Otázky na RNG

RNG

Probiotik je v pode hromada a kedysi ludia natolko nedodrzovali hygienu, takze ich dostavali kopy. Tiez niektore uskladnovane produkty im kvasili a tak dostali v potrave dalsie.
Dnes ale podu hnoja umelymi hnojivami, takze velku cast mikrobov v nej zabili, vsetko dokladne umyvame alebo tepelne upravujeme, takze pravdepodobnost zakultivovania/nasadenia sa probiotikami je podstatne/radove mensia. A kedze ich potrebujeme, musime si ich aspon doplnat.

Nick44

Dakujem za odpoved. Ešte by ma ale zaujímalo, aký je ešte zdroj probiotických kultúr okrem doplnkov a mliečnych výrobkov, lebo v minulosti doplnky ani rozne jogurty s probiotikami neexistovali, ale ľudia probiotiká predsa potrebovali rovnako ako teraz.

RNG

Oprava, rozumel som atb , nie probiotika.
Probiotika mozu pomoct pri roznych mikrobialnych infekciach, ale ktore ako pomahaju je este nedostatocne preskumanue, Podla januaroveho clanku 2013 v National Geographic nasli zatial v hrubom creve vyse 33 000 mikrobov rozneho druhu a ktore z nich su pre nas uzitocne, a cim, ktore neskodne a ktore skodlive je este velka otazka.
Tie, co sa bezne predavaju ako labvoratorne vypestovane probioticke potravinove doplnky su uz zname, ze pomahaju. Tisice inych este nie su ani poriadne identifikovane a teda nevieme, ktore su pomocne z nich a akym mechanizmom.

RNG

Nick, je to teoreticky mozne, ale velmi malo uspesne, kde nestaci jedno atb, ale viacero a brane dlhy cas. Kedze atb maju vseobecne aj skodlive ucinky, brat ich dlhe mesiace, mozno vyse roka nie je najlepsi napad. Okrem ineho znicia crevnu floru a teda vystavia telo naporu infekcii, ktore dovtedy probiotika kontrolovali a na ktore atb nie su vobec ucinne. A takych je hromada, zialbohu.
Preto tu spominam radsej liecby kombinaciami doplnkov, ktore su aj tak ucinnejsie, co bolo dokazane v Petriho miskach aj na Samento, aj Coumandu aj Banderol. A ucinok extaktu z olivovych listov poznam uz dlhe roky, najma na "chronicke" boreliozy, kde dlhodobo brane pomohli viacerym mojim pribuznym, kde zlyhali viacnasobne brane atb.
Takze kombinacia tychto vsetkych musi byt ucinna na tie mikroby, na ktore atb neucinkuju, napr L-formy as mykoplazmy. A samozrejme odmaskovace/odhlienovace tu znacne pomahaju, vlastne su asi nevyhnutne tiez, kedze tieto mikroby sa maskuju a schovavaju velmi ucinne.

RNG

Ak je to virus, tak pozri na zvysovanie viralnej imunity, cez Google.sk pod rng, herpes. Osobne pouzivam okrem slabsich antivirallnych ako selen vitamin C, extrakt z olivovych listov aj silne v pripade viralnych nakaz, ako Chaga a najma chaparal.

Jozefe

Dobrý by bol aj citricidal ale ako sme už rozprávali že nevieme ktorý je poriadny tak to nechám tak a pojdem bez neho..

Jozefe

RNG zistili mi reovírus.Vraj som to mohol dostať od kliešťa alebo od nejakého zvieraťa.Spôsobuje zápaly dýchacích ciest a všelijaké reumatické bolesti-presne môj prípad.Je to tiež taká háveď čo maskuje receptory čiže imunita ho dobre nevidí.Zase platí protokol oleuropein,carvacrol,kokosový olej,samento, burbur a NAC serrapeptaza?Dávky viem..díki

RNG

Samozrejme ze mozu.
Ale velku vacsinu zivin pri zdravej potrave a spravnim traveni a absorbcii clovek musi dostat z jedla, nie z doplnov. Doplna sa len to, co z bezneho jedla nedostanes podla novsich lekarskych vedomosti v dostatku, uvadzam casto doplnovanie
selenu, jodu zinku, vitaminov C E D-3, mirovlakniny a probiotika a cistenie ciev lecitinom. To odporucam kazdemu a cely zivot.
Ostatne len podla momentalnej potreby. Niektori ludioa maju systematicky nedostatok kyselin, tak ti si musoa kyseliny doplnovat s kazdym vacsim jedlom. Ludia s potravinovymi alergiami alebo zamorenym telo, musioa brat enzymy, niektori aj specificke, napr na mlieko(Dairy enzymes) alebo dokonca sa vyhybat produktom obsahujucim lepok/gluten a dokladne si telo od neho precistit(enzymy ako Gluten defense)
No a v case epidemii je dobre sa extra doplnkami proti nim branit, pokial ta epidemia trva

Lenka.a

Ahoj RNG, prečo niekedy píšeš, že doplnky sa berú zásadne len vtedy, keď ich človek potrebuje? Nemôžu sa brať aj na prevenciu, keď sú to len neškodné výživové doplnky?