Otázky na RNG

eriiic

Joa

Na tvoju otazku ako nezivit Candidu odpoved neexituje. Vsetko co vlozis do ust bude vzdy zivit kandidu. Dokonca Candida bude vzdy prva ktora dostane ziviny vitaminy a proteiny z tvojej stravy a to co zostane to bude pre teba. Dvovodom je ze pokryva steny criev a traviacehi traktu ako sama vidis na tvojim jazyku takze na Co spravis ked obmedzis cukry a minimalizujes prijem sacharidov tak spomalis jej mnozenie. Candida ma 19 krat vacsiu schopnost primat cukor ako ostatne bunky. takze vyhladovat ju asi nedokazes :) Co teda jest? je vela informacii ako na nete aj v knihach ale najlepie co spravis bude zacnes jest nekorenovu zeleniu vajicka biele maso a ryby. Maso by malo byt organicke. Ked sa Candida mnozi v crevach zaroven vytvara mikroskopicke diere do hrubeho creva v niektorej literature pod nazvom( leaky gut) aby sa dostala do krvneho obehu. Ak sa tak stane vysledkom je systemicka candida. Plesne na nohach biely jazyk scervenane genitalie suchy nos chronicka unava nespavost nadvaha su vacsinou prve pozororovatelne priznaky.
Ked Candida vytvori tie mikroskoicke diere v creve ,zvysky molekul z jedla sa tak dostavaju do krvneho obehu co nadalaej deprimuje imunitny system a ty to pozorujes ako potravinovu intoleranciu. Liecba Cabdidy je dlhodoba a treba ju brat ako cely komplex od crevnych sprch a alkalizacie tela cez enzymovu terapiu a oxidaciu tela a protiparazitnej kury vratane diety a detoxifikacie a hlavne zistenia priciny mnozenia Candidi.

jojojo55

Lekary tvrdia, ze reflux zapricinuje prebytok kyselin, pri traveni sa vytvori vela peny a plynov, ktore nadvihnu zvierac. Vsetci ostatni napr tu na fore tvrdia opak, ze je to len mytus, reflux zapricinuje malo kyselin cim sa dobre neutesni zvierac. Preco tieto zasadne rozdiely? A hlavne ked ide (aspon podla mna) o zakladne fungovanie traviaceho traktu? Kto tvrdi omyl ?
Hlavne ked niekto napise tu druhu variantu a hned k tomu prida aj odkaz na jeho vyrobok ktory predava (napr hcl), tak to moc vieruhodnu nevyzera

joa

ERIIC
Dakujem pekne za odpoved, tak snad dalsia otazka, co by som vlastne teraz mala jest, aby som si zbytocne nezivila kandidu. Uz neviem ako mam skladat potraviny, co mozem co nie. No a biely povlak mam, ale nie je to az take hrozne.. mna najviac trapia riedke stolice, bublanie v bruchu, prelievanie, a to nemam celiakiu, lebo som bola na vysetreni. Teraz akurat cakam na vysledky z alergologie, riesim potravinovu intoleranciu na nejake druhy potravin. Tak uvidim, po vysetreni budem mudrejsia.
Dakujem Joa

Alex15

RNG, už asi 3 dni si kvapkam koloidne striebro očí, 20 ppm a kryštálovo čiste. Ale stale mám zapálené spojovky (tvori sa mi hnis) a pomerne suche oči. Pomože mi to? Inak po kvapnuti to par sekund dosť páli, je to v poriadku?

