Otázky na RNG

RNG

Osobne nejdem do roznych vedeckych diskusii zbytocne, nie je to moj obor. Ale ze sa rozne mikroby rozne schovoavaju, to nie je nic nove, preto icj ntrena odmaskovat, tj strhnut z nich maskujuce latky, ci uz rozne hlienovita latky alebo v krvi fibriny. Na hlieny sui dobre napr NAC a serrapaptaza, na fibriny serrapaptaza a nttokinaza. Obnazene mikroby telo lahko spozna a obvykle vie znicit, najma obrannymi latkami, co nam vyrabaju neustale probiotika.
Moje informacie su najma z lekarskych periodik lekarov, co liecia alternativnem, najma stravopu doplnkami a metodami, co nie su zatial este uznavane medickym monopolom.
Zialbohu ich spravy v tomto svete riadenom peniazmi nie su na internete, na to si clovek musi predplatit u nich clenske. A clanky v ich periodikach su chranene proti rozsirovaniu autorskymi pravami.

RNG

Curcuma longa, pakoren znamy tiez ako Turmeric, obsahuje az 3% silne protizapalovych curcuminouidov.
Samozrejme, kedze je to velmi ucinny doplnok, farmacia aj monopolna medicina proti nemu bojuju sirenim roznych falosnych sprav. Ale ja mam s nim velmi dobre osobne skusenisti a moje lekarske zdroje ju odporucaju ako vyborny protizapalovy prostriedok, ciastocne aj antimikrobialny. Mam ju osobne vyskuxsanu aj na mojej manzelke, co dostala hrozny zapal boku, ze nevedela ani chodit, ani sediet ani spat, az zo zufalstva ma uposluchla a brala davku 3 x 1500 mg curcuminoidov s 10 mg bioperinu na zlepsenie absorbcie a za 7 dni, div sa svete, jej opuch uplne zmizol. Jej kamoska mala nieco podobne, lekarmi liecene vyse 1/2 roka a skoncila s operaciou/vymenou bedroveho klbu
Dnes dochadzaju curcuminoidy v este lepsie absorbovatelnej forme , phytosomickej, od firmy Meriva.

RNG

Vilcacora je indiansky nazov, na pomylenie pouzivany na Slovensku, pre ,lianu menom Uncaria tometosa/cats claw/una de gato/ kocici pazourek.
Jej vnutorna kora a lyko su zdrojom liecivych latok, najma tetracyklyckych a pentacyklickych oxindolovych alkaloidov kde rozne vytazky z nej su este ovela ucinnejsie, najma samento(TOA free vytazok) ktorey tu casto spominam pri boreliazch chlamidiach pneumoniale,l-formach a mykoplazmickych vnutrobunecnych nakazach, na ktre ma dnesna monopolna medicina a farmacia zialbohu nie dost ucinnych liekov, dokonca ani diagnostickych metod.

RNG

Vyskumnik, na to ti poviem prislovie, ze "kazdy blaznime po svojom" Ja som syn ucitela a ako si sa na mna nalepilo sameho vzdelavanie sa o delenie sa o svoje vedomosti s inymi.
Mohol by som sice bez toho zit, azle mi robi dobre, ked mozem sirit osvetu a pripadne pri tom aj pomoct ludom.
2. graviola , tym myslim len listy z nej, obsahuje ukrutne mnozstvo-vyse 70 roznych protirakovinnych latok, kde enzymi v nej su voci tomu dost nepatrny prispevok. To iste sa tyka Paw-Paw, co ma dost podobne latky vo svojom obsahu.
Co sa tyka enzymov, tie sa posudzuju ucinnostou, tj kolko ktorych latok vedia rozlozit. Dnes su na trhu rozne, s tak vysokou ucinnostou, ze vedia rozlozit az stovky gramov na kazdu odporucenu davku, pozri napr na entericky pokryty pancreatin firmy Swansonvitamins.com
tripple strength 4 x, kde vyrobca uvadza, ze 2 tablety rozpustia 75 gramov bielkovin 75 gramov sacharidov a 6 gramov tukov. Z tohoto napr pri rakovinach odporucam 2 x 4 tablety, co je slusna odmorovacia davka.

