Co na obarenie?-sex

Bezsance

Nieje to tak jednoduché popáliť sa tak aby to nebolelo...ako trenažér je asi lepšie použiť inú osobu.Táto situácia je bohužiaľ na škodu a to nebol ani prípad poriadne zdokumentovaný a najmä popísaný priebeh udalosti.Presne tak ako radikálne a rýchlo si zareagovala je tvoje plus rozsah zranení minimálny.Viem že toto nieje moc dobry príklad ale čo ak to zranenie ak by bolo prepuklo v plnej intenzite tak by zabránilo rozvoju choroby ktorá neskôr pohltí celé telo?!Prelož si to na iný model a kto vie či by to vlastne spálilo..?

Mataa13

Ahojte tiež napíšem svoju skúsenosť. Obarila som si ruku vriacou vodou. Ruku som dala hneď pod studenú vodu a vhladil som si ju asi dve hodiny pretože to strašne bolelo. Miestami som si to nastriekala pantenolom o chvíľu opäť pod studenú vodu. Potom mi mamina kúpila už spomínaný bionect. Natrela som si ho a ten mi úplne stiahol všetky začínajúce pľuzgiere a fungoval aj proti bolesti.

pavlinka61

Ahojte,vcera som sa obarila horucou kavou po stehne,hned som vosla do vane a zacala sprchovat studenou vodou. Bola som v soku,nikto nebol doma,tak som zavolala zachranku nech mi povedia co mam robit, prisli,osetrili mi to, a zaviezli ma na pohotovost. Mala som tam velku cervenu mapu a zo 2-3 pluzgiere, tl mi do vydenzifikovali a mam to obviazane obvezom. Tak sa chcem spytat, ake mate skusenosti s velkymi obareninami..za aky cas sa to zahoji a ci ostanu viditelne jazvy alebo tmave flaky? Som zufala,popripade mi poradte prosim co je najlepsie na to davat ked mi daju dole obvezi..nieco cim sa pokozka dostane do normalu :-(

Bet337

Mne sa podarilo nepekne obariť pol tvare,najviac v oblasti oka,vratane s ním :(...V lekarni mi poradili krém BIONECT,ktorý môžem len odporučiť.Už po 1. použití som citila ulavu,prestalo ma to tak velmi paliť.Neviete niekto ešte, aká je cca doba hojenia? alebo po kolkých dnoch môžem čakať,že zmiznú pluzgiere? Dakujem

redina

Práve dnes som si obarila ruky horúcou vodou. Po ruke som nemala nič vhodné,inak by som použila aloe vera. Tak som si dala ruky pod studenú vodu. Následnú bolesť sa mi podarilo utíšiť držaním rúk hore :D asi vyše hodinu, kým som ich držala hore a boli odkrvené, skoro som žiadnu bolesť necítila. Toto odporúčam ale len pri nie až takých vážnych popáleninách, kedy pokožka na rukách nie je poškodená. Inak určite vyhladať lekársku pomoc.

blondula

ludia,ja som sa raz velmi skaredo opalila na ruke.zacala som kricat a moj priatel mi doniesol nejaky krem a natrela som si to.ani nie po minute,sa mi ta obarenina zacala zväcsovat a urobil sa mi megapluzgier.kukla som sa s cim mi to natrel a to bol Voltaren :DDDDDD ukludnilo mi to az na ten pluzgier :DDDD .....ale neodporucam....

akynka89

Zdravím :-) Obarila som sa len pred dvoma dňami takže viem, že mi ozaj pomohol sprejik bionect silverspray ... síce som ho mala len na tri použiatia ale bol veľmi dobrý. Na druhý deň mi v lekárni dala bepanten - masť na zapareniny a to je v lete to najhoršie - rozpustená masť na nohe, ani nohavicu ani nič - no tak.
Teraz zháňam kaloidné striebro. a nevem no, kde? :-D