znížené množstvo draslíka v krvy

Príspevok v téme: znížené množstvo draslíka v krvy
fortuna245

Môže mi niekto poradiť prečo je v krvy nedostatok draslíka????Kojila som moc dlho a zistili mi to pri odbere,nakolko ma dosť bolievala a točila sa mi hlava.Mohlo to byť aj z toho????Mám problém aj s chrbticou,no bolí ma len pravá čast chrbtice................je to normálne????a možu byť tieto bolesti aj následkom tohoto nedostatku draslíka,??Za každú radu budem vdačná.Dakujem

mira

Najväčšou zmenou v strave bolo zavedenie valcových mlynov, ktoré obrúsili zrná obilnín tak, že odstránili všetky minerály /a iné látky/ a rafinácia potravín.

RNG

mira, si velmi naivna. A kto si myslis ze stanovuje tie kriteria na obsahy a podla coho?
A prosim ta, nezacni mi tu vykladat, ako je Slovensko v polnohospodarstve alebo v comkolvek inom vyssie ako USA. Vidim, ze sa to aj v tejto teme zvrhava na prazdne skriepenie, tak ju opustam.

RNG

Pozrite spat v tejto istej teme. Donedavna sa nesolilo morskou solou(prakticky cisty NaCl) ale tazenou, sylvinom. A zlozenie sylvinu je vascina KCl.
Teda si treba uvedomit jedno: Nie je solenie ako solenie, velmi zalezi od zlozenia soli, ktoru pouzivas.
A v tom sa da urobit plno len obycajnym kupenim jednej soli miesto druhej, ziadne revolucne zmeny v strave.

mira

Neviem ako je to v Amerike, ale tu musí poľnohospodár dať robiť minimálne 1x za 7 rokov rozbory makroživín v pôde. Ak nevyhovie, nedostane dotácie.
Tu je to prísne.

RNG

mira to su statistiky obsahu plodin, nie osobne nazory to su tabulizovane fakty.
Polnohospodari pridavaju len tolko draslika, aby mali maximalne vynosy.
Obsah draslika v pode aj inych mineralov prudko na celom svete poklesol, hlavne pouzivanim umelych hnojiv, ktore zabili v podoe vacsinu podnychj bakterii, ktore predtym uvolnovali svojimi kyslymi vyluckami draslik z podnych mineralov(piesku v pode)
Toto bolo prvykrat uverejnene uz v roku 1936(Departement of Agriculture) v sprave o prudko klesajucich obsahoch mineralov v polnohospodarskych produktoch a pode a dodnes sa to neriesi.
Zemiak napr zasadeny na prerii(celiny, neporusena poda) ma 4x tolko draslika, nez priemerne pestovane intenzivne.

gabrielik

Mira, presne tak, je ho malo, preto ho musia umelo v kvantach pridavat do pody.

A suhlasim s tebou, najlepsie by bolo, keby sa solou hospodarilo a solilo skutocne ako zlatom. Potom by bol pomer sodik - draslik (z rastlin) mozno vyrovnany.