Rakovina pluc v 16 rokoch?

Príspevok v téme: Rakovina pluc v 16 rokoch?
matko99

Dobry den ,..mam 16 rokov a uz asi tyzden pocitujem slabu bolest na pravej strane hrudniku hore,obcas ojedinele palenie,alebo ako keby tahanie ...mam aj ako keby opuchnute rebro,pretoze cele pozdlz je ako keby vacsie a trvrdie ako ostatne,neni to viditelne ale po opakovanom dotyku to reaguje slabou bolestou ...fajcim asi 3 roky priemerne 5-10 cigariet denne ...teraz som bol chory a dost som kaslal,pocul som aj ze to moze byt ,,namozeny sval\" prave z dovodu silneho kaslu ...tu bolest som pocitoval uz davnejsie,no samovolne zmizla ....neviete mi poradit co to je :(

matko99

miselka - pretoze jej je v mojom okoli az az .Moj ujo umrel na rakovinu pluc,znamemu diagnostikovali leukemiu .Dalsej znamej rakovinu prsnika.Je to svinstvo :(

witany2-to s tou kamoskou je smutne,ja sa to snazim obmedzovat aby som ako ona nedopadol

[zruseny5]

rakovina ?
No moja kamoška..júj ešte zo základy
fajčila už od svojich 12rokoch fakt...
a ma teraz 18r a kašle ako starý chlap tuberák..problémy z plúcamy....astma...
no trebalo jej? chodiaci komín

matko99

to akrraj ,moze to byt aj nieco prechodene,pretoze som toho prechodil celkom dost ...uvidim teda ako to bude pokracovat dalej,dakujem vsetkym

akrraj

hmmm zaujimave vies ale pochybujem o rakovine moze to byt hoci co ine aj obycajna chripka alle kedze fajcis prejavuje sa to takt.Ja mam to iste:este by si mohol vediet ze ak mas rakovinu extremne schudnes a okrem toho rakovina neboli.Boli iba po chemoterapii a radioterapii.Moze to byt aj zapal pluc ak mas teda ten kasel chronicky cize dlhodoby,vtredy zvyknu aj pluca pichat je to sposobene bakteriami ktore sa nachadzaju v okoli ale aj v tvojich plucach.Podla mna sa nemusis bat staci zajst k lekarovi a on uz bude vediet.

matko99

dakujem,dost ste ma potesili ze by to nemala byt rakovina.Pockam este kym sa uplne vyzdravim a ked bolest neustane navstivim lekara.Boli to strasne nepravidelne,niekedy pri nejakom pohybe a niekedy pri zakaslani.A to fajcenie pokusam obmedzit podarilo sa mi mat tak 1-2 cigarety denne.Prestat vsak uplne je velmi tazke :(

vecernica

Priznaky ,ake opisujes nevyzeraju na rakovinu ani zdaleka.neboj sa.Bude to bud zapal,alebo nico z chrbticov.(tam su mneho zakoncenia nervov z hrudnej chrbtice.Rakovina vecinou neboli.

Andrej

tvoj problem rozhodne vyriesi navsteva doktora a rontgen pluc... kludne to moze byt prechodeny zapal pluc alebo nieco podobne. Raka v 16... moze byt, ale nepravdepodobne.
To ze ta doktor nepochvali zato, ze fajcis od 13 rokov je jasne. :)