Nemôžem spať

flower

tato nespavost ti uz pretrvava dlhsiu dobu? alebo to mavas iba nejake posledne tyzdne? pretoze ak to u teba pretrvava uz dlhsi cas, je treba, aby si vyhladala odbornu pomoc. ja som pocula, ze nespavost moze odstranit aj BEHAVIORALNA LIECBA. osobne s nou nemam ziadnu skusenost, jedna sa o dlhodobejsiu zalezitost, ale jej ucinky byvaju velmi pozitivne. tato liecba sa deli na viacere terapie, takze ti bude "usita na mieru". zatial vyskusaj rozne upokojujuce caje, kupele, cez den obmedzit kofein, denne si odpustit driemanie, zvysovat fyziku aktivitu, ist si lahnut az vtedy, ked pocitujes unavu, sprijemnit si prostredie svojej izby, pouzivat pohodlne vankuse a hlavne nesusteedit sa na to, ze ti nejde spat. v mnohych pripadoch je nespavost sposobena castym stresom, u teba to tak byt nemoze? ja osobne neodporucam pre tento problem jest lieky, ktore tento problem len zvacsa "prekryju", najskor vyskusaj to behavioralne poradenstvo alebo ine terapie a ked ani tie nepomozu, zacni to riesit s lekarom. vela stastia:)

evcca

skusala si uz nejaka homeopatikum na spanie? obcas za zly spanok mozu aj psychicke problemy a veci, co nas tazia. ak ti nic nezaberie, skus sa poradit s praktickym lekarom, ale nedaj sa na navykove lieky na spanie.

evcca

to su zdrave spankove navyky. nieco taketo: nespat ani nedriemat cez den, vyvazena strava, neprejedat sa nezdravymi vecami, nejest 3 hodiny pred spankom, ale neist ani ist spat hladna, lahnut si do postele v pravidelnom case, neriesit v postielocke problemy a nerobit si tam plany na dalsi den, ak nemozes spat- tak vstan z postele a rob nieco a vrat sa do nej, az ked bujdes citit unavu, samozrejme vplyv prostredia, teplo-zima, vona, ...
ak nepomoze, tak skus nejaky cajik na uvolnenie, alebo relaxacne techniky pred spankom.