RNG

Kikomorisko, chlamidie pneumoniae aj borelioza, aj rozne mykoplazmy podstatne znizuju imunitu a tak sa ludi s nimi chytaju aj take nakazy, co by ich telo hladko zvladlo bez tychto nakaz. preto prvorada uloha je tieto nakazy zlikvidovat co najskor, Vyssie davky extraktu z olivovych listov to dokazu spravit po case (3 x 300 mg oleuropeinu), tiez v tom pomahaju samento, coumanda a banderol, 2 x 15 kvapiek z kazdeho.A samozrejme branie serrapaptazy, kedze mnohe z nakaz sa maskuju a pre to taZko nicia bez odmaskovania.Davka 3 x 120 000 SU.
A atb tu hra zlu ulohu, lebo potlaci probiotika a tym telo strati az 70% svojich obrannych latok, ktore tieto produkuju
Opucy nemusia byt nevyhnutne sposobene poruchou srdca alebo ladvinm, dovodov na ne je hromada, vcitane roznych zamoreni.

dijusa

Dobrý deň RNG,
mám otázku ohľadom detoxikácie tela po chemoterapii. Manželovi bol v januari 2014 zisteny Non-Hodginov lymfon IV. stadium, vybral 8 cyklov chemoterapii CHOP, potom este zachrannu chemoterapiu 3X DHAP + autotransplantacia kmenovych buniek. aj ked ja som bola aj stale som proti chemoterapii,po 3 mesiacoch nevysvetlitelnych bolesti,kedy doslova umieral, sa mu hned po prvej chemoterapii ulavilo..niektori lekari mu uz nedavali sancu..v oktobri bola transplantacia,odvtedy uz len kontroly s vybornymi vysledkami...chcela by som ale vediet ako poriadne ocistit telo od toho svinstva,nakolko planujeme dieta.onkologicka sa vyjadrila,ze zacat sa snazit mozme uz po lete. viem,ze chemoterapia zamoruje telo na dlhe roky,napriek tomu by som mu chcela pomoct nejakymi prirodnymi preparatmi.pravidelne mu odstavujem cviklu a inu zeleninu a ovocie,chcela by som pre neho aj nieco viac,ale na trhu je tolko preparatov na detoxikaciu,ze sa v tom stracam a fakt neviem co naozaj ucinkuje.poradite nieco? dakujem

vyskumnik

Zdravim RNG,
ja som sa ta chcem opytat, ako je možné, že clovek je schopny tak dhlho pomahat a radit ludom ??? Doslova bezplatne. Niekto by mohol namietat, že tu propagujes urcite firmy, čoho názorom som bol aj ja, ale akosi som zmenil názor, lebo tu hovoríš o účinkoch určitých bylín aj bez udania výrobcu. Tuto otazku som si polozil dost davno pred rokmi, ale rozhodol som sa ti ju polozit. Lebo ja by som to nevydržal toľko času tomu venovať :-) Ked nechces, nemusis odpovedat.

2. čo si myslíš o tom, že annona muricata - graviola je najúčinnejšia v prirodzenom živom stave ? čítal som niekde na internete, kde jeden diskutér videl dokument o prírodmých doplnkoch a tam hovorili, že najväčšiu biolog. dostupnost majú tie prírodne účinne látky práve v surovom stave. Čo sa týka tej gravioly, tak tam bolo spomenuté, že v surovom stave obsahuje tie enzýmy, ktoré pomáhajú telu využiť tie liečivé látky - priznám sa, ja o enzýmoch a ich účinkoch veľa NEVIEM. Tiež to isté bolo povedané o cesnaku. Keďže ty si v diskusii spomínal, že väčší obsah majú listy gravioly, tak by to malo znamenať pomlieť živé listy v mixéri :-)

3. Chcel som sa ta opýtat, či by si mi vedel poradiť nejaký dostupný text na nete, ktorý hovorí o mechanizme účinku Vilcacory na imun. systém, ja som nič nenašiel a zdá sa mi, že google vyhodí na prvé stránky väčšinou to, čo si iní zaplatia, pri tom ani nemusí byť uvedené, že ide o reklamu.

