Nespavosť kôli extrémnej citlivosti

Príspevok v téme: Nespavosť kôli extrémnej citlivosti
nestastna14

Ahojte.

Ani neviem, ako začať- mám problém, kôli ktorému som čím ďalej, tým viac zúfalejšia. Nepatrím medzi ,,zvedavú,, a neskúsenú mládež, a tak ocením, aby ste moju tému brali seriózne, a taktiež ocením skôr názory vyžších vekových kategórií. Môk príspevok je trošku zdĺhavejší, napriek tomu že je zhrnutý v skratke, ale verím, že si ho napriek obšírnosti prečítate.

Od detstva ma trápili problémy so spánkom. Ťažko sa mi zaspávalo, prerušovaný spánok, atď. Jedným z dôvodov veľmi dlhého času, kým zaspím, je citlivosť. Vždy mi vadilo a nemohla som zaspať, ak niekto v rovnakej miestnosti ako ja čo i len hlasno dýchal, nieto ešte chrápal. V mladom veku to teoreticky také vážne nebolo, a moc som sa tým nezaoberala, ale postupom času, čím ďalej tým viac, som extrémne citlivejšia a nedokážem zniesť ani najtichšie zvuky- A týmto sa dostávam k jadru môjho problému. Momentálne mám dlhodobého partnera. Bohužial zatiaľ spolu nežijeme, neviem si predstaviť, že by to tak momentálne bolo, presne koli mojmu problému. Stretávame sa, a cca 2-3 noci týždenne, prespíme spolu v jednej miestnosti. Problém je ale ten, že ja spať nemôžem, a to z dôvodu, že partner hlasnejšie dýcha. Vadí mi to, a nemôžem to zniesť. Doteraz som to riesšila spôsobom, že som odišla spať do inej miestnosti. No viem, že takto to byť doknekočna nemôže, hlavne nie, keď sme vážnejšie začali preberať otázku spoločného bývania.
Viem, môže sa to zdať nereálne, ale naozaj je to tak, nemôžem spať kôli hlasnému dýchaniu. Rovnako ako mi vadí zvuk televízora, alebo slabé zvuky od susedov, z vonku, atď. Kým zaspím, mi zvyčajne trvá od jednej, do troch hodín, s tým, že počas spánku sa niekoľko krát zobudím. Paradoxom ale je, že počas dňa nemám problém zdriemnuť si, a tak často cez deň dospávam.
Skúšala som už všeličo, ale takto to ďalej ísť nemôže. Ja som zúfalá, a obaja sme nešťastní, že nemôžme spať v jednej posteli.
Preto Vás prosím o rady, odporúčania, prípadne sa podeľte o Vaše skúsenosti, ako ste podobný problém vyriešili Vy.
Vopred ďakujem za príspevky

tina

inka a ako je to teraz s Tebou ? ja mám podobné problémy je to veľmi zle keď človek nespí, keď sa vyspím to je radosť, hneď som plná elánu, ale ako to vyriešiť s prácou, človek predsa musí fungovať

inka

neštastna,nemam pre teba žiadnu radu sice,ale možno ta trochu upokoji že nie si na svete sama s tymto problemom.
nikdy som nejako super nespavala ale posledne dva tri roky nemozem vobec spavat.chodila som aj k psychologovi mozno sa to trochu zlepsilo ale nic moc.
skusala som spat v inej izbe aby ma nebudilo chrapanie ale aj hlasne dychanie mojho manžela ,bolo to ešte horšie.čim som sa viac sustredila na moju nespavost tym to bolo horsie.čim som viac fyzicky unavena ,tym horsie spavam.pred nedavnom som začala uživat magne B6 po dvoch dnoch som konecne prespala celu noc ,rano o 6 som sa zobudila vyspata,kto to nezažil nepochopi aka je to radost.ale netešila som sa dlho ,nespavost je tu zase.lekar mi navrhol uzivat lieky proti nespavosti,neviem branim sa proti tejto alternative .prirodne lieky mi vzdy pomohli len kratkodobo .ak najdes niečo čo ti pomože budem rada ked sa podeliš o skusenost.

nestastna14

z tejto metody mam trochu strach ...

a kde najdem, pripadne ako sa dostanem k nejakemu takemuto odbornikovi?..

mjanik

nuž oastáva Ti vyskúšať akupunktúru, v akupunktúre hovoríme o slabom jinu a silnejšom jangu-jin utlmuje,jag osviežuje

stupel

mas pravdu, necitala som.. nie je vzdy toko casu na precitanie vsetkych sprav ... na mna uspavavo posobia datle, aj v knihe som citala, ze maju utlmujuce ucinky ... alebo eset sa odporuca teple mlieko z medom, ale neviem, ci je to akurat najchutnejsie ..vyskusaj tie datle, ja som sa raz ucila na pisomku a papala pri tom datle a zaspala som nad knihami .. co sice mozno ani nie je take umenie .. ja tiez mavam nekedy problem zaspat, ale to byva skor psychicke, vzdy to casom prejde

nestastna14

stupel - očividne nečítaš príspevky... o štuploch sme sa už bavili.....

ssssssssssss - mno ja mam totalne zapchaty nos 5 mesiacov v roku- vdaka alergii, ostatne mesiace ako tak odpchaty. Stuple proste neprichadzaju do uvahy..

No a vcera som si skusila zobrat ten Benosen, ktory ste mi radili:
zaspala som 5 hodin po zobrani tabletky, pocas spanku som sa niekolko krat ozbudila ako zvdy, vobec som sa nevyspala, a vstala som o piatej rano.

sssssssssssssssssssssssss

mne vadi tiez ze pocujem svoj dych,ked mam tie stuple....v zime je to hrozne.ked mam zapchaty nos..a vadi mi aj tlkot srdca lebo dakedy mi silno bucha lebo mam arytmiu...a pretoto vsetko si davam aj tie tabletky.ucinkuju do pol hodiny uz ma len tak motka a nebude ta nic rozculovat

ZyxerkA

Zaria, keby islo len o to.. ale ja nemozem spavat vobec ..

No kazdopadne by ma velmi trapilo, ked budeme spolu zit a nespat spolu.. ja to neberiem ako nijaky zvyk ani nic podobne, ale nic nie je krajsie ako zobudit sa, pozriet sa do oci cloveku, ktoreho mas rada, pohladit ho, a objat..
a vdaka mojmu problemy, toto som este nezazila =;(