Syndrom drazdiveho creva

RNG

jablcna vlaknina je pektin a je vyborna, pokial neobsahuje zbytky cukrov, tj je precistena od cukrov.
Este lepsi je inulin a ten dostanes aj na Slovensku, pozri vo firme vermica
vemica.sk
Na arabinogalaktan pre nemcinarov
www.diegesundheitsseite.de

chorecrievko

no ja som Renate napisala, co zozenie bezproblemov aj u nas. este sa predava aj jablcna vlaknina, ale neviem - pri candide asi nebude vhodna, pravda?
len dufam, ze psylium naozaj nie je navykove, lebo berem ho uz par rokov a ked nahodou zabudnem, mam na druhy den na toalete vazny problem... :)

RNG

Mikrovlaknin je hromada, z pliev je to psylium, zmiazgy stromov arabinogalaktany, z korenov napr inulin(korene cakanky) z ovoci napr pektiny(jablka a hrusky).Ja pouzivam aj napr mikrovlakninu glucomanan, je to vytazok z korena amorphophalus konjac, ktory sa napr v Japonsku pouziva ako zdroj skrobovin do roznych pagacov/keksov.
Samozrejme s mikrovlakninami treba brat hromady vody, lebo maju vysoku nasiakavost, az 50 nasobok vody.
Kedze nasa strava neobsahuje dost vlaknin a este menej mikrovlaknin, dobre je si ich doplnovat kvoli cisteniu criev a vyzive probiotik.

chorecrievko

renata152: tie mikrovlakniny by v podst.malo byt psylium - kupis v kazdej lekarni, alebo v obchode so zdravou vyzivou (pytaj si prirodne, neochutene)
a ked si raz najdem cas, urcite aj ja prispejem do diskusie - prepojenie creva s hlavou :D. mam 29 a trapim sa 10 rokov.. ked nic ine, musim suhlasit s tym, ze cloveku aspon dobre padne, ked si precita, ze nezije s tym svinstvom na svete sam.
a pre RNG: ziadne zbytocne omielanie - papam psylium, probiotika, enzymy na lepok, mlieko, betain... pred jedlom, po jedle, medzi jedlami..dzobkam pirulky cely den,kazdy den, len je toho strasne moc a uz to vsetko trva strasne dlho a cloveka to uz niekedy fakt nebavi :( ale aj tak Dakujem!

RNG

Oprava Healthy Origins, 30 billion = 30 miliard
Najdes to aj v iherb, aj u Swansona aj healthydesigns.com
Na strankach rng.nazory.eu mas aj uvedene cisla zlavnych kuponov, co momentalne platia

RNG

Ja pouzivam vyrobok firmyn Healthyn Origins ktory ma 30 miliard tepelne a kyselinovo odolnych organizmov, 8 druhov.
Panzytrat nie je pankreatin, ale vyrobok z neho, kde farmaceuti vytazili z pankreatinu najma lipazu, inych zloziek je tam pomenej.
Bromelain a papain sa samozrejme mozu brat s pankreatinom, ale aj osobitne v inom case.
Aloe vera brane dlhodobe zvysuje celkovu vnutrobunecnu imunitu. Inac je hojive na traviaci trakt.
Ked chces vediet co je vela, mala by si vidiet tie hrste doplnkov co beriem ja!.
Nuz akle ja mam hromady dovodov na to, najma moja cukrovka vyzaduje rozne doplnky na znizenie hladiny cukru v krvi a proti roznym moznym degeneracnym poskodeniam co su spojene s cukrovkou.
No a ine tiez, na energiu, regeneracne, proti starnutiu, proti zapalom(reumaticke bolesti u starsich, kedysi ludove lamka.)

renata152

A ešte som sa chcela opýtať na Aloe Vera. Aké máš Ty skúsenosti? Keby som začala aj s Aloe. Neviem, či je vhodné kombinovať toľko výrobkov aj keď sú dobré? Či aj medzi nimi nie sú nejaké interakcie a jeden nepotláča účinok druhého?

renata152

Naštudovala som to. Ale neviem aké sú vhodné probiotiká. Ja so brala Bio Gaiu, teraz Lactobacily swiss. Všimla som si, že probiotiká majú rôzne zloženia. Neviem teda, ktoré sú kvalitné.
A takisto neviem aké enzýmy? Beriem panzytrat, to je pankreatín. Čítala som si aj Tvoju stránku a pozerala Bromelaín, Papain. Môžem si tieto dávať spolu s pankreatínom?
A mikrovlákniny zoženiem kde? Čo To vlastne je tie mikrovlákniny?