je mozne aby mali obaja rodicia hnede a dieta modre oci?

Príspevok v téme: je mozne aby mali obaja rodicia hnede a dieta modre oci?
zmatena

Mam take obavy... Uz v minulosti sa stalo, ze v nasej nemocnici vymenili deti a teraz... Teraz ma sestricka trojrocneho uzasneho blondateho modrookeho synceka. A v com je problem? Nooo nikto v rodine nema blond vlasy a sestra s manzelom maju hnede oci... Nejde len ale o to... Syncek sa na nich absolutne nepodoba a ja sa bojim, ci sa niekde nestala chyba. Sestra muza urcite nepodviedla, tak v com to je? Je mozne, aby mali hnedooky rodicia modrookeho synceka? Prosiiim poradte

ushko

kluuud :o) ja mam blondave vlasky, a modre oci, a mamina s tatkom maju hnede oci, a cierne vlasy :o) aj brat :o) aj stari rodicia :o)) ked som bola mala, oco vraj dost pochyboval, ci som jeho .. ale pak som podrastla, a teraz mam jeho nos, strasnu povahu a krive nohy, takze pohodaa :o)

alzbee

Je to mozne, pretoze moze sa stat, ze obaja rodicia nesu v sebe alelu modre oci, blond vlasy, i napriek tomu, ze su hnedooki a hnedovlasi...

vevericka

szimi je to mozne ziadnych 90%..zalezi od toho ake alely maju..uz to pisala kukurica predtym aj ja a vela ludi..

szimi

Teda mne sa to nezda, ako mozu mat tmavovlasi tmavooki modrooke blondave dieta ked x generacii dozadu nikto taky nebol? Asi bolo zamenene, skus gen.testy pre istotu. Zname je ze tmava vzdy prebije svetlu ak to chapete. Takze blondyna s modrymi ocami a brunet tmavooki budu mat na 90% tmavovlase tmavooke dieta.

sherry

kukurica22 ma svatu pravdu,len si to napisala prilis odborne,to bezny smrtelnik nepochopi, alely,lokusy a zakony krizenia:)))ale vysledok proste je,ze hnedooki rodicia MOZU mat modrooke dieta a basta,je to presne ako s krvnymi skupinami,dvaja s Ackom mozu mat dieta,co ma nulku,ak su napr. Ao a Ao, je 25% sanca,ze dieta bude nulka...len tak na okraj

kukurica22

Ludia ako hades29, prosim nekecajte a nestraste ludi, ked neviete. Rok 1907, Davenportovci vysvetlili na zjednodusenom modely presne tento pripad. Zaklad - hnede dominantne, modre recesivne .. su tam vzdy 2 alely a teda 4 teoreticke moznosti..priklady: HH -hnede oci, Hm - hnede oci, mH - hnede oci, mm - modre oci. Rodicia maju hnede oci ... mozu ich mat 2 sposobmi - HH alebo Hm/mH. Mohli teda nastat 3 situacie- obaja HH .. sanca na modrooke dieta nulova. jeden z nich Hm/mH .. sanca na modrooke dieta taktiez nulova..tretia moznost ... obaja Hm/mH .. 25 % sanca ze dieta bude modrooke. Dokonca aj ked stari rodicia su hnedooki, je to mozne - pretoze mozu byt obaja potlaceni modrookaci Hm/Mh a tym ich deti su tiez potlaceni modrookaci. Dufam ze je to pochopitelne.

vevericka

hades.. a vsetky modrooke deti hnedoockych rodicov su vymenene hej??nemyslis vazne:D u hnedookych rodicov ak mali 1 zo svojich rodicov modrookeho(kazdy) je 25% sanca, ze bude dieta modrooke..na tom nic nezmenis a to ktory aky gen sa bude dedit tiez nemozes ovplyvnit..

Smajlikova91

muc...to si kde videl ze vsetky babatka maju modre oci? :DD si to mylis zjavne s mackami :DD nie,v pohode mozu mat hnedooki rodicia modrooke dieta,ak su rodicia heterozygotni,cize maju dominantnu alelu pre hnedu farbu oci ale aj recesivnu pre modru,a u dietata sa "stretnu" dve tieto recesivne alely,cize babatko ma modre oci :DD ja mam tiez hnedookych rodicov a ja sama mam okale modre :)) takze asi tak :)) no a jedina chyba sa mohla stat,ze by v nemocnici pomylili babatka,ale nezijeme predsa v americkom filme :P :DD