4. Kurkuma a jej látky.
Pozeral som si tvore reakcie na kukrumové doplnky v diskusiách, neviem, či som videl všetky, ale čítal som články, kde sa píše, že kurkumu je najlepšie užívať pomletú a nie takú, kde sú len extrahované určité látky, pretože potom tieto účinné látky telo nevyužije na maximum. Čiže to je fakt proti veľa výživovým doplnkom, ktoré ponúkajú len výťažky. Napr. som si kúpil Kurkumin komplex 300, kt. obsahuje C3 komplex (95% kurkumín, demetroxykurkumín, bisdemetroxykurkumín). Tento prípravok som ani tak nespomenul kvôli tomu, aby si mi poradil , ktorý je lepší - ale môžeš, pozriem sa na to, ale kvôli tomu, aby si mal predstavu, čo som asi myslel.
-Ešte podotázka. Našiel som tiež protichodné informácie, že kurkumu je dobré užívať proti zápalu ciev a potom, že to nie je dobré moc užívať, lebo to môže vyvolať problémy ľuďom so zápalmi ciev (vo všeobecnosti)

Medzi Schválené zdravotné tvrdenia EU patrí - Kontrola záplových reakcií
-píše sa na Kurkumin komplex 300. ďalej sa píše:
Upozornění
Doplněk stravy. Není určeno pro děti, těhotné a kojící žen, osoby se žlučníkovými kameny, obstrukcí žlučových cest (při stimulaci vylučování žluči by mohlo dojít k ucpání žlučovodů) a osoby s poruchou srážlivosti krve. www.celostnimedicina.cz - to je z oficiálnej stránky kurkumin.cz
Pritom výrobca odkazuje na článok nasledujúci, že je tam viac informácií:

Je použiteľný (kurkumín) aj pri podpore srdcovo cievneho systému, napomáha cirkulácii krvi a činnosti srdca.
Následne je tam veta : Kukurmín by pri porovnaní s inými látkami nemal mať žiadne známe vedľajšie účinky, čím je teda požívateľný pre väčšinu populácie. Napriek tomu sa však neodporúča požívať kukurmín pri poruchách zrážanlivosti s krvou.
Autor textu: G. Švec. www.skladzdravia.sk

Potom som zase našiel článok na nutraceutica.sk
KURKUMA AKO PRÍRODNÉ ANTITROMBOTIKUM – LIEK NA ŽILOVÚ TROMBÓZU
Kurkuma sa vyznačuje nielen protizápalovými, ale aj antikoagulačnými účinkami (znižujúcimi zrážanlivosť krvi) pre jej schopnosť tlmiť tvorbu zrážanlivého faktora fibrinogénu. Fibrinogén zohráva kľúčovú úlohu v procese zrážania krvi a tvorby krvných zrazenín.......
www.nutraceutica.sk

Akože vôbec nechápem. :-)) Zrejme čítaš aj ty veľa článkov, aj s rozporuplnými tvrdeniami ale zaujíma ma tvoj názor, ak nejaký máš.

5. ja som po užívaní tej kurkumy pocítil také väčšie pichanie v hlave - bude tam infekcia od nejakého kliešťa. Mám to už rok. Bolia ma niekedy aj cievy na hlave na povrchu a tiež ma tak zvláštne bolí lebka - ako keby to pichalo. Postupne sa mi to rozširuje na celú lebku, teraz to zaberá asi 1/2 lebky. (Lymskú bor. by som aj vylúčil). Pravdepodobne je to nejaký proces s cievami - asi moc ťažká otázka pre teba. Lekár - neurológ, kt. som zaplatil za konzultáciu vyslovil podozrenie na chlamýdie. Povedal aj také niečo, že arteritis temporalis - zápal ciev. Potom som čítal článok Lymská borelióza a léčba Dr. Klinghardta (autor Dr. Mercola)www.nejenleky.cz , kde sa píše:
Jeden z najznámejších mechanizmov, ktorý mikróby používajú k vytvoreniu energie je HYPERAKTÍVNA KOAGULÁCIA. Mikróby majú tendenciu žiť v endotele, kde je potrava najhojnejšia. Tu spustia koagulačný mechanizmus k stanoveniu vrstvy fibrínu na nich, aby sa vyhli rozpoznaniu imunitným systémom.
Neviem, či by si sa k tomu vedel vyjadriť, asi to nie je tvoja parketa.
Viem, že sú špecializované stránky na tieto choroby, ale zaujimalo by ma, čo si o tom myslíš, prípadne aj nejaké stránky na nete, či by si velel odporučiť, ak sa nechceš o tom rozpisovať.

