Otázky na RNG

kajulka6

Ahoj Rng,odporucil si mi PQQ a Ubiquinol pre manzela, kvoli prebuchavaniu srdca. Preco tieto doplnky ked ten prvy je na ochranu mozgu a druhy ten koenzim vyzera dobre ale ci toto mu nejak pomoze. Inak na Ubiquinolu pise ze je pre ludi po 40roku, mozem si ho aj ja 35 rocna nasadit, ci este mam dostatok koenzimu. Muz teda okrem Concoru uziva ak magnezium aj ine vitminy,ale stale ma to prebuchavanie. Spi dobre,aj ked skoro rano vstava, on je pedant takze vela premysla aby mal v praci vsetko na poriadku, ale zas aby mal z toho to prebuchavanie sa mi moc nezda... tlak ma ok aj vsetky vysetrenia srdca, ale to prebuchavanie ho dost otravuje. Dakujem

domca2512

Dobrý deň pan RNG. Prosím poradíte mi co mám robit pri uzkosti spojenej z depresiami. Úzkosti mam zo zážitkov z detsva a trpím nimi od detstva. A posledny rok som mala take problemy že som prestala uzkost zvladať a mam z nej depresie. Tento stav mám z toho čo sa deje v živote neviem či je to dôležitá informácia pri tvojich radách tak som to radsej napísala. Za akúkoľvek radu Vám vopred veľmi Ďakujem. :)

oriesok.dn

ahoj RNG, včera boli presne 2 mesiace, odkedy som vysadila poslednú tabletu (antidepresívum - Alventa). Povedala by som, ze depresia sa objavuje len minimálne, ale cítim ako keby sa mi zmenila nervová sústava, ako keby bola taká oslabená, alebo či sú to skôr svaly, neviem to ani poriadne identifikovať, (napr. keď si fénujem vlasy neudržím dlhšie ruky držať hore). 2 mesiace užívam Zinok a B-komplex a tiež som si aj objednala ten prípravok St. Johns Wort, ktorý som ale ešte neskúšala. AD som užívala 13 rokov (teraz mám 33)a myslím si, že to muselo určite spôsobiť nejaké zmeny na nervovej sústave, alebo mozgu, akým vyšetrením sa to dá zisťiť prosím. Alebo mám vyskúšať ten St. Johns Wort, cítim sa niekedy dosť taká psychicky vyčerpaná (ale depresia to nie je) a bolí ma dosť chrbát (ako keby miecha), mávam ho často taký stuhnutý. Alebo aké doplnky by ste mi ešte doporučil? A St. Johns Wort môžem vyskúšať aj bez akéhokoľvek vyšetrenia, nemôže mi to nejako uškodiť? A aké je správne a bezpečné užívanie tohto prípravku (prosím koľko tabliet za deň, nie v mg). Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

RNG

Jozefe, nezabudaj na mikrovlakniny a probiotika, tie vedia vyrobit ukrutne mnozstva protilatok , okrem inych uzitocnyc zivin a vitaminov, a vytlacit rozne skodlive mikroby z tela.
Betulin z vrchnej bielej brezovej kory(ta biela farba je ten betulin) je jeden z najsilnejsich antiviralnych prostriedkov, zialbohuje velmi ucinne blokovany skoro na celom svete farmaciou, okrem Ruska a ciastocne Ciny.
Nie je rozpustny vo vode, ale len v alkohole. a niektorych tukoch.

Jozefe

ten výluh z tej brezovej kôry je naozaj taký dobrý na herpes ktorý sa mi často prejavuje?...to treba zbierať tie jemné šupiny biele?Dík

Jozefe

ten výluh z tej brezovej kôry je naozaj taký dobrý na herpes ktorý sa mi často prejavuje?...to treba zbierať tie jemné šupiny biele?Dík

Jozefe

mam podozrenie na premnozenie mikroorganizmov v mojom tele ..samozrejme okrem probiotik zinku a selenu planujem ešte brať extrakt z olivových listov oreganový olej chapparal una de gato so serrapeptazou plus calmarin na cestujúce nervové bolesti...je este nieco co vyslovene odporucas?

RNG

Perla, prakticky vsetky potravinove doplnky su bezpecne aj pre deti, len treba ich davku prepocitat v pomere vah dietata a dospeleho, tj zhruba 70 kg. Chaga a monolaurin su zarucene uplne bezpecne, chaparal udajne(nikdy ale nic nedokazali) moze poskodit vo vysokych davkach pecen Zrejme aj to je ale loz, kedze mnohe antiviralne lieky nicia pecen a tak farmacia aspon ohovorenim sa snazi potlacit konkurenciu svojim patentovanym antiviralnym.

RNG

Rita, proti vydieraniu klbov je treba podporovat tvorbu klboveho mazu, Na to sluzia potraviny s obsahmi tzv nezmydelnatelnych/unsaponifiable olejami. To ma napr avokado, z ktoreho odporucam jest najmenej 2 za tyzden. Alebo si dodat tieto oleje na klbovy maz vo forme doplnku CMO,,pozri napr na produkt firmy jarrow, pod meno True CMO. Davka 2 x 2 kapsule denne, pripadne aj viac na zaciatku a postupne znizit.
Casto sa klbovy maz netvori dostatocne kvoli roznym zapalom, na co by som pouzil protizapalove curcuminoidy s bioperinov v davke az 3 x 1500 mg, co sa dost rychlo prejavi na ustupe bolesti.

perla1

Ahoj RNG, pitala som sa ta co je dobre na rozne virusove nakazy,odpisal si mi ze tieto doplnky.
chaparal, davka 2 x 1 gram, colostrum davka 2 x 10 gramov, chaga, davka 10 gramov(caj z chagy) a pripadne aj pravidelne brany monolaurin, 2 x 5 gramov.
LENZE ja to potrebujem pre 5 rocne dieta, kolostrum uz doma mam,to co ty odporucas ale bojim sa dat dietatu chaparal a chagu a monolaurin. Tak poprosim ta co z tychto 3 doplnkov je 100% bezpecne pre dieta. A to chaparal,chaga a monolaurin su na rozne virusy, kazdy doplnok pokryje iny typ virusu alebo ako to zoradit podla najsilnejsieho ucinkom ale aby to bolo pre dieta. Velke DAKUJEM ti posielam