kontaktne sosovky pocas dovolenky...

jablonkaa

ja by som nepouzivala na noc napr. sosovky surevue. nie su na to urcene. je tam dost nizka priepustnost pre kyslik, moze dojst k poskodeniu rohovky.
momentalne pouzivam sosovky air optix, ktore su vhodne aj na kontinualne nosenie pocas 7 dni a 6 noci, a aj ked nikam necestujem, vyberam ich ozaj len raz za tyzden. a su fajn, bez problemov. staci obcas nakvapkat zvlhcujuce kvapky, aby sa pri zmurkani odstranili pripadne usadeniny alebo necistoty. existuju este dalsie druhy kontinualnych k.š. ako napr. air optix day and night, alebo focus day and night, ktore je mozne nosit 30 dni a 29 noci bez vyberania. maju vysoke hodnoty priepustnosti pre kyslik a su bezpecne pre rohovku aj pri zatvorenych vieckach.
skus si este dovtedy zajst aspon pre jeden par, vyskusaj to pred cestou. nemusis to dobre znasat.

fraisee

nestane sa ti nic, potom iba budes mat pocit suchych oci, ale ked nakvapkas kvapky, vsetko bude ok. tie som si ich raz nevybrala, pretoze som bola na festivale a nejak cista voda bola dost daleko a ani sa mi nechcelo mydlit ruky a ani energia na to nejak nebola.

freya

no ja dufam ze mate pravdu..lenze...v piatok rano si ich dam dajma tomu o siestej...a vyberiem ich az v sobotu asi okolo desiatej...budem ich mat jeden a pol dna...mam sice tie kvapky ale..

minnie mys

Freya...aj ja mam take sosovky...mesacne, co sa na noc vyberaju...konkretne air-optix. A nic sa ti nestane ked si ich nevyberies...aka to slepota, ty! Mozno ked dostanes jednu medzi oci :D, ale neboj od sosoviek to nebude :-p...To s tym NIC nema...mozno sa ti len rychlejsie opotrebuju, kedze trocha vysychaju, ale to si preboha ani len nevsimnes, nemas ich na Sahare...tak vazne nestresuj...skus si ich predtym cez jednu noc nechat,a uvidis, najma ked uz mas aj nejake kvapky...
Ja by som si ich teda na ceste do Talianska iste nevyberala...jedna vec je, ze celu noc neprespite...pogratulujem ak zvladnes spat 3-4 hodiny :D..To znamena, ze by som pol hodku spala, potom pol hodku, hore a tak a okuliare by mi dost prekazali...naopak..budes mat naladu sa tam babrat s vyberanim sosoviek na nejakej deluxe toalete, a potom naopak davat si ich spat?:-p
Hovorim, vykusaj si ich na jednu noc, a uvidis. ale nic sa nestane...skus si to aj vygooglit, pisu to tam, no problemo...a hovorim...urcite 8 hodin spat nebudes, lebo to bude iba letmy spanok a viac budes hore ako spat :-p...

freya

no ja nosim mesacne co sa nosi jeden par cely mesiac ale na noc sa vybera...a ocna mi dala aj taky letak a bola som si kupit nejake ocne kvapky refresh alebo nieco take...a ze ked budem mat pocit suchych oci alebo nieco podobne ze si to mam nakvapkat do oci...ach jaj ja dufam ze to nejako prezijem...skusim si ich na noc teda aj v tom buse vybrat ..ale kebyze nahodou to nevyjde dufam ze neoslepnem:D...snad..

minnie mys

Freya, mimochodom aky druh kontaktnych sosoviek pouzivas? A nad tym si nelam hlavu!!! Nic sa nedej ked si sosovky nechas cez jednu noc...Absolutne! Max to co uz Ivusa spomenula :)...Ja som si svoje tiez parkrat nechala na vecer, ked som nemala moznost si ich vybrat (nerada prehadzujem na okuliare) a nic sa nestalo...rano som mihala ocami par sekund a absolut pohodicka...ziadne umele slzy nepotrebujes ak budes trocha mihat...alebo si spomen na nieco z coho ti trolilinku zvlhnu oci a mas to :). NIC SA NEDEJE AK SI ICH CEZ NOC NECHAS...ale ak mas zly pocit, tak si ich skus nechat trebars teraz skusobne cez noc, ze ake to je...(je to naozaj to iste :)).

ivuša

stat sa ti nic nestane, len si vezmy dake umele slzy co si potom rano kvapnes do oka, lebo sa ti budu tazko rozliepat oci :) .....ale sak si ich mozes kludne aj vybrat... tiez som takto minuly rok cestovala busom a na noc som si sosovky vybrala a daal si okuliare ..