Neviem sa s tym vyrovnat

Príspevok v téme: Neviem sa s tym vyrovnat
smutna

ahoj, mam taky problem, ze pred takmer 3 mesiacmi mi zomrel psik- fenka. Velmi som ju mala rada a ona mala rada mna. Stalos a to necakane a ja sa s tym neviem doteraz zmierit, ze uz ju tu nemam, nechcem zabudnut,ale velmi ma to boli, este stale. Druheho psika si nemozem kupit koli nejakym veciam, ktore tu nechcem rozoberat. Chcem mat na nu krasne spomienky, aj mam,ale kazda spomienka ma velmi boli. Uz sa sz toho zblaznim. A nevravim ani o snoch co sa mi s nou snivaju.:-(

forca

Ahoj.
Mna trapi to iste - zial u mna je to uz rok. Kazdy den cakam, ze otvorim dvere do bytu a ona tam bude, bude sa tesit, ze som prisla, bude so mnou pozerat telku, pojdem s nou von, bude pri mne, ked mi bude najhorsie, pojdeme spolu na zahradu, ale toto uz NIKDY nebude.
:-((
Prepac, ale asi sa ti moc neulavilo. Tiez sa mi s nou snivalo, a to kazdu noc. Teraz to byva menej, ale nieje dna kedy na nu nemyslim a nechyba mi. Po roku je to o nieco lepsie - dokazala som si vystavit jej fotku. Ale stale to boli - ineho nechcem. Nieje to o tom, ze vymenit kus za kus, ale ze ti umrel niekto z tvojich blizskych ....
DRZ SA !!! Dolezite je to, aby boli pri tebe ostatni tvoji blizsky, ci uz rodina alebo priatelia - aspon mne pomahalo najviac to.

keituskaaaa

SMUTNA zdielam tvoj zial s Tebou,viem ake to je prijst o svojho milovaneho psika..vyjadri svoje pocity na stranke venovanej zvieratkam ktore od nas odisli a zanechali nas v smutku Ja som to urobila,mne zabili psika :( www.cintorinzvierat.prometheus.sk

mirkaaa

Martin_242 ja som to nevymyslela ja som to stiahla z nete, tiez som prvykrat krutila hlavou nad touto vetou, no niekto to vymyslel, tak to tam dal....
smutna aj ja som plakala, dokonca som v noci ani nespala poriadne som myslela na tvojho havka a som sa budila zo sna normalne aky ludia vedia byt hnusny, ked im to je jedno, myslim majitela toho psa...

smutna

martin, ja viem, ze ona by neprezila urcite, ked tak by bola mrzak, a trapila by sa. Ja dakujem len za jedine Bhu, ze som to nebola ja kto povedal, ze radsej to ukoncime, nez by sa trapila. Bola to bozia vola, zomrela behom par minut. JA len dufam, ze vie ako mi chyba a ze je v mojom srdci. Je to krute toto vsetko. Ale nic s tym nenarobim. Bohuzial.

Martin_242

Podľa mňa tam nemalo byť "nechaj ma trpieť a biediť", ale "nenechaj ma trpieť a biediť".
Kto chce, nech si kľudne poplače, uvoľnuje to napätie a navyše slzy obsahujú lecitín, ktorý vám vydezinfikuje nosnú a ústnu dutinu.
Každopádne, nedalo sa nič robiť, malý psík sa pri napadnutí veľkým zúrivcom nemal ako brániť.
To, že si ho vzala k veterinárovi schvaľujem v každej situácii, ťažko zraneného psíka nemožno nechať trpieť, jeho utratenie je v tomto prípade humánnym riešením.

mirkaaa

tu je:

Psia modlidba

Dával si mi jesť,

dával si mi piť,

staral si sa o mňa.

Prihováral si sa ku mne

dobrým slovom a ja

som sa snažil ti rozumieť.

Až sa bude blížiť môj koniec

a ja už nebudem mať síl,

nechaj ma trpieť a biediť.

Buď tak dobrý, môj pane,

dovoľ mi rýchlu a milosrdnú smrť.

Ty, ktorý všetko poznáš a všetko vieš.

A buď so mnou v tejto chvíli...

Martin_242

Plne vás chápem, sám mám starého dobrého psíka.
Psov, ktorých nazývajú strážnymi a vôbec sa im nevenujú, ja označujem za absolútne divoké a agresívne zvieratá, ktoré by roztrhali všetko živé, keby im v tom nebránil plot.
V drtivej väčšine vás alebo vášho psa napadne takýto "pseudostrážny pes", ktorý sa nejakým nedopatrením dostal z areálu.
Áno, vždy je za jehop činy zodpovedný majiteľ, aj keď u nás nikdy úrady majiteľa na zodpovednosť nevolajú a tobôž nie, ak ide o vec, rozumej psa, pretože pes je legislatívne vedený ako obyčajná vec.
Takže pokiaľ pes nenapadol človeka, pán majiteľ sa dopustil len priestupku, nie verejného ohrozenia.
Naše zákony sú naozaj úbohé a smiešne.
Je to hanba.