vitalita plodu-akcia srdca

jablonkaa

ja hovorim o tyzdnoch tehotenstva, tak ako sa pocita - t.j. od poslednej menstruacie.
kedze si vsak mala robeny USG cez brusnu stenu, bud trpezliva, tam nie je dobra rozoznatelnost. mne na zaciatku tehotenstva robili usg cez brusnu stenu a hospitalizovali ma pre mimomaternicove tehotenstvo. az v den operacie mi urobili kontrolny USG cez posvu a hla, dnes ma chlapec 4 a pol roka. drzim prsty!

rena321

jablonkaaaaaaaaaaa,
vek mojho plodu podla sona-16 mmm bol odhadnuty na 6-7 tyzden teh. /teda aj s tymi dvoma co sa navyse pocitaju od menzes.
VY STE TU KTORY TYZDEN MALI NA MYSLI, jablonka a mato, od pocatia ci klasicky od menzes ako to pocitaju gynekologovia&?
mne to podla sona vyslo na 6-7 tyz teh. od menzes/minus dva je od pocatia/ no a akcia srdca tam nebola este...
tak je mozne ze by to na sono len nevidel alebo som menej tehotna ci omyl v merani a gestacny vacok moze byt mensi? sono som mala len cez brucho robene, kto sa tomu rozumie? je to pre mna dolezite

jablonkaa

uz od 6. tyzdna by mala byt viditelna akcia srdca plodu. niekedy vsak moze byt zle odhadnuty vek plodu na zaklade nepravidelnosti v cykle zeny. na druhej strane, vek plodu sa najlepsie odhaduje na uplnom zaciatku tehotenstva, kedy su odchylky v rozmeroch minimalne.