Otázky na RNG

RNG

Mozno nikde na Slovensku, ale po vyse 17 rokoch odoberanie roznych periodik alternativnych lekarov som sa dozvedel hromady uzitocnych veci. A koloidne striebro do oci pouzivam najmenej 10 rokov, predtym som mal syndrom suchych oci, dnes ho takto potlacam a rano sa zobudim s cistymi ocami a karpami v kutikoch, co su vysusene slzy, ktore cez noc oko cistili a osetrovali. To som nemal pri tom syndrome suchych oci uz najmnej 30 rokov, oci ma svrbeli a brhlenim som si nanutil slzit, zialbohu tak si clovek nanesie do oci aj rozne nakazy.

ni-ka

"medicka" literatura odporuca denny prijem draslika 2 az 4 gramy denne...ja sama trpim nedostatkom kvoli kortikoidom a beriem 4 gramy denne na odporucanie lekarky...takze nie vzdy nam chcu lekari zle

RNG

Medicka literatura je plna zmienok o udajnej "skodlivosti" draslika, pravda je ale, ze telo draslik nedrzi a potrebuje, takze ho musis zjest viac, ako sodika a to zialbohu v nasej sucasnej potrave ani zdaleka nie je, preto si ho musis doplnat.
Po starocia sa v Europe kopala sol, ktora obsahovala az 80% draslika(sylvin) a pouzivala na solenie. Morska sol sa zacala vyrabat az relativne nedavno, tak isto rafinacia soli na ciste NaCl je vec len par storoci
Inac kazde predavkovanie je skodlive, z tabuliek na NaCl(bezna sol) je otrava mozna davkou 1000 mg na kg vahy(LDL)
www.sciencelab.com
na KCl tabulky mudro neuvadzaju ludi, asi to niekto z farmacie vyskrtol, aby mohli o drasliku dalej ciganit, len na mysi, , kde LD50 je 1500 mg na kg vahy
www.sciencelab.com
Ale o potrebe sodika pisu od 2000 do 2500 mg denne a draslika od 1500 do 4000 mg denne, tj draslika potrebujeme viac, ako sodika, lebo nase telo ho nevie v ladvinach zadrzat tak dobre, ako sodik.

Flatt.

No kvapky s kyselinou hyalurónovou sa bežne vyrábajú. Ja len, že či sú také efektívne ako koloidné striebro, ale to asi nie. A ako ste prišiel na to, že koloidné striebro, GSE a MSM sú dobré aj na kvapkanie do očí? Pretože nikde sa o ich takomto použití nehovorí a výrobcovia a obchody o nich píšu len ako na vnútorné použitie. Alebo ich účinky na oči zistili rôzni alternatívni lekári?

martinsos

Ahoj RNG , beriem pár dní ten draslík od NOW (pottasium chloride)2g zapijem vodou a je. A toto som teraz našiel písané tu na zdravi od niekoho kto to písal v téme o draslíku,

Tato chemia (chlorid draselný), co chces do seba davat, je skutocne jed, a musis presne trafit davkovanie. Preto sa dava az po testoch. Ak sa predavkujes, mozes si sposobit smrt, zastavi sa ti srdce

To je nejaká hlúposť nie? (To by museli byť nejaké xy gramové dávky nie?)

RNG

Nuz ja necham experimenty na vedcov a lekarov, so seba nerobim pokusnu mys v ziadnom pripade. Do oci si davam maximalne koloidne striebro , roztok citricidalu (4 kvapky na deci vody) pripadne 1 % roztok acetyl L-carnosinu s 1 % glycerinu na zavlhcovanie a boj proti zakalom sosovky, tiez moj brat napr pouziva 10% roztok MSM na zlepsenie priepustnosti ocnej bulvy, co znizuje tlak v oku a zarovren odmoruje oko, tj nedovoli sa tam usadzovat zhluky v sosovke alebo sklovci.
Viac o koloidnom striebre najdes napr cez Google.sk pod rng koloidne striebro. Dnes zialbohu v Europe sa zakazalo odporucat pouzitie koloidneho striebra vnutorne, bez akychkolvek dokazov, ze by to bolo skodlive(co samozrejme nie je, skodi to len ako konkurencia farmaceutickym liekom)

Flatt.

Dobrý deň RNG, čo si myslíte o kyseline hyalurónovej ako kvapky do očí? Vraj spoľahlivo a dlhodobo zvlhčuje oči a kvapky sú bez konzervačných látok. Viem, že vy vždy odporúčate koloidné striebro, ale hyaluronát je predsa len dostupnejší, takže by ma zaujímal váš názor na toto a či nemôžu pri dlhodobom každodennom používaní vznikať rôzne zákalky, lebo kyselina hyalurónová je aj bežne v sklovci. Ďakujem.

RNG

Na to aby lekarne "uznavali" rozne doplnky by ich farmaceuti museli poznat.To je vsak len velka vynimka, v skolach sa ucia len o liekoch,na doplnky su upli laici, takze ich objednavaju a predavaju len tak "z brucha", cest vzacnym vynimkam.
A samozrejme z internetu je to lacnejsie, lebo nie je treba defakto/kamenne predajne a samozrejme cez e-net je ovela lepsi vyber. Lekaren alebo ina predajna moze mat len obmedzeny pocet roznych tovarov na sklade.

Lenka.a

Aha, ešte jedna otázka. V USA sa predávajú rovnaké doplnky v eshopoch aj v lekárňach alebo je to ako na Slovensku, že lekárne uznávajú a predávajú úplne iné značky ako eshopy?