6. Ešte taká špec. otázka: Keď si tak zoberiem, tak veľmi si tu v diskusiách, tak ma napadlo, že veľa času tráviš asi za počítačom. Ja mám pc, ale musím povedať, že ma veľmi od toho bolia oči. Ja už doslova nevládzem sa na to pozerať. A to netrávil veľa času pri pc, možno priemerne 4- 5 hodín, a pre mňa, čo hľadá informácie je to dosť potrebné. Neviem, čo mám robiť. Je to notebook, asi je to aj o tom, že displej pracuje na nízkych frekvenciách - 70 Hz,neviem, čím to je, ale už aj písanie tohto článku je pre mna utrpenie a chcem si dat pauzu od pc aspon den. Ale teba sa chcem opytat, aký používaš PC, prípadne, čo by si mi odporučil, aký monitor, al. notebook, kt. čo najmenej zaťažuje oči podľa tvojich skúseností, al. informácií. Viem, že si poradca na výživové doplnky, ale predsa ak by si mi náhodou vedel poradiť, bol by som moc rád,
Ďakujem, nech s darí

kikimorisko27

Dobry den pan RNG,

chcela by som sa s Vami poradit o jednej zalezitosti.

V skratke nas znami prekonal trombozu, nasadili sme mu na natokinasse, uzival aj dalsie medikamenty doporucene Vami- zabralo.

Dalej mal problem s vysokym krvnym tlakom- (v podstate ma stale - uziva lecitin a pod.

Dalej mu boli diagnostikovane plucne chlamydie a mykoplazmy- uzival aj olivove listy, NAC, oreganovy a pod. Minuly rok mal problem s drazdivym kaslom- dokotori mu samozrejme predpisalai antibiotika.

A teraz ma problem ako keby s lymfatickymi uzlinami ( v krcnej oblasti ma obojstranny opuch, ale doktori mu nic nezistili , ale poslali ho na biopsiu ( co sme mu zatrhli) .

A uziva enzymy na cistenie tela, oreganovy olej, serapeptazu, krill oil, betaglukany, graviolu a pod. , ale opuchy pretrvavaju.

A domnievam sa, ze ci za tym nahodou nie je aj cardiongenic pulmonary edema. Mal aj opuch v oblasti slabin. Ma dychavicnost a taku tazobu (bolesti) v oblasti hrudnika , ale citi sa pomerne dobre.

Stale vykona fyzicku pracu. Je mozne, ze ten edem pluc je sposobeny aj tymi mykoplazmami a chlamydiami?

Moze tam byt nejaky suvis? Nevieme teraz ako postupovat dalej, na magnetickej rezonancii bol -nic sa nezistilo..

MOzno by bolo dobre spravit nejake specificke diagnosticke testy NT-proBNP testing, BNP testing.

Nemate prosim pan RNG v okoli niekoho, kto mal podobne problemy?

Velmi pekne dakujem za radu.

Kikimorisko

majus1463

oprava-methionin je zo stranky nutristar.sk je to vyborny eshop nielen pre sportovcov,objednavam odtial vsetky vitaminy

majus1463

rita,kup si chinovy sampon plus chinin. vodicku forte na milva.sk,prvykrat po rokoch skusania mi toto zabralo nastopro, a vnutorne okrem spominanych vitaminov co ti mozu chybat si kup este saw palmetto,alebo amynokyselinu methionin v tabletkach,je vyborny,pomoze..najdes na w.w.w.hoogle.sk,tam si aj precitas ucinky,na co je zamerany.