Silne menstruacne bolesti

Príspevok v téme: Silne menstruacne bolesti
estianka

ahojte...mam velmi nepravidelny cyklus a ked uz raz dostanem menzes tak mam neznesitelne bolesti v podbrusi:(
nepomahaju ani horuce obklady ani 4ibalginy 400vky naraz proste nic...
gyn. vravi ze je to normalne ze sa to casom samo upravi...lenze ono sa to neupravuje a strasne ma to trapi..
neviete nahodne ako sa toho zbavit?
dik

dula6

jaj a este poznamka :) NECHAPEM, ako mozte niektora este stale uzivat to svinstvo menom IBALGIN, ak si tu citate tieto diskusie...nie je tu dost zmienok o jeho skutocnych neziaducich ucinkoch? Ja mam svoje skusenosti s nim tiez. Kamoska mi este davnejsie dala jeden, ze pomaha aj na menstr. bolesti, nepoznala som ho este tak som vyskusala. Prvy krat mi aj pomohol a bola som stastna jak blcha. Aj som si kupila cele balenie. No ale ako som si uz druhykrat zobrala, (s odstupom casu, o par mesiacov neskor pri inej menstruacii), tak som po tom mala taku ciernu stolicu jak uhlie. Len som kukala udivena, co som to vyprodukovala. Hned som si precitala pribalovy letak, tam kopa neziaducich ucinkov, medzi nimi aj krvacanie do traviaceho traktu...myslim ze to bolo tym, a ked nie tym tak niecim inym. No som si ista, ze to bolo z fantastickeho IBALGINU. Jednu jedinu tabletku som si vtedy dala iba, nie ze 4 naraz z najsilnejsej..a takto telo reagovalo na jednu jedinu svinsku tabletku :) Este raz, nechapem, ako to dokazete uzivat a aj chvalit. Ak sa u vas este nic zle neprejavilo, tak to je podla mna len otazka casu.

dula6

Caute zeny :) Dnes mi dosli kramy, od rana sa zvijam od bolesti...nie je to nic vynimocne, trva to uz par rokov...lenze prve dni su neznesitelne furt. Neviem posudit, ci mam extra silne bolesti alebo slabsie, nakolko nepoznam bolesti vase :) Mne vsak pripadaju ako dost silne...nenzvraciam ani neodpadavam, ale najlepsie mi je, ked si cupnem a sa schulim, opriem sa o stolicku , a sa nehybem :)(mamka mi stale radi lahnut si, ale ked si lahnem je to este horsie).
Citam si tu vase prispevky a na pocudovanie nikde nevidim zmienku o CAJI Z REBRICKA (MYSIEHO CHVOSTA)..ja si ho vzdy prvy den spravim (dnes sa to nepodarilo, lebo som sa musela do prace ponahlat), a pomaha to. Bolesti uplne neodstrani, ale zmierni o dost a mne aj to staci :) Kolegyna mi pred 2 hodinami dala tabletku NO-SPA, kedze na mne videla, ze to velmi nie je v poriadku, a zabrala, uz mi je lepsie :) Ale ani napriek tomuto nehodlam prejst k tabletkam..Mysi chvost je zarucene dobry, aspon u mna, a za pokus to stoji vyskusat :) Tak sup do lekarne, pytajte si sypany cas z rebricka alebo mysieho chvosta (je to to iste, ma 2 nazvy) a snad aj vam pomoze :)

Kia78777

mne pomahaju horuce obklady na brucho alebo divne , ale skusila som citronovu stavu a bolo to ovela ale ovela lepsie... takze v tych nahorsich dnoch nosim so sebou citronadu vsade :D myslite inak, ze tie bolesti mozu byt aj zuzenymi cievami??? a ta pupalka je dobry napad, vyskusam.

betonarka

mne pomaha pupalkovy olej, krce som mavala vzdy, a vzdy som musela lieky od bolesti brat, horuca voda-vana, sprcha, krce spolu s navalmi, studeny pot, triaska, zimnica to bola realita kazdeho cyklu... skuste ten pupalkovy olej, je to menej zleho ako ibalgin ci ine lieky. Zaroven mi pomaha aj na PMS, depky, nervozita, bolestive prsia a nalada vrazdit :-)

RNG

HAK su sybnteticke=umele hormony, ktore maju nielen dobru stranku ale aj kopu skodlivych. A uz vobec neodstranuju endometriozne cysty, len zabrania tvoreniu novych, aj to nie vzdy.
Prirodny progesteron vo forme progesteronoveho kremu a yam, tiez pupalkovy olej upravia prirodzene hormonalne hladiny, a silne enzymy, plus doplnok jodu odstrania aj existujuce endometriozne cysty ( jod pomaha pri tvoreni nasich vlastnych enzymov).

Myuška

nie neupravi sa to same. tohto som si vitrpela a zbytocne. tiez mi gyndos hovoril ze mi to prejde. nic mi ale nepreslo. dostala ma z toho az albertova. lepsie povedane jej liecba trvalo to pol roka ale prve bolesti som prestala mat asi po troch mesiacoch. je to strasna ulava. mam na hodinu presne a bez bolesti. netrp a chod sa liecit k nej.

huhu

tak ak môžem trošku poradiť skôr zaberú lieky od bolesti ktoré sa buď rozpusitia - sú šumivé, alebo sú to kvapky. Veľmi silné kvapky sú ALGIFEN NEO, ale už tuším sú iba tabletky čo je škoda. Ale zaberajú podobne :-) Len ich treba zobrať hneď, nie až keď začne bolieť brucho :-) postupom času to bolí menej, to je pravda :-) ale fakt až po rokoch :-/

zuzana100444

Baby ja mávam tiež neskutočné bolesti a raz som dokonca odpadla. Keď som začala chodiť na inú školu a od vlakovej stanice som šľapala 2km - celý mesiac tak keď mi prišla menštruácia tak som ani nevedela že som ju dostala a počas celej menštruácie som žiadne bolesti nemala. Ale treba mať pohyb od skončenia menštruácie pretože keď to začnete týždeň pred začatím vám to nepomôže. Ale keďže už nevystupujem na tej stanici kde vtedy bolesti sa opäť vratili pri ktorých mi zaberá Nalgesin ale až po takej pol hodinke - hodinke. Ak niekomu pomohlo napíšte. :)