Schudnut zdravo a udrzat si hmotnost

Príspevok v téme: Schudnut zdravo a udrzat si hmotnost
poliewoocka

Zakladam tuto temu,pretoze si myslim,ze sa porobilo uz vela chyb,koluje mnoho velakrat nepravdivych mytov.Kedze mnohym z nas zalezi na zdravi a udrziavani si postavy,najdete tu zopar rad,ako dosiahnut to,po com tuzite.Mozete sa inspirovat,kombinovat,ale aj pridavat rady.
Ak chcete chudnut a schudnut,udrzat si postavu,citit sa fit a pritom sa nestresovat kadejakymi dietami(ktore su nezdrave,jednotvarne a obmedzuju)musite si navyknut na taky styl zivota,ktory vam vydrzi naveky.Nechudnite narazovo,ale dodrzujte urcite zasady.Kila pojdu dole,tak,ako sli hore a nevratia sa.Vedci odporucaju pre trvale chudnutie zhodit max. 1 kg za mesiac.Navyse,pre adolescentov je dolezite poznamenat,aby nedietovali narazovo,to by im len uskodilo,pretoze pre spravnu funkciu tela a optimalnu homeostazu potrebuju komplexnu stravu.
Dam vam par tipov:
-ranajkujte!Ranajky su dolezite,mali by byt vyzivne,komplexne.Celozrnne pecivo,chuda sunka,vela zeleniny.
-vela pite!Pite stale,aj ked nemate pocit smadu.Ked si telo pyta vodu,uz je neskoro.Vypite kazdu hodinu za pohar vody.
-pite nesladene vody a bylinkove caje.Nepite rovnaku mineralku,vystriedajte vsetky znacky.Bylinkove caje su zaroven aj vhodnymi antioxidantami.Zihlavovy caj je vhodnym detoxikantom,ale nie je vhodne ho pit dlhodobo,lebo zanasa organizmus.
-jedzte castejsie a male porcie.Udrzite si tak metabolizmus culy a aktivny.Nejedzte narazovo,to len zatazi vas zaludok.
-neodopierajte si maskrty.Tym sa len vyhecujete k tomu,ze pri najblizsom zlome zjete vsetko,co vam pride pod ruku.dajte si kludne cokoladu,aj chipsy...ale v obmedzenom mnozstve
-Jedzte pomaly,jedlo dobre prezujte.Naberajte si menej,pamatajte,ze hlad ma velke oci a "zaludocny" nerv je opodzeny,takze,ked citime pocas jedenia sytost,sme uz plni.Nedojedajte nasilu vsetko,co mate na tanieri,ak ste uz syti.
-pred jedlom aj pocaj jedla pite.Zaplni sa vam tak zaludok vodou.
-pite nalacno odstatu prevarenu vodu,do ktorej ste pridali stavu z citrona,je to pradavny "napoj krasy a zdravia"
-cerstvy ananas a jablcny ocot odburava tuky a chudne sa lahsie
-pouzivajte panenske rastlinne oleje,kde sa len da.Pri tepelnej uprave jedla netreba,vtedy sa narusa dvojita vazba v tuku a stracaju sa esencialne vlastnosti
-nenakupujte hladni!NIKDY.
-servirujte na modre taniere.Znizuje to apetit.
-ak mate neprekonatelnu chut na sladke,dajte si jablko.Pomaha,aj ak si umyjete zuby.
-vsetko robte so svihom,neopustajte sa.Spalite viac kalorii.
-cvicte,pohybujte sa na cerstvom vzduchu.Hocikedy cez den napinajte iste svalove skupiny.
-pri sprchovani striedajte teplu a studenu sprchu,rozprudi to krv v povrchovych cievach,vyskusajte aj masaz specialnou hubkou

TAKZE: nechudnut dietami,ani tabletkami,ale dodrziavat iste pravidla.Cvicit,cvicit,cvicit...svaly su mensie a tazsie ako tuk,tak sa neorientujte podla vahy.Svaly potrebuju viac energie na existenciu,preto mozu svalnati viac papat.

aja05

mala by som na teba tiez jednu otazocku tyka sa to lytok viem ze si to uz rozpisovala :) aj ja papam zdravo 5krat denne a cvicim 4-5krat do tyzdna... teraz mam nejake problemy tak radsej nebudem riskovat a dietovat o dusu

poliewoocka

Ahoj Aja,
samozrejme, este zijem:)) teraz sem chodim pomenej, lebo mam toho dost v skole, tento rok maturujem:))
A navyse, musim sem spomenut uspech jednej strasne zlatej baby, ktora sa popri vyske snazi zmenit zivotny styl podla tychto zasad, sportuje, zdravo papa a za mesiac si spevnila postavu a zhodila 1,5 kila:))

daffne

ahojte,tak dnes som sa zatala a slubujem,ze zacinam byt k sebe zodpovednejsia.Vecer som bola behat-a hroza,skoro som dusu vyplula:),moja strava hotova katastrofa,takze sa pokusim jest aspon 4 krat denne,aj ked si to neviem predstavit:(-mam 23 rokov,175cm a 63 kg,na vahe mi ani nezalezi velmi,ale postavicka potrebuje spevnit a bez spravnej zivotospravy to nepojde,tak sa pokusim a dovolim si tu zapisovat svoje uspechy a samozrejme aj prehresky,tak ma potom prosim za ne vyhreste:).drzim palce sebe aj vsetkym odhodlanym papa

poliewoocka

dusicka, moj mail je Ex.orcistka@azet.sk :)
presne tak, zreba dodrziavat zasadu 3P:
-pit
-pohybovat sa
-papat 5x denne

mia

ahojte:) ja drzim oddelenu stravu, zacala som presne 1.6. ( den deti :D) a schudla som 6 kg...nie je to take narazove, rychle chudnutie. musite byt trpezlivi, vysledok sa urcite dostavi. kombinujem to s cvicenim Pilates, spevnuju vam svaly a zlepsi sa ohybnost tela. citim sa vynikajuco! ale co je najdolezitejsie...treba naozaj chciet:)

valika

Caute. Nic nie je lepsie na zhodenie a udrzanie vahy, ako jesť pravidelne 5 krat denne pestru stravu a pomalicky znizovat davky. Takto som to praktizovala pocas statnic a schudla som 7 kil. Fakt nic nie je lepsie ako pravidelny pohyb a pravidelny úprijem stravy, samozrejme v mensich množstvách. Takto sa dá udržať postava celý život. Dávno som prišla na to, že diéty sú na nič. Výsledkom je jo-jo efekt a ďalšie trápenie so svojou váhou. Želám Vám všetkým úspešné chudnutie.

dusicka

ahoj polievocka, davas sem velmi dobre rady, mohla by si mi dat na teba mail, ze by som ti napisala a pripadne, ze by si mi poradila. Vdaka :) samozrejme ze v otazke chudnutia