Sebaubližovanie

safira3999

dobry start ako chytit hepatitidu len tak dalej hihih stupidny ludia co uz s vami ale radzej poskodzujte seba ako druhych

mirka283

aj ja mám tento problém.. je to fakt blbé lebo človek si na to navykne, a potom už nedokáže prestať.. ja som toľkokrát skúšala prestať.. a nikdy sa mi to nepodarilo, teraz už viem že to nedokážem, tak sa aspoň snažím nech to veľmi nevidno a nech to nepreženiem.. ja ruky zatiaľ ešte nemám až také dorezané, uvedomujem si že ide leto a každý by to videl.. ale zato keby niekto videl moje nohy.. na nich mám strašné jazvy.. teraz to ľutujem, ale už nie je cesta späť.. najlepšie je s tým vôbec nezačať..

mata:(

:(...ja mam tiez problem..nevem ci je to vazne...ale podla toho co tu citam asi aj hej....proste zacala som sa rezat pred nedavnom..no teda asi 3mesiace dozadu..koli strasnej hadke s mamou.....teraz to uz robim skoro bezne:(:(....a tie rezy su coraz hlbsie...a dost mi z toho tece krv..bolim sa ze som si nato moc zvykla:(...pomaha to..ale potom ked sa kuknem na tie moje ruky..:(..a nevem kde vyhladat pomoc?!:(...kamosky to vedia..a hovoria mi aby som to nerobila...ale proste to nejde:(:(....fnuk

azathoth

inak povedané, keď má človek vnútornú bolesť, s ktorou si nedokáže on, ani jeho okolie poradiť, fyzická bolesť ju aspoň utlmuje. Ja by som ti neradil ani toho cvokára, hlavne sa uisti, že to, čím sa režeš je poriadne sterilizované a že to robíš na miestach, kde ti to nezanechá trvalú újmu

bibi

pokial nechces tu pomoc,nemusis ju ani hldat....nepomoze ti nic.....musis sa najskor sama rozhodnut ze chces prestat.....vies....ja mam ten isty problem presne.......teda nie ten isty...mne aj ide dost krvi...mno ja proste trpim sebaublizovanim......vadi mi to..ruky mam sama jazva......neviem si pomoct.......navstiv niekoho...alebo sa s niekym aspon porad...naozaj ide o uvolnovanie vnutorneho napatia......a sprav to rychlo lebo vravim z vlastnej skusenosti, coskoro budes rezat coraz hlbisie a hlbsie....a potom sa uz z toho tak lahko nedostanes...ja s tym bojujej uz dooost dlho......drzim ti strasne moc palceky!!!!!

dadah

určite ano, lebo nezalezi na tom, ze krvacas, ale uz len ta myslienka a pokus o to ubližiť samej sebe nieco signalizuje. mala by si porozmýšlať nad odbornou pomocou. skús to. na každú ranu musí byť aj náplasť

dibu

Potrebujes, navstiv psychiatra, prípadne psychológa. Sebaubližovanie najčastejšie slúži k uvolneniu vnútorného napätia a je nebezpečné aj keď nemáš v úmysle umrieť. Držím palce.