Mroblémy so spolužiačkou

Príspevok v téme: Mroblémy so spolužiačkou
zranenadusa

ahojte.. takze trapi ma velmi jedna vec.. chodim na strednu a v triede mame jednu babu - anglicanku.. dosla k nam len minuly rok a proste zila asi 9 rokov v anglicku, a tak tu anglictinu aj prirodzene uplne genialne ovladla.. lenze.. uplne ju nenavidim! niektore baby sa jej vtieraju, a tak vela bab z nasej triedy sa s nou kamaratia.. lenze ona sa stale nad vsetkymi povysuje.. hlavne na mna.. stale.. proste.. problem je v tom, ze ja sa ucim anglictinu len posledne 2 roky (z toho rok len raz do tyzdna).. ostatne baby sa ucili celu zakladku, alebo minimalne 6 rokov.. som z nasej triedy z angliny uplne najslabsia, ale za to v inych predmetoch som aj lepsia.. no a vzdy na angline sa mi za vsetko smeje.. citame nejake texty a hned uplne, ze stale ma opravuje za kazde "zle" vyslovene slovo.. mna to ponizuje strasne!! casto sa aj pomylim a ona hned zacne aka som sprosta a ze jak mozeme robit stale take chyby.. lenze pre mna je to stale narocne sa ucit, lebo sa do toho este len dostavam a aj ked sa fakt na nu pripravujem, nie vzdy vsetko viem.. a netyka sa to s nou len na tej anglictine.. aj normalne niekedy sa s nikym bavim a dojde za mnou, ze aka som trpana, lebo som povedala to a to.. alebo mi povie, ze nech nevyzeram stale tak, jak keby som chcela umriet, ze mam sa troska odviazat.. lenze mna vsetky jej slova strasne bolia!! a zranuju ma.. som clovek, ktory si vsetko hned vezme k srdcu a potom sa preto cele dni trapim.. ona mi uplne strpcuje zivot v tej skole a hlavne na tej anglicitne, prave preto sa uz nezapajam do nejakyh spolocnych aktivit.. je naozaj velmi namyslena, je aj dost bohata, ma chalana, dost chalanov ju aj chce, lebo je "ina" ako my slovenky, no a tym jej rapidne stupa sebavedomie.. tak prosim vas, neviete mi poradit ako sa s nou vysporiadat?? neviem si nebrat tie veci k srdcu, stale sa proste pre to trapim.. no a k tomu sa pripaja este jeden problem.. ta anglictinarka ma neznasa.. velakrat ked nieco neviem mi povie, ze no, ty si sa nam zasa neucila.. co vobec nie je pravda, sa ucim niekolko hodin denne len na tu anglictinu.. minule mi povedala, ze sa absolutne neviem vyjadrovat, ze stale robim pri hovoreni chyby, ze by som mala pocuvat anglicke pesnicky, no a to ma dost zranilo.. pred celou triedou ma stale takto ponizuje! pretoze tolko tej anglictine venujem casu, ale proste aj tak sa neviem dostat vyssie ako ostatni a navyse ma ani nejako nebavi, tak mi vsetko ide aj tazsie do hlavy.. chodila som rada do skoly, ale kvoli tymto dvom problemom mavam strasne pokazene dni a trapim sa kvoli nim.. tak by som vas strasne pekne chcela poprosit, ze ak by mi niekto z vas vedel poradit, tak budem moc vdacna..

ivuša

ja som mala na strednej tiez problemy s Aj,dost vazne, na polroka v maturitnom rocniku som skoro prepadala, ale zatala som sa a zmaturovala celkom uspesne a monitor a esej urobila lepsie ako baby co mavali jednotky...vsetko sa da, len treba na tej aj intenzivne makat...je to trosku tazsie, ked nemas nadanie na jazyky, ale naucit sa to da...je dobre pozerat filmy v anglictine, s anlickymi titulkami, alebo cez tie pesnicky je to dobre ucenie, hudbu mas urcite rada, mas pesnicky, najdes si k nej text, pripadne aj preklad..to je taka celkom zabavna forma..no ale furt ta to nenauci komunikovat, to je najlepsie si najst niekoho na doucovanie, s kym si aj pokecas...a to ako sa k tebe ta spoluziacka sprava, je psychicke tyranie, mala by si to dako riesit, mozno aj za tiednou zajst a porozpravat sa...alebo je tu ta moznos, zmenit skolu...

