Rybí olej....a vitamíny

dassenka

FARMACEUTKA,prosim ta,ak tu budes,odpovedz mi este na tu otazku,co som adresovala tebe o 16:00hod,ci jesto v lekarni konkretne nejake mineraly na kosti s obsahom VAPNIK,HORCIK,ZINOK+ vit.K+D v dobre vstrebatelnej forme.Dakujem.

vsevedka

Keď sa výrobok vstrebáva postupne, je na výrobku napísané, že je s postupným uvoľňovaním, resp.prolongovaným, čiže predĺženým, pretrvávajúcim účinkom. Postupné uvoľňovanie treba brať ako pozitívum.Účinok je postupný, ale predĺžný, dlhšie pretrvávajúci.
Bio znamená bioaktívny.
Ešte na záver PharmaNord má GMP certifikát/Good Manufactoring Pracice/.V praxi to znamená pravidelné kontroly , ktoré zaisťujú, že výrobky sú bezpečné, chemicky a biologicky nezávadné, najvyššieho stupňa kvality spracovania.

vsevedka

vstrebateľnosťou.Keďže je šetrný k žalúdočnej sliznici je vhodný i na dlhodobejšie používanie.Rovnako si pochvaľujem i Pycnogenol /ktorý však beriem skutočne 3 mesiace podľa doporučení a mám s ním dobrú skúsenosť. Všetky uvedené výrobky sú určite drahšie, sama ich kupujem v CZ, kde sú lacnejšie.A nefrčím na doplnkoch celý rok, ja som ten typ, čo kľudne môže zeleninu/vrátane cibule, či cesnaku/ a ovocia, takže niektoré doplnky užívam len v chrípkovom období, či pri prvých príznakoch ochorenia.A vypláca sa mi to, na zdraví i finančne. Kým predtým som bývala za zimu aj 5-6 x chorá a brala som napr. pri zápale pľúc šestoro antibiotík (Ampicilínom začínajú a Rulidom končiac), to sú tiež nemalé doplatky+lieky od kašľa. A teraz? Po 2 rokoch som mala minulý týždeň nádchu, ktorú som zlikvidovala za pár dní. Iste, pri imunitnej deficiencii akú mám, bývam i chorá, ale je to max.jeden krát na jeseň a raz v zime.A to je pre mňa fakt výhra.ATB som nebrala už 3 roky, ale človek sa musí o seba starať a trochu i zainvestovať.Nehovorím, že lacné výrobky zákonite nemusia pomôcť, niekedy je ale otázne, koľko obsahovej látky sa dokáže vstrebať.

vsevedka

Iste, napr.od f.Generika je lacný,tiež vo forme glukonátu, alebo aj od Walmarku...Moja osobná skúsenosť je však taká, že najlepší sa mi zdal práve Bio Influ Zinok.Ale to zistí človek asi nielen podľa proklamovaných účinkoch na etiketách ale aj vlastným vyskúšaním /nie jednorázovým/ konkrétneho doplnku.
A tak to je asi so všetkými vitamínmi, či minerálmi.Trebárs Céčko sa dá kúpiť rôzne, i veľmi lacné.Ale ja si radšej priplatím a kúpim trebárs Cetebe spolu so zinkom, pretože Cetebe má prolongovaný, pozvoľný účinok.Navyše nemám po ňom problémy so žalúdkom, ako po niektorých lacných preparátoch s Cvitamínom. Rovnako z tých istých dôvodov si radšej kúpim Bioaktívny Vitamín C+Kalcium-ph neutrálny, ktorý obsahuje askorbát vápenatý, čiže Céčko viazané na kalcium, ktoré je ph neutrálne a nedráždi žalúdočnú sliznicu a vynikátiež vysokou vstre

vsevedka

Hmmm,ty si ešte chcela zinok.Dobre vstrebateľný, vo forme glukonátu zinočnatého, od PharmaNord je Bio Influ Zinok, pastilky na cmúľanie. Zlepšuje miestnu nešpecifickú imunitu buniek sliznice ústnej dutiny a nosohltanu, podporuje aktívny boj iónov zinku s pôvodcami prechladnuia, či chrípky.
Pastilky obsahujú bioaktívny zinok+prírodný vitamín C.

vsevedka

Dassenka, ja na kosti poznám Bioaktívne Kalcium+D3+K(f.PharmaNord), plne kompenzuje nedostatočný príjem vápnika v potrave v období rastu, pri športe, v garavidite a u tehotných žien, či v zrelom veku pri osteoporóze.
Zloženie tohto prípravku vychádza z najnovších vedeckých poznatkov a umožňuje dosiahnuť najvyššiu vstrebateľnosť a účinnosť.

dassenka

Vrela vdaka ti za rady.A este ma napadlo nieco.Porad nejake dobre mineraly na kosti.Co obsahuju vapnik,horcik,ZN + vitamin K a D.Tiez v nejakej dobre absorbovatelnej forme.

farmaceutka

Skus Biopron 9, niekedy byva v akcii pribalenych 10 kapsul zadarmo. Ak chces nieco jednozlozkove, tak Lactoflor kapsuly (pozor, vyrabaju aj cmulacie tabletky, ale tie obsahuju nizku davku, iba pol miliardy), tie obsahuju lactobacillus bulgaricus, uvadzaju 45 miliard v 1 kapsule, otazne je, ci sa tomu da verit, kedze vyrobca je tusim Bulharsko. Velmi dobre sa predava aj Probiofix, ale v 1 kapsule su 4 miliardy bakterii, dva kmene (z druhov lactobacillus a Bifidobakterium), tam je to doveryhodne, kedze je tam presne a podrobne uvedeny typ bakterii. Co sa tyka sirky spektra, tak asi ten Biopron 9...