Čo obnáša sesterské štúdium Bc?!

Príspevok v téme: Čo obnáša sesterské štúdium Bc?!
nellka

Prosím vás, nájdu sa tu nejaké baby, čo študujú Bc- ošetrovateľstvo? Vyzerá to tak, že sa aj ja pridám mezdi študujúcich...Robili ste skúšky? Ako často navštevujete školu? Čo sa učíte? A ako zvládate skĺbiť prácu, domácnosť, deti a školu? Ďakujem za všetky odpovede, dúfam, že mi to aspoň trocha pomôže si to predstaviť...

nellka

Ja si to tiež neviem predstaviť, ale tými školami vraj k tomu smerujú...Ja si to viem predstaviť tak zhruba v praxi, kľudne by som ostala zdrav. asistentom- ten by nemal mať papierovačky, mal by plniť úlohy, kt. mu zadá sestr bakalárka- t.j. nachystať lieky, injekcie, infúzie, preväzy...to by mi nevadilo. Napr. ja tu ostanem, mám tu rodinu, do rakúska sa nehrabem. A dlho to bude trvať, kým nejaké to rozdelenie nastane, pretože teraz nemajú z čoho ani zaplatiť všetky vyštudované sestry, len takú a takú školu treba ísť študovať, ale skutek utek.Joj, rozčzľuje ma to, ale aj tak to nikomu nepomôže.

eee

Neviem si to predstaviť v praxi.Na oddelení kde pracujem ja máme už všetky po dve školy,dokonca polovica má už tri školy.Ja osobne si tiež idem robiť tretiu...tak mi povedz ako si to odstupňovanie predstavuješ...sanitárov je nedostatok,sestrier tiež a tie čo sú majú školy navyše.Kto bude chodiť a obsluhovať pacienta?V prvom rade aby sa to mohlo odstupňovať by muselo na slovensko prísť robiťisíce neškolených sestier a tie neprídu za platy,ktoré tu máme.Je pre nich väčším lákadlom ísť do Rakúska za 40 tisíc umývať ritky ako tu za pár korún a nemusia mať ani špecializácie a bc,dipl,....

nellka

U nás to zatiaľ odstupňované nie je, ale vraj bude a preto sestry študujú. Zaujíma ma, ako to bude odstupňované, ale asi sa to už nedozviem...nikto o tom nevie nič...len približne...

eee

Nemyslím,že u nás je to odstupňované tak ako v zahraničí,možno len platovo a aj to hlavne vo fakultných nemocniciach.Poznám vela sestier z fakultnej nemocnice a jedna z nich má mgr a robí tú istú prácu ako sestra len so zdravotnou.Žial,keď vo väčšine menocíc vo velkom sestry študujú,takže je logické,že žiadny postup! Problém je jednoduchý-kto by potom robil "obyčajnú"sestričku??

nellka

...aha a to je odstupňované tiež podľa vzdelania. Asi to nezistím skôr, kým nepríde to rozdelenie aj ka nám. Ale nevidím to zatiaľ reálne, zatiaľ som sa rozhodla, že do školy nejdem, pôjdem do roboty a uvidím, aká bude situácia, poradím sa s vrchnou a tak...Ďakujem za odovede!:)

delphia

nellka ja nerobim v zahranici, ale na Sk. ale podla pocutia- v zahranici sestra na zaklade vysky dosiahnuteho zdelania pracuje od pomocnice, cez odbornejsie prace az po riadiacu cinnost

delphia

nellka ja nerobim v zahranici, ale na Sk. ale podla pocutia- v zahranici sestra na zaklade vysky dosiahnuteho zdelania pracuje od pomocnice, cez odbornejsie prace az po riadiacu cinnost

delphia

nellka neviem kedy si koncila skolu a co vam v nej hovorili, ale teraz SME v EU a platia pre nas uz EU normativy!!! a su kapanek rozdielne od starych, ktore platili este za totality a po nej.

nellka

Delphia, a to ma práve zaujíma, že ako je to odstupňované. Pretože ja mám pocit, že keď nám o tom hovorili v škole, tak zdrav. sestra s maturitou by bola sestra 2.triedy/či ako to vtedy nazvali/ a to bolo iné zaradenie, ako sanitárka.