zub mudrosti

Príspevok v téme: zub mudrosti
zuzana175

uz dlhsiu dobu mi rastie na spodu zub mudrosti.doposial to bolo bez problemov,ale od vcera ma to priserne boli.a mam dojem,ze tu bolest moze spôsobovat aj dasno(mozno to dasno ani nie je,neviem,ako to pomenovat.tvori to sucast ust-ta bocna strana)neviete mi prosim pomoct,ako to bude dalej pokracovat?ci by som mal ist k zubarovi,alebo nie?na druhej strane mi tiez rastie a tiez ma niekdy bolel,ale to prestalo.myslite,ze aj toto prestane? dakujem vam

bibba

ale tak vydrzat sa to da. odides z domu spokojna a ked uz sedis na tom kresle u toho doktora tak sa ti zacnu triast stehna. aspon mne :))

bibba

hej, su to take co sa vstrebu.. fuj, ale to trhanie je priserna vec... dosla som domov odtial a uz som hned mala vysoku teplotu, no a bolelo to este aj 4 dni potom... :( a aj to trhanie bolo neprijemne, zevraj citis len tlak a bolest nie, ale mne to bolo vyslovene neprijemne, ja som tam aj kricala :DD

makaronka34

Ach, aj mňa čaká ich odstránenie (2 spodné zuby múdrosti) v celkovej anastéze v pondelok a bojím sa ako čert kríža. Neviem si predstaviť, ako potom umývať zuby, vyberajú sa stehy? kedy? alebo sú to také, čo sa vstrebú?

bibba

este som zabudla, ze aj opuchnute to mam trosku zvonka, teplotu nemam nastastie :/
umyvam si teraz kvoli tomu zuby aj 100 krat jak debil, len aby nieco neostalo v tom dasne,...nic moc tie zuby mudrosti teda. nic moc. len starosti.

bibba

no ludia...vsetky moje 4 zm idu von, jeden uz je vonku, druhy ide von asi o mesiac a pol lebo vtedy mam az termin, ale uz skoro tyzden ma hrozne boli to dasno, cez ktore ide hore a este mi rastie hrozne zle, neni prenho miesto a vyslovene mi tak otlacil kusok mäsa z vnutra lica ze to je divne a bolestive, neviem to vysvetlit, len sa chcem spytat, ze co si myslite, mam ist k zubarke, na pohotovost nech mi daju nejake lieky alebo co sa stym da este dovtedy vlastne robit? toto by boli uz tretie antibiotika za kratsiu dobu len kvoli zubom mudrosti, a v aprili po zakroku samozrejme dalsie (stvrte) antibiotika, co ja odmietam lieky aj ked som chora, ale tu je to nutne :-/... ja len neviem ci je normalne alebo neni cakat mesiac s bolestami... nestane sa dufam nic... s tym dasnom, zubom atd(??)

romi84

ten kto hovori ze sa to da tak urcite nevie co je to za totalnu bolest!!!!ja som tri dni uz nejedol a neviem co bude dalej

jaja

mne ten "chuj-zub mudry" rastie už asi 2 roky pomaly . párkrát do roka mám riadnu bolesť dasna, akoby bolo napuchnuté a zapálené sa mi zdá, ale dávam si potom na to alpu, a riadne si ho čistím... potom to prejde po týždni... aj zubárka mi povedala, že rastie, a mám si to riadne čistiť, lebo mi ani prasknutú blombu neopravovala, lebo zasa by mi praskla(už 2x sa to stalo)

kurnos

Heh, Zuzka, vidim, ze mame podobne problemy, len ja trosku mensie a o rok skor :o) Tak ti mozem poradit...Mne sa striedavo tlacia tiez von. Pytal som sa na to zubara a vravel, ze by s tym nemal byt ziadny problem, jedine, ze si to nebudes poriadne cistit ked ta to bude boliet a pod tu kozu ti vojde jedlo ktore tam moze zacat hnisat. Za doktorkou kludne zajdi, neboj, nebudu ta hned rezat ak nebudes chciet...aspon ti zistia ci ti to nahodou nehnisa. Mne este povedal, ze mi to dasno moze orezat ak by som chcel, ale ze to nie je potrebne. Takze vela trpezlivosti ;)

.

no mna bolela tak isto osmicka, vidno mi z nej asi stvrtinu. boli ma to tak 2x do roka ked rastie. vzdy trosku podrastie a potom je klud. zubarka mi nic na to nehovorila, ze by to trebalo vyrezat alebo vybrat. ja to beriem ako normal sucast zivota... proste rastie zub mudrosti pretrpim a keby bol dajaky problem, tak idem ku zubarke. aj ona mi povedala, ze iba to pretrpiet. a to som naposledy mala take bolesti, az cela sanka ma bolela, usta som nemohla riadne otvorit, ibuprofen zabral tak na hodinu.

zuzana175

mam 20. a neviem preto,lebo ma to doteraz nezaujimalo,ked som s tym nemala problemy.a tak ja strasne rada stresujem.to je normalne.:)