Otázky na RNG

RNG

janelan, nezabudaj na doplnky jodu a selenu.Ked naberas vahu, znamena ze ti poriadne nepracuje stitna zlaza, pripadne aj ine , ako nadoblickova.

RNG

janelan, yam, tj vlastne Diosgenin, co yam obsahuje ti velmi pravdepodobne pomoze. Davka Diosgeninu 200 mg ti napravi hormonalne kolisania, co odstrani tie stiedania horucava/zima a zaroven napravi hospodarenie s mineralmi, lebo inac dostanes po case osteoporozu. Ak ti namerali osteopeniu alebo osteoporozu, odporucam brat aj doplnok mineralov na kosti a vitaminy D-3 a K-2
Swansonvitamins.com ma kvalitny yam,standardized, kde v kazdej kapsuli je 40 mg Diosgeninu, takze beries 5 kapsuli denne.
Maju sice velmi drahe postovne, ale prechod je dost dlhy proces, tj toho yamu potrebujes vela, aj neskor po prechode sa oplati brat aspon polovicna davka, takze zasob sa nalezite, aspon na pol roka az rok .

AS2

Dobrý deň,
ešte poprosím o radu - manžel mal pred 6 týždňami škaredý výron na členku po úraze. Má to stále opuchnuté aj keď to mastí fastum gelom, Heparoidom...dnes si šiel kúpiť kostihoj že si dá obklad na to. Neviem čo by mohlo pomôcť vstrebať ten opuch?
Aescín už užíval veľmi nezabral.

AS2

Dobrý deň,
chcem Vás poprosiť o radu.
Mojej mame 70r. diagnostikovali polyneuropatiu. Nezistili jej však príčinu - cukrovku nemá. Prejavuje sa to u nej pocitom skrčenej ponožky a kŕčmi v nohách v noci. Potrebovala by som radu čo by jej mohlo pomôcť, aké vitamíny a výživové doplnky? Zatiaľ má len liek Lyrica ale je z neho extrémne ospalá a na ťažkosti jej nezaberá. Okrem polyneuropatie má aj atrózu kolenných kĺbov a lieči sa na vysoký skákavý krvný tlak, užíva lieky Hydrochlorothiazid a Isoptin.
Zatiaľ sa mi zdá že s tou polyneuropatiou jej lekári nepomohli vôbec. Ďakujem za ochotu

janelan

dobrý den p. RNG chcem sa spýtat ohladne menopauzy mam 53 rokov.Problemy trvaju 1,5 roka ale menstruaciu uz nemam od januara 2013.Prosim vas o radu ake doplnky, ich kombinacia a davkovanie je ucinna na caste a silne navaly a hlavne NEKONTROLOVATELNE priberanie na vahe.Uzivala som prirodny doplnok MERILIN ale nezaberalo to. Za skoru odpoved dakujem

RNG

Povlak na jazyku je candida alebo plesne a to je v prvom rade zalezitost crevnej flory.
Ked mas malo kyselin alebo enzymov, tak sa ti moze crevna flora pokazirt.
Takze mozno potrebujes extra kyseliny a enzymy,
ale iste potrebujes hromadu mikrovlaklnin a kvalitne probiotika

rosicka

RNG, veľmi ťa prosím o rada. Už dlhšie mám problém s trávením, zlý dych a výrazný biely povlak na jazyku. Candidu mi doktorka vylúčila aj keď nález kvasinkovytých mikroorganizmov v stolici bol " masívny ". Čo si o tom myslíš? Napadlo mi či nemám nedostatok HCl alebo nejakých tráviacich enzýmov, poprípade nejaká intolerancia na jedlo ? Ako by som to mohla zistiť?

RNG

Lumaraki, nie len plzenske pivo je zasadite, ale aj mnohe ine piva a napoje. Ale najviac pomaha pit nie pivo, ale roztok odkyslovasca piv a vin, tj KHCO3(draselna bikarbona), co dostanes pod menom Kalinat aj na Slovensku cez internet
Za 10 euro je tam aj kilove balenie, co ti vystaci aj na 2-3 roky pravidelneho pouzitia.Inac ja ako cukrovkar mam tiez nabeh ku dne, lebo jem miesto sacharidov hodne masa a hribov. Naviac beriem ak na travenie kyseliny, tj okyslujem si telo dost intenzivne. Takze si ho musim rovnako intenzivne odkyslovat, ci uz roztokom kalinatu skoro rano na ptazdny zaludok, alebo najnovsie branim entericky pokrytych piluliek bikarbony, ktore sa rozpustia az v crevach tj mi neodkyslia zbytocne zaludok.

RNG

Simka, prcesy v tele su navzajom vseliaj spojene.
Napr pokazeny zaludok znamena kvasenie a hnitie v zaludku, kde sa hnitim vyrobia tozne jedovate latky , tj aj take co su neurotoxicke a rozne zapalove. Neurotoxicke posobia priamo na nervy a mozog, zapalove nepriamo a mozu stosobit napr aj hypervrentilaciu, tj zrychlene dychanie co vedie k hyperventilacnej tetanii
Ale moze to byt aj naopak, stres ti moze sposobit zly traviaci proces, ako napr nredostatocne vylucovanie kyselin, tym kvasenie a hnitie v zaludku a tak dalej dookola.
Vyhladaj si cez google pod mojim nickom temy stres, travenie, spanok, tetania a podobne.Tam sa toho doxvies viac ako to vzajomne pracuje spolu, a ako na to celkove sa da vplyvat , aby si nemala zbytocne zdravotne problemy.