Strasne sa bojim! Čo mam robit?

Príspevok v téme: Strasne sa bojim! Čo mam robit?
bojim sa. :(

dobry den..mam 17 rokov..mamina ma chce sat zaockovat proti rakovine krcka maternice ale nevie ze som uz mala pohl.styk....strasne sa bojim a neviem ako jej to mam povedat :,( prosiim poradte mi...da sa ockovat aj ked som uz pohl.styk mala?? boze som uplne zufala..ona si na tom zalozila asi zivot ze ma da zaockovat.. :,( asi ma zabije ked jej poviem ze sa uz nedaa :,( ja mam strasne stresy..je mi na vracanie a uplne sa trasem kazdu chvilku ze ako zareaguje :,( pomozte mi prosim ...

realita

bojím sa,ved máš už 17rokov ale chováš sa na jedenást.plač ti tu nepomože,zavolaj hoc ktorému gyn.a spýtaj sa ho informatívne že sa chceš dat zaočkovat ale mala si už jeden styk,uvidíš čo ti povie a hned si mudrejšia a možno zistíš že nieje dovod na paniku.nehnevaj sa ale vyvádzaš ako malá.menštruuješ,zažila si už milovanie,onedlho ti bude osemnást tak sa už začni chovat normálne.

bojim sa. :(

NO SAK TO ZE TA VAKCINA JE OHRANICENA VEKOM A ZEVRAJ JE URCENA LEN PRE PANNY...A KONDOM TI NA HPV VYRUS NEPOMOZE..TEN JE MENSI A DOSTANE SA AJ CEZ PORIKY KONDOMU..TAZKE PRETO SA TAK STRASNE BOJIM...ZE SOM UZ POHL STYK MALA A TERAZ MA MAMA ASI ZABIJE KED POJDEME DOKTOROVI A ON JEJ POVIE ZE NIE SOM PANNA..TEDA NEPOVIE BO EJ VAIZANY TYM TAJOMSTVOM ALE TAK JE JEJ KAMARAT A TIKAJU SI A TAKZE POCHYBUJEM ZE BY JEJ NEPOVEDAL MEDZI RECOU NIEKEDY...INAK ALE VED TO NEMOZE??CI MOZE??VED JA HO MOZEM ZAZALOVAT ZATO...JA NEVIM AKO TO JE..ASI SA ZBLAZNIM OD STRACHU.AJ KEBY JEJ NEPOVEDAL ZE SOM MALA POHL.STYK TAK JEJ POVIE ZE MA NEMOZE ZAOCKOVAT BO UZ NEMAM BLANU A TO LOGICKY JE ZE UZ NEJOM PANNA A TO ZNAMENA ZE SOM UZ MALA POHL.STYK..A TERAZ MI PROSIM NIEKTO UZ NAOZAJ POMOZTE CO MAM ROBIT BO SI ASI POJDEM SKOCIT ESTE PRED TYM NEZ MA ZABIJE MOJA VLASTNA MAMA !!!!

mrkva

ja osobne by som sa tiez nedala zaockovat proti rakovine krcka maternice, kedze v CR uz dve zeny po zaockovani asi po tyzdni ci dvoch zomreli. Neriskovala by som, kedze je to uplne novy liek

hmmmmmmmmmmmmmmmmm

si myslim,ze vakcinacia je logicky ohranicena vekom, pretoze sa predpoklada ze v tej vekovej skupine nebudes mat este sex.nie???

no to hej

no, bud rada,ze mas taku starostlivu maminu:-)).len nechapem,co sa vsetci tak jasia pre tu vakcinu.ja osobne by som sa zaockovat nedala, kedze ide o novy liek.a kto ma zdravy rozum praktizuje bezpecny sex s kondomom.bye.

suzis

ja viem tak, ze sa da zaockovat ale musis mat vsetky odbery krvi v poriadku.vakcinacia je ohranicena vekom, nie tym, ci si, alebo nie si panna...to absolutne stym nema nic spolocne...vakcinu predpise gynekolog, ty si ju vyberies a potom ta nou zaockuje...a potom je aj druha davka..ale neviem po akom odstupe casu...

miaa

očkujú sa mladé dievčatá ktoré este nemali pohl.styk.u deckej doktorky ale ako je to s tou vakcínou,či si ju máš kupit v lekárni alebo ich má doktorka to naozaj neviem.ja som si to všimla na plagáte ked som bola s malým v poradni,takže to robí aj detská doktorka alebo gynekolog.

dr.jajbolí

Vie mi niekto povedať, kedy sa očkuje proti rakovine krčka? Ešte som o tom nepočula, asi som zastaralá. To môže len mladý človek? A do koľko rokov, alebo podľa čoho je to stanovené?.
Bojím sa, neboj sa, ja mám priateľku, ktorá nebola poctivá od narodenia. Proste nemala blanu. A toho, že lekár to povie mame, sa nemusíš obávať, pretože ho viaže aj nejaké lekárske tajomstvo. Takisto predpokladám, že mama ťa bude čakať vonku a nepôjde s tebou až ku koze!Ešte jedna maličkosť, to sa kde očkuje, prosím Vás poučte ma, asi mi niečo ušlo.

bojim sa. :(

takze ked mu poviem ze som panna tak nema ako zistit (teda okrem blany) ze som pohl.styk mala..ze??a o blanu som mohla prist 100 sposobmi... napriklad pri prstovani...to by mame nevadilo...