo jeden velmi jednoduchy sposob a naozaj to pomaha.Skuste vyhladat nieco na internete..alebo ak chcete mozem vam to aj opisat,mozno to pomoze aj vam.. :)