život v dvoch svetoch

Príspevok v téme: život v dvoch svetoch
willma

Ak máte niekto skúsenosti, môžete mi napísať, ako v začiatkoch spoznať schizofréniu? Ak človek žije v dvoch svetoch, ale rozoznáva rozdiel medzi realitou a fantáziou, ako zistiť, či ide o bežné bdelé snenie alebo ide o prejav duševnej choroby? Podotýkam, rozoznávam rozdiel medzi reálnym a tým druhým. Ale v hlave mám ešte jeden život, ktorý žijem paralelne s tým skutočným. Je toto normálne? Je tu ešte niekto s podobným osudom?

delphia

lilinka ako ti to napisat, ze on si svoju chorobu NEUVEDOMI!!!!!!!!
nechapes? to ty si ta, ktora si vies najviac seba pomoct a to radikalnym rozchodom.

sisii

lilinka, ty nechces počuť, čo ti tu všetci píšeme. ON sa nezmení, k lekarovi nepojde, nerob si nadej a je na tebe ako sa rozhodneš dalej žiť. Bojíš sa ako to bude bez neho? Neboj, vsetko sa dobre vyrieši a dopraj si v živote aj ine starosti, nielen riešiť, ci bude ta rano milovat a potom zas neznašať. ROZHODNUTIE je na tebe.
Nerob si iluzie, že sa zmení. Dobre ti radíme všetky a chceme ti len to najlepšie.

jajka001_

lilinka vykasli sa na neho v tomto vztahu budes iba trpiet. zaslusis si niekoho lepsieho nie? neobetuj zbytocne svoj zivot niekomu

lilinka

A co by som mala podla vas spravit aby si uvedomil,ze mi tym ublizuje a ak chce byt somnou tak musi ist ON lekarovi. Minule som bola odcestovana v zahranici a on mi tvrdil,ze ma videl v obchode. Pohadali sme sa a potom mi povedal,ze sa asi pomylil. Ja neviem toto jeho spravanie pochopit, Alebo rano ma vraj miluje a poobede neznasa a zas vecer lubi. To si on vobec neuvedomuje co robi?

farmaceutka

Citala som o jednom paranoidnom schizofrenikovi, ktory trpel ziarliveckym bludom a zaujimavo to vyriesil. Z plechu vyrobil a manzelke nasadil nesnimatelny pas cudnosti, aby si bol isty jej vernostou. Pani manzelka dostala sepsu, lebo jej ho nedal dole ani kvoli hygiene...

delphia

lilinka, nikdy ti neda za pravdu, ze sa jeho konanie vymyka normalu, nakolko dusevne chori ludia o tom nevedia, ze potrebuju liecbu. a nadmerna ziarlivost je psychiatricka diagnoza, ktora potrebuje liecbu. nechcem ta strasit, ale v psychiatrii nie su vynimocne ani pripady, ked chorobne ziarlivy pacient dokonca zavrazdi svoju manzelku. tazko je to tu len pismenkami popisat o co v pripade tych chorych ide a coho su schopni, ale urcite by ti pomohlo v tvojom rozhodovani ako dalej, sa porozpravat so psychologom, ktory ti vysvetli blizsie celu zalezitost a teba ohrozujuce nebezpecenstva vo vztahu s takymto clovekom. a este nieco: ak ten dotycny je svojpravny a on jednoducho nepocituje potrebu porozpravat sa o svojom probleme s odbornikom, tak nemas na to ziadne paky, ktorymi by si ho dostala na vysetrenie. jednoducho je to tak a v nasej spolocnosti nie je raritou tyranie zien psychicky narusenymi ale svojpravnymi ludmi a vyskytnu sa aj pripady s fatalnym koncom. aj ked zena zavola policiu, v pripade ak sa citi byt ohrozena, ani tí nic nemozu riesit a cela vec sa nechava na pospas osudu...

sisii

lilinka, co najskor sa HO ZBAV!!! Neľutuj ho ani vztah...Je to krute, ale musíš, inak ako ti radí megy, nedopadneš dobre. Mozno sa ta nebude chciet vzdat ako priatel mojej sestry, ktory sa jej aj vyhrazal, ze ju zabije...bol hrozne ziarlivý a spraval sa ako popisuješ...našťastie to pochopila vcas, dala si vziať dieťa a teraz je stastne vydata a ma rodinku.

lilinka

megy888888,nie,niesom zanho vydata,ale chcela som si ho zobrat a on chce somnou babo,ale ja uz nechcem. Ano,chcela som mat muza,dieta....normalnu rodinu,ale tieto stavy trvaju odzaciatku a najhorsie je,ze on z tym nechce vobec nic robit. Stacilo by mi,keby som videla daaku snahu z jeho strany,ze s tym chce nieco robit a bola by som ochotna mu pomoct a stala by som pri nom.Spolu by sme to zvladli,ale najprv ho musim daako dostat k lekarovi. Ako to mam urobit? Rozpravala som sa s nim o tomto probleme,ked bol normalny a on mi povedal,ze to robi preto,ze ma velmi lubi a ze to neznamena ,ze je chory.

megy888888

LILINKA!
Keď za neho nie si vydatá, konaj kým je čas. Je to zrejme chorobná žiarlivosť. Bude to len horšie a horšie. Nepokaz si život kým nemusíš. Prečo by si mala prave TY! znášať tie jeho nálady?! áno, láska je láska ale...3bodky...ti vravím, keď nemusíš nekaz si život. Nájdeš si aj inú lásku , iného chlapa, s ktorým to bude kľudné, pokojné, láskyplné.....
A ja by som ešte skúsila sa s ním o tom porozprávať. Vtedy kedy je normálny. Jednoducho mu povedz všetko čo si myslíš, všetko čo si napísala sem! Ak sa bojíš , že by ti ublížil tak si k sebe zavolaj svojho brata, alebo ak nemáš tak sestru, prípadne kamaráta, otca, či matku. Musíš konať! Prajem ti veľa odvahy, šťastia a tiež aj pochopenie zo strany rodiny(dúfam len že nie je miláčikom tvojich rodičov- všetko je možné). A ešte niečo, ak sa kamoška z toho smeje, asi to nemá všetky kolieska pokope.
Jedna žena raz opisovala svoj príbeh. Vravela, že keď bola mladá a čerstvo vydatá za svojho manžela postupne prestávala chápať za koho sa vydala. Ty si ten lepší prípad , kedy sa ti priateľ prejavuje ešte pred tým ako ste "svoji".
Ona ďalej vravela, že spočiatku jej to lichotilo keď sa manžel stále vypytoval a v podstate ju zbabral za to kde sa zdržiava, že keď jej skončí pracovná doba OKAMŽITE Má ISŤ DOMOV!.,,vravela že aj preto jej to lichotilo lebo videla že manžel ju chce mať len pre seba...TO JE CHORE.. nikdy v živote by to mne nelichotilo! však ja mam svoj život! to že mám manžela neznamená že budem obmedzovaná a žiť neustále v trojuholníku - práca- nákupy potravín- domov. Kde chcem zastavím sa!
Naozaj o tom porozmýšľaj , lebo ak s nim plánuješ deti....manželstvo....budú problémy....Davaj si pozor na manipulatívne reči!