....

zranena dusa.jedna vec-to dievca si mysli ze je hviezda.neboj, ked dospeje, tak sa raz za svoje chovanie bude v kutiku duse hanbit.vobec sa s nou netrap.paci sa mi ze mas taky charakter ze sa jej nechces podlizovat ako tvoje spoluziacky.ale mozno ze by si mohla nejako nadviazat kontakt a trochu sa s nou spriatelit.napr.ked najblizsie nieco povie o tej anglictine, klude je povedz ze vies ze nie si v tom este dobra/pozor na tom hlasu/, ze sa ju dlho neucis, a opytaj sa jej ze ci by ti nechcela trochu s tym pomoct?mozno jej tym zalichotis,ze sa bude citit zasa o nieco dolezitejsia.bude to mat dve vyhody, zlepsis si anglictinu a spriatelis sa s nou.a ked budete aspon trochu na tom lepsie tak ta urcite nebude ponizovat a aj anglictinarka bude pleased:-)netrap sa kvoli tomu.mozno nemas bunky na jazyk., nemozeme byt v kazdej stranke najlepsi, ale urcite nie si nechopna sa to naucit.s optimizmom a pozit.myslenim dosiahnes viac a tvoj zivot bude krajsi.drzim palce.p.s. anglictinarka to myslela dobre a anglicke piesne je dobre pocuvat, ak mas oblubenu spevacku/ka, skupinu, vyhladaj si na nete slova tvojich oblub.pesniciek a ako budes si pustat tu piesen skus prechadzat ocami po texte.zlepsis si vyslovnost a mnohe frazy sa ti zafixuju.pa.

honey

aj ja som bola taka....ale raz vyskusas a potom to ide samo...:)ved predsa si nebude budovat ona sebavedomie na tebe...?!!?

zranenadusa

lenze ja to nebudem vediet urobit.. ja proste nedokazem niekoho ponizit:( rada by som jej to tiez niekedy vratila, ale ja jej to nikdy neviem vratit, vzdy som len ticho.. ale dakujem vam..

zranenadusa

dakujem vam velmi pekne za reakcie.. no smiat sa jej za slovencinu nemozem, lebo ta jej ide tiez dobre, ona je taka napoly slovenka napoly anglicanka.. a viete, ono tu nejde o tu ignoraciu.. ja na jej slova nikdy nereagujem, ale vnutri ma to zozieria a uplne zranuje.. nechcem sa robit nejakou chuderou, ale fakt ma to strasne ponizuje..

honey

ja si tiez myslim ze na teba ziarli a takym to sposobom to zakryva lebo vie ze si mila a ta to zranuje.....ja ti radim byt trosku k nej drza ale nie arogantna...na hodine ak zle vyslovis pri citani a ona ta opravi tak povedze(hned a nahlas) ze dakujes ale od toho tu je niekto iny(ucitelka)a ona ked vsetko vie tak nech je rada ze ma volnu hodinu....a aj ked za tebou dolezie "ze si trapna" tak jej povedz suverenne ze ta tesi jej neustali zaujem o teba ale ze si na chlapcov alebo nieco take proste...obrat to na srandu nech si uvedomi ze do teba nemoze nakladat jak sa jej zapaci....aaa s tou hodinou angliny sa len nestresuj.Privodi ti to velke problemy vo vsetkom.Trosku to ber uvolnenejsie a uvidis polepsi sa....pod stresom aj ten genialny robi chyby...drzim palce:)

lll

inak poznam 3 baby vo svojom okoli, 2 ziju v Amerike a 1 dosla z Anglicka, tiez tam dlhsie zila a su to vsetko namyslene kravy. Neviem cim to je, asi ze Slovenky dostanu v zahranici kurz sebavedomia a asertivity a nevedia sa potom zmestit do koze. Cest vynimkam.