šikanovanie

Príspevok v téme: šikanovanie
tina

mám problém, môjho malého synčeka v škôlke šikanuje jeden starší chlapec a navádza na to aj ostatných ... v minulosti som už taký problém riešila , povedala som o tom pani riaditeľke , tá však zareagovala na to nevhodne, povedala, že sa musí brániť sám ... lenže ja mu musím pomôcť, aby to neprerástlo do vážnejšieho konfliktu a je mi malého ľúto...neviem, kam sa má obrátiť s týmto problémom ...

tina

je to aj fyzické aj psychické šikanovanie, bije ho, odháňa, vraví že ho nechce vidieť, používa škaredé slová, vysmieva sa mu napr. že smrdí, a to neviem ako je možné lebo malého denne kúpem, čisto prezliekam ...proste tak

lana7

Kamarátke šikanovali v škole dcérku ona sa nevedela brániť lebo proste nebola zvyknutá nato mať konflikt s iným dieťaťom...nemala súrodenca. Podľa mňa je dôležité aby bolo dieťa často s inými deťmi aj za dohladu rodičov..a tí im vysvetlili čo sa môže a čo nie. a sú rodičia ktorí vôbec nevedia že ich dieťa je šikanované..ale sú bohužial aj rodičia ktorí nevedia že ich dieťa šikanuje. Je to všetko o výchove. riaditeľka by nemala byť riaditeľkou keď toto povie...aspoň k tomu mala zaujať iný postoj..že sa o to bude zaujívať alebo také niečo...nie že si to MALÉ dieťa má vyriešiť samé...

[zruseny12]

presne opatrne,nejak aby ani sa nespozorovalo,ze sa to riesi...ale teraz take nieco sa tazko riesi,lebo nikto nepripusti,ze prave jeho dieta sikanuje...je to velmi tazke taketo veci riesit...

moniqa87

zalezi akou formou, sikana moze byt aj psychicka aj fyzicka... jasne zakrocit, ale len nejak opatrne... myslim, ze tina by nam mohla o tom napisat aj viac

[zruseny12]

ano aj to musi robit/ucit ho aby sa branil/,ale ak uz tam ide o sikanovanie myslim si, ze by sa malo zakrocit...

[zruseny12]

je to cista pravda,ked dieta doma povie nieco a postazuje sa,hned na neho vybafnu,ze sa zaluje a ze je zalobaba...ale ja som dcere a synovi stale povedala jednu vec...nikdy to neberte,ze zalujete ked vam niekto ublizuje povecte mi to na rovinu,ked vas t trapi,ak vas to netrapi,nemusite mi o tom hovorit...a p.riaditelka len nechce riesit preto sa tak vyjadrila,ale kto iny ked nie ona by to mala riesit...a ked nie tak sa porozpravaj zo synom,kto mu najviac ublizuje a porozpravaj sa z rodicmi toho dietata ak je to mozne,anedaj sa odradit tym,ze to bude horsie,moze to prave byt nakoniec este horsie a hlavne pre syna...hlavne stoj pri nom aby mal pocit,ze ho mas rada...

moniqa87

asi ta nepotesim, ale podla mna mu ako matka pomoct nemozes, lebo akonahle to zacnes riesit ty, tak sa mu budu este viac vysmievat, ze ho musi branit mamicka, myslim, ze pani riaitelka mala pravdu, to za neho bohuzial nemoze riesit nikto, iba on sam sa musi branit a to hovorim z vlastnej skusenosti