Extrasystoly

Príspevok v téme: Extrasystoly
lalalalla

V poslednej dobe mavam hlavne vecer a rano pri prebudzani take neprijemne pocity na hrudniku take poskakovania srdca , proste citim nejaku arytmiu...docitala som sa o extrasystolach a aj o tom ze nemusia byt az tak nebezpecne.. lenze ja to mam aj viac krat za minutu potom aj hodinu v pohode a potom zas... bojim sa strasne toho ci mi nemoze zlyhat kvoli tomu srce alebo podobne.. bola som s tym aj na pohotovosti lenze akurat vtedy som ich nemala.. objednali ma na holtera lenze pokym na neho pojdem sa zblaznim od strachu.. dneska som bola na ergometrii a vsetko v poriadku... az na dychavicu.. co si o tom myslite ? mam sa stresovat? uzivam betablokator a magnezium..

lenka m

aj mne zistili exstrasystoli urobili mi vsetky mozne vysetrenia ale vsetko som mala uplne vpriadku doktor mi povedal ze mozem byt spokojna ale ako mam byt spokojna ked citim ze srdiecko ma neposlucha najhorsie to je ked sa rano nestihnem najest alebo ked si vypijem niekedy busenie citim aj ked sa viac namaham uz viac ako rok beriem sotalex mite ale nemam pocit ze by mi nejak extra pomahal zacala som chodit aj k psichologicke lebo uz nemyslim na nic ine len na to ci mam pravidelny tep....

srdieckp

ja mam extrasystoly uz od detstva a teraz mam 20rokov a je to stale horsie,,,nikto mi nevie pomoct vraj je to stres..bola som aj u internistky a ta mi nic nepovedala....len ze som zdrava ze to nic nie je a podla potreby si mam vziat bekablokatory...super...asi sa fakt s tym musim naucit zit....

radca

Najcastejsia pricina extrasystol je pitie alkoholu, kavy, fajcenie a obyvlast u zien su to kvasinkove infekcie, ale aj u muzov.Tieto vsetky priciny totiz, zjednodusene povedane, blokuju prenosy nervov a na to je srdce velmi nachylne. Skusil by som prestat na nejaku dobu jest sladkosti, muku a mlieko. Malo by to prestat.

Lali27

Tie ES su naozaj neprijemne. Vidim,ze mnohĂ­ co pisete ste mali nasadeny holter. Ake mnozstvo ES Vam zaznamenali pocas takehoto monitorovania? Ja som ich mala 280 a zevraj je to v poriadku. No mne sa to v poriadku velmi nezda byt, ked mi to otravuje zivot.

kvetinka7

Ja mám tieto extrasystoly už 5 rokov. Užívam aj lieky concor a rythmonorm. Niekedy je to v pohode, teraz som to nemala najmenej rok, ale teraz posledný mesiac ich mám často. Je to fakt nepríjemné, a aj ja sa stretávam u doktorky s tým, že to nič nie je. Ale človeku to vie fakt riadne znepríjemniť život. Vtedy ma nič nebaví, nič sa mi nechce. Tak sa všetci držte :)

dokie

lalalalla: Mavam ES tiez a braval som aj betablokatory ale tie to iba zhorsovali. Potom som ich maval aj pri sebemensej namahe. Je dobre obmedzit vsetky drazdice mozgu ako alkohol, cigarety, kavu. Tu mozno v najhorsom nahradit ciernym cajom. Z bylin pouzivam ukludnujucu cajovinu Pamajoran, Lubovnik, Srdcovnik, Medovka. Doplnit sa to da aj tinkturou Valeriany.. Blizsie info na mojej stranke liecivebyliny.sk ktoru spustam v najblizsich mesiacoch..

srwer

Prostě nic, ne? To máš jako třeba s mozkem. Taky někdy na něco zapomeneš, ne? A hned kvůli tomu nejdeš k doktorovi. Nic není dokonalé, určitý jitter je normální.

es

Ja mávam tiež ES hlavne pri strese a potom ma to dlho drží.Tiež mi doktorka na to nič nedala. Nepoznáte niekto účinný liek na extrasystoly? Existuje vôbec niečo na to?

jankkka

ahojte.ja som mala extrasystoly tiez a velmi velmi casto, bola som dva krat na holterovi, a na ergometrii, povedali mi ze je to ok a nedali mi na to ziadne lieky, potom mi to po case preslo samo len obcas ked mam stresove obdobie tak pocitim ze mi preskoci srdiecko....zevraj je to hlavne zo stresu...

exrasystoly

Ja mam tiež extrasystoly už niekoľko rokov. Som zdravotná sestra, mala som Holter vyšetrenie a bola som u najlepšej koardiologičky. ES sú dosť časté, ale aj tak to nie je závažné. Pani doktorka mi dala Vasokardin 2x25mg, šumivé Magnézium.ES ale stále pretrvávajú.Je to dosť nepríjemné, často sa na ne aj v noci budím.Musíme sa asi s nimi naučiť žiť.Nedajú sa nijako odstrániť.