vyliečiť sa zo žiarlivosti

Príspevok v téme: vyliečiť sa zo žiarlivosti
julka35

Zdravím:-)..
Prosím vás o akékoľvek rady, ktoré by mi pomohli. Psychológ, to mi je jasné, ale prosím poraďte, čo by mi ešte mohlo pomôcť.
Knižky, alebo nejake tréningy, vaše osobné skúsenosti, ja neviem.
Chcem už konečne prestať, pretože už mi to naozaj ničí život.. a nie len mne.
Budem vďačná za akéko2lvek rady, pekný deň :-) julka

julka35

presne to hrozí aj nám... že to ukončíme, lebo sa takto len trápime. ja to skúšm už dlhšie ale teraz som a rozhodla že aj keby čo, proste sa zatnem a hotovo. lebo už mne samej to lezie na nervy. a nemám stepper:-)

nokia

heheh ti verim ja tak isto :)) a pustila by som ho,, vela krat ide s kamosmi von a ja nic mu nepoviem nak ide ked chce vsak nemozme byt stale spolu on ma aj kamaratov nielen mna ;)

nokia

je jasne ze musis prestat rozmyslat negativne to je najhorsie,,,lebo tak ho stratis ,,,a co je iste chlapi nemaju radi ziarlivost a zbytocne scenky !!ako dlho mi to trvalo ?? dost par mesiacov ale pred nim som prestala hovorit o tom len tak zo dna na den lebo mi sme boli na tom velmi zle a keby som pokracovala tak by ma nechal :(

julka35

hej ale vazne som sa smiala ked som to citala:-D aj ked by som nemala lebo robim podobné veci... vieš niekedy to vidim s nadhladom, napr teraz, ale...ked som v nejakej blbej situacii, tak vtedy strácam rozum.

a teraz by si ho pustila, napríklad na chatu bez teba?

julka35

hej, ja som na tom podobne. neznesiem ked si chatuje s nejakou. to si namyslam ze sa zalubia a ze ma vymení, dalej ma vymení za tú kolegyňu, alebo nejakú peknu predavačku v obchode... proste koniec. koľko si sa z toho dostávala? a ako dlho ti trvalo, kým si o tom prestala pred ním hovoriť?

nokia

napisem ti co som robila ja ,, namyslala som si ze moja spolubyvajuca sa potajomky stretava s mojim priatelom a to som na to nemala ziaden dovod proste ked s niekym volala tak som mu skusala prezvonit ci nema nahodou obsadene a ine podobne strasne veci obcas som aj nieco povedala na nu pred nim ze ako zareaguje a on nic ani nevedel o com hovorim ja som uz bola v takom stadiu ze som si namyslala debiliny tak preto viem dobre o com pises ,,ale nedaj na to aby si bola tak na tom ako ja lebo sa zblaznis je to hrozne no som rada ze som sa s toho dostala a ako to vnimam ?? no chytam sa za hlavu ze kde som ju vtedy mala ,,no nevravim ze teraz som uplne zdrava ( inak to neviem nazvat ) ale to najhorsie mam za sebou ,,berem vsetko s usmevom a vravim ten stepper mi pomaha proste vyburim sa na nom ..

julka35

ach k tomu by som sa chcela doprcovať, ako to teraz vnímaš ty:-)
u mňa je asi horšie že žiarlim na kolegyne, s ktorými sa stretáva častejšie... žiarlim že je s nimi, a bojím sa že sa do niektorej zaľúbi. No povedz, to je v poriadku??

nokia

to iste som robila aj ja scenky pre nic zato ze sa otocil alebo ze kukol na druhu ,,je to tazke ale musis sa premoct sama ja sa teraz len usmejem ked sa kuka na druhu lebo po prve si poviem lubi ma inak by somnou nebol po druhe vsak je to len clovek ako ja a je normalne ked sa pozre na druhu aj ja kolko fajnych chlapov som videla ale tym to hasne po tretie ked ho vidim ze kukne na daku v suknicke z opetkami tak len dodam ze ta nevyzera zle a on sa len zasmeje a ja tiez ,,,teraz nam je lepsie obom a mne ovela viem ze sa lubime a ziarlivost je zbytocna vec len nici vztahy

julka35

ja ti poivem, že ja sa s ním už o tom rozprávať nemôžem... stále sa to točí okolo tej iste veci, ktorá sa namaní.. ja len chcem aby ma uistil, že tá, po ktorej sa pozeral, sa mu nepáči a ľúbi len mňa, a ja teda, už budem dobrá, keˇviem, že len mňa ľúbi. hm a príde niečo nové, a som v tom zase.

proste kvôli tomuuto sa už chce somnou rozísť, lebo to nie je šťastný vzťah.. nie je normálny..
a hej, musím sa "nejako" premôcť. čítala som rady od plzáka, ale na tom som sa akurát smiala. ja už neviem čo so sebou, lebo žiarlim prehnane...

nokia

viem velmi dobre o com hovoris ale musis sa nejako premoct mna k tomu dohnalo to ze on ma vazne chcel nechat nie ze to len medzi nami skripalo ,,,neviem mozno to bude zniet cudne ale mam stepper a cinky a to mi pomohlo velmi natom som sa vyburila a bolo mi lepsie ,,,a opakujem treba sa porozpravat s kludom si vysvetlit ja som vravela ze aj on mi musi pomoct nie len do mna rypat ze ma necha ze som chorobne ziarliva ze nevladze atd ,,,ked rypal to bolo len horsie citila som sa take nic proste a vtedy som vybuchla najviac,,