eriiic

Joa

Viem si zivo predstavit ako sa citis. Hej antibiotika su jednym z mnoha faktorov na spustenie Candidi. Dvovodom je ze crevna flora pri antibiotikach zostane uplne odpratana kdezto Candida je voci antibiotikam odolna a zaroven v tom istommomente dostava vacsi priestor na mnozenie ked crevna flora je oslabena. Candida sa mnozi velmi rychlo. Pri konzumacii cukru vie vytvorit biofilm uz v priebehu 48-72 hodin. To je lahko spozorovatelne na povrchu jazyka. Je bieli viac a viac. Treba poznamenat ze to ale nieje len jazyk ale vo vacsine pripadoch az po zaludok takze toco vidis na jazyku je zvacma uz iba koniec. Ze si na diete od marca sa vobec nedivim a nedivim sa ani tomu ze stale protinej bojujes pretoze Candida sa dietou vyliecit neda aj ked podaktory vcatne niektorych doktorov to odvanze tvrdia. Dieta zmierni symptomy dovtedy pokial nedas do seba cukor. Problem je ze taka dieta sa dlho drzat neda lebo telo okrem vajicok nekorenovej zeleniny ryb a masa premeni vsetko na cukor. Zadalsie aj ked Candida nema cukor obera hostitela o vitaminy najma zelezo vit.B a magnezium nakolko biofolm ktorym sa chrani je vytvoreny Candidou za pomoci tvojich vitaminov. Candida sa vacsinou stava (dormat) spiaca alebo inak povedane preziva ked nema cukor a vtedy symptomy docasne ustupia ale nevyriesia.Zalezi v akom stadiu Candidu mas a podla toho treba podstupit liecbu.

Ak mas dake otazky kludne mi napis.
Maj sa pekne.

RNG

Joa, ked ma dcera v zaludku nejaku nakazu, tak sa je zaludok snazi zbavit vracanim. Na mikroby v zaludku je velmi ucinna koloidna strieborna voda, ja si tak zakazdym "vyliecim" pokazeny zaludok. Ak ale cakas dlhsie, moze sa ta nakaza prebojovat do criev a teda situacia zhorsit, lebo tam ju uz streborna voda nevyhubi, zialbohu. Potom odporucam pit roztok citricidalu, brat mikrovlakniny a probiotika(v inom case), berberine je tiez dobry na crevne nakazy, pripadne ine antimikrobialne, podla typu nakazy.

RNG

Terry, NAC nepotlacia hlieny ale ich tvorenie povzbudi a zriedi, , tj telo sa lepsie brani. S hlienami odchadzaju aj skodlive mikroby. Takze potom , ked su uz vyhodene von, prestanu sa hlieny tvorit, lebo nemaju dovod. Takze to "odhlienuje" je casto mylne vysvetlovane v tomto pripade.
NAC aj odmaskuva rozne zamaskovane infekcie, ktore sa potom stanu aj viditelnejsie pre telesnu obranu, aj lahsie sa do nich dostanu roZne antimikrobialne latky,ci uz nasa obrana, alebo vytvorene probiotikami, ci uz antimikrobialne doplnky alebo chemicke lieky.

Terry90

Zdravim RNG, mozu sa potlacat hlieny pri prechladnuti s NAC? Pretoze si nie som isty, ci tie hlieny netvori nase telo na obranu proti mikrobom pri prechladnuti t.j. ci nie je lepsie ich nechat ako potlacat s NAC. Dakujem.

joa

ERIIC
nie som lekarka, ale brala som v jeseni antibiotika po ktorych mi bolo zle, a zistila som skoro az po roku, ze aj antibiotika spustaju kvasinky a plesne. dalsi moj problem bol stres a zrejme asi aj oslabena imunita, no a potom som zacala nie jest ale hltat sladke, co som s tym nemala nikdy problem, tak teraz kazdu chvilku sladke. Ked mi zistili kandidu a ze prave sladke ju podporuje tak som vlastne vedela preco som mavala take stavy. Uz sa takto s crevnymi problemami trapim od marca, ziadne lieky nezabrali, pri diete som schudla, a vsetko je naspäť- tak som sa aspon kusok pozalovala s mojim zdravotnym stavom.Ale cim dalej tym viac prestavam verit nasim lekarom....

joa

Dobry vecer, mam k Vam jednu prosbu. Moja 5 rocna dcerka vrackala, nemozem jej to zastavit, a nechcem aby ju hospitalizovali v nemocnici, poradte mi ako jej pomoct. Davala som jej Costi polku ako mi poradila lekarka, ale vsetko vyvrackala. Neexistuje nejaka rychla pomoc? Dakujem velmi pekne