Otázky na RNG

RNG

Kikomorisko, 27, samozrejme bez flouru, ked vobec zubnu pastu pouzivam. Obvykle si len kefujem zuby s vodou, pripadne sodou bikarbonou/draselnou bikarbonou, ale pouzivam kazdodenne aspon raz ustne probiotika/oral probiotics, ktore sa postaraju o to, aby sa mi pre zuby skodlive mikroby v ustach nemnozili.Absolutne sterilizovanie ustnej dutiny a vynatie vsetkych potravinovych zvyskov je nemozne,tak sa treba aspon postarat, aby sa tam mnozili uzitocne mikroby=probioticke a nie nahodne kvasne a hnilobne kultury, pripadne aj ine , vyslovene skodlive/patogenne.

kikimorisko27

Dobry den pan RNG,chcela by som sa opytat aku zubnu pastu preferujete s fluorom alebo bez?
Dakujem za odpoved
S pozravom
Kikimorisko

redka

vcera som prvy krat kupoval nieco na i herb... vsetko slo hladko ale dnes mi tam vypisalo
Order Placed - December 09, 2013 - Undeliverable, Address Issue a ja ne viem kde je problem.. adresu mam uvedenu spravnu aj spip aj bill rovnaku tak kde mozem byt pes zakopany?

RNG

Ulcerozna kolitida je vysledok systematicky zlej crevnej flory, kde skodlive mikroby neustale poskodzuju steny creva a tvoria vredy.
Zacina to obvykle nedostatkom kyselin, cim sa porusi antimikrobialna kyselinova zaludocna bariera(sprevadzane kvasenim a hnitim v zaludku, naduvanim a palami), pokracuje napadnutim criev a tym poskodenim tvorenia enzymov a zaroven znicenim probiotickej flory, co samozrejme ma za vysledok zle travenie a absorbciu mnohych zivin. To sa samozrejme musi odrazit celkove na zdravi, lebo probiotika nam davaju az 70% vsetkych protilatok, mnohe ziviny a vitaminy a teda a taki ludia su viacmenej otraveni a nedoziveni na mnohe potrebne ziviny.
Takze travenie a crevnu floru si treba nevyhnutne napravit.A na to treba kyseliny, enzymy, hodne roznych mikrovlaknin a kvalitne probiotika.
Zatial zabudni na alkalizovanie tela, to je len postranna zalezitost, v prvom rade si musis napravit travenie a vyhojit creva.
Okrem spomenutych doplnkov na creva pomaha brat curcuminoidy s bioperinom proti zapalom, a aloe vera a Berberine na hojenie , pripadne aj triphalu, co podporuje spravnu crevnu floru.

eleven

RNG chcem Ta poprosit o radu, dufam, ze Ta neunudim dlhym popisom. Chcem zdoraznit, ze som bola vzdy velmi zdrave dieta, nikdy som nebrala antibiotika a svoju prvu decku chorobu kiahne som dostala az v 30tke od svojich deti. Zacalo to zhruba 8 rokov dozadu, ked som mala 36, kedy mi diagnostikovali ulceroznu kolitidu. Je pravda, ze som poslednych 10 rokov bola vo velkom strese, kvoli rodinnej situacii a mojmu podnikaniu. Ulceroznu kolitidu som liecila vsetkym co popisujes vo svojich prispevkoch. Doplnky som si objednavala z puritanu. Kolitidu som tak nejak zvladala aj bez salofalku aj ked som v jednom case bola tak anemicka, ze mi museli dat transfuziu krvi, ale nikdy som tabletky nejedla,tak k nim mam zvlastny odpor. Asi 4roky dozadu mi vypadali vsetky vlasy vratane ochlpenia. Medzitym som sa prestahovala do Kanady, kde si mozem doplnky kupovat bez problemov. Moj stav kolitidy sa zhorsil a bola som tu dokonca v nemocnici, kde mi na nejaky cas predpisali prednison. Ked som ho brala vlasy mi opat zacali rast, ale kedze moj lekar mi davky pomaly znizoval az na nulu, vlasy mi opat vypadali. Pred tym som uzivala aj traviace kyseliny, ale az neskor som sa docitala, ze je potrebne neutralizovat telo so sodou bikarbonou, tak neviem ci som si natolko prekyslila telo, lebo som citala, ze vypadanie vlasov moze byt aj s vysokeho Ph. Moj manzel sa vzdy hneva, ze precitam len A a uz nie B. v kazdom pripade kolitidu mam uz dlhsi cas v absolutnom klude, znie to paradoxne, ale velmi mi pomohli cigarety, fajcim uz rok 2-3 denne a crevo mam v absolutnom klude a bez bolesti. Moje vlasy ma ale velmi trapia, bola som na kompletnom hormonalnom vysetreni a nic, vsetko v norme a lekar mi povedal len, ze to chce cas. Neviem ci znovu na nejaky cas nasadit prednison, ci ako tie vlasy zobudit, vopred dakujem za odpoved.

RNG

Nuz cim viac zdravotnyc problemov clovek ma, tym viacej roznych doplnkov musi brat, ja ako starsi clovek(67) so slabou imunitou na horne dychacie cesty od mala, kozou citlivou na akukolvek chemiu, dokonca aj obycajne mysli, z palami od 30tky a dnes aj s cukrovkou DM-2 samozrejme beriem doplnky doslova na hrste. Inac by som nemohol dodnes tahat vyse 60 hodinove pracovne tyzdne a mat este slusny sluch zrak aj pohyblivost, ze znesiem ak 8 hodinovy vylet v horach, slapat do kopcov.
Nuz co sa da robit, ja co som kedysi nevedel prehltnut ani jednu tabletku aspirinu beriem dnes desiatky kapsul denne vselicoho, podla potreby.

RNG

Maruska 9, taketo diskusie tu uz X krat boli, ale ludske telo bolo za desiatky tisicou rokov navyknute aj na zivocisnu stravu, takze sme na nu usposobeni. Samozrejme sa da zit aj bez toho,ale statistika poukazuje na to, ze je to tiez nie bezproblemove.
Takze ako som povedal, hoci som za vitariansvo velmi, netvrdim, ze som za vylucne vitarianstvo.Niektore latky v rastlinnej stave totiz nemozes najst v dostatku. Mnohe latky si vytvarame v tele sami, ovela viac nam v tele vytvaraju rozne probiotika a na niektore sa nam zidu aj zivocichy a zivocisne produkty.