Lieciva vlozka v zube

Príspevok v téme: Lieciva vlozka v zube
Monika111

V utorok ma zacal velmi boliet zub. V zrkadle som jasne videla ze tam mam kaz, pretoze v zube bola diera. Vypluvala som krv vecer, a aj rano. Lenze ta diera bola taka, ako keby sa mi oddelil stred zubu od dasna.Je to horny zub, uplne vzadu. V stredu-hned na druhy den- som s tym isla k zubarke a ta mi povedala, ze tam nic nevidi. Bola ku mne arogantna, a sestricka sa mi dokonca posmievala, ze ci to je naozaj take surne.Mala som velke bolesti a tiekla mi z dasna aj krv. A zubarka ma neposlala ani na rontgen, len mi ten zub vyvrtala a dala mi tam vlozku. Mam za mesiac prist na kontrolu..Lenze mna ten zub stale velmi boli, nemozem nic jest, lebo mi to sposobuje strasne bolesti, aj ked pijem.. Tu dieru z boku zubu tam mam stale.. preto ma to asi boli, lebo sa mi tam dostavaju bakterie..Boli ma cela polka tvare a z toho aj hlava. Co mam robit? Myslite si, ze sa to zlepsi?

matto82BA

dobry vecer prajem chcem sa opytat,boll som u zubara a robil mi ocny zub,zlomil sa mi a nasledne zachranoval koren ,cize vycistil kanaliky...a dal tam daku vlozku ktora mi vypadla,teraz neviem ci to nechat otvorene alebo ju mam dat naspat?ci nieco ine ci ako,zub neboli zatial

fildo

Dobrý den na mám na predných zuboch 3 kazy 1 den mi to pani zubárka vyvrtala a dala my tam vložku o 2 týždne neskôr mi vrtala dalši a vypdla mi vložka tak že v tej diere čo mi vrtala ju mám ale strašne malo a neviem či s tím mám ísť alebo nie lebo najbližšie mám ísť až v auguste?

lussix

Zdravím vás boľavé zúbky.Ja mám toto isté čo tu viacerý píšete.Pred mesiacom som bola u zubárky,ktorá mi opravila zub,vyvŕtala,zaplombovala,hotovo.Hneď tesne po zákroku keď som zahryzla tak ma tam pichlo. Čo bolo divné,že som cítila bolesť aj napriek ešte fungujúcej injekcii na znecitlivenie.Dnes prešiel mesiac je 21.2. a išla som k zubárke s tým,že ma to neskutočne stále bolí,mám to citlivé,teplé,studené,mäkké,tvrdé nič cez tú stranu nemohlo v mojich ústach ani prejsť. Zakusnutie do banánu ma bolelo.(VŠETKO) Tak mi tú plombu dnes vyvŕtala,dala mi tam liečivú vložku. Zatiaľ to mám ešte citlivé hlavne na studené, ale som ešte len 5hod po vložení vložky.Skoro som umrela aké to bolo citlivé keď mi do tej diery fúkala alebo priložila len takú tu ostrú-špicatú vecičku s ktorou vyškrabáva zvyšky či čo to robí,jediné čo som dnes skúsila požuť boli rezance do polievky.Dúfam a pevne verím,že za ten mesiac čo tam tú vložku mám mať sa to dá do poriadku,lebo mesiac už trpím toľko liekov som pojedla od bolesti,že až. Teraz keď zahryznem mám pocit akoby ma bolel zub vedľa nie ten konkrétny. tiež je to 6tka v ľavo hore. Mám s tým prvú skúsenosť. No veru nič príjemné. Lucia :)

Karin

Ahojte, neviete mi poradiť pls..... Zubárka mi dala atzénovú vložku na preliečenie zuba.. už ju mám asik 2 mesiace.. objednaná som až 25oktobra,pe mna je to ,,až´´ kedže som si našla nad tým zubom hrčku na dasne ,ktorá na dotyk jazykom bolí,presne z toho zubu ,kt, sa mi lieci,..tak čo mám robiť??je to nebezpečné,ked už počkám do toho 25 alebo ísť čo najskor???díky

majus4286

Dobrý deň. chcela som sa opýtať, bola som u yubára asi pred 2 mesiacmi, dal mi vložku o mesiac som mala prísť. všetko bolo v pohode, len teray neviemm, či mi dal opať vložku lebo mi nič nehovoril abz som sa opať objednala, na yube nemám čiernu plombu ako stále, ani takú vložku ako predtým, niečo biele, yub mám niekedy citlivý nie stále. neviete mi poradiť?

lina45

Dobrý den, chcela by som sa opýtat. Dnes som bola u zubara pretože ma boleli 2 zuby vyvrtala mi ich dala mi tam vložky, lenže jeden ma nebolí po zákroku a druhý, ktorý je hore vzadu ten ma bolí a ani žiadne lieky od bolesti nepomáhaju a vôbec nič. je to zle? alebo normálne

milli67

Pekny den,neviem, ci sa mozem spytat.Dcera ma vazny zdravotny stav,uziva hodne liekov,dosledkom toho ma nekrozu klbu,osteopeniu...Obvodny zubar jej lieci zub vlozkou,ktora jej vypadla a zacal ju pobolievat.Pretoze zubar je chory,zastupujuci zubar jej poskytol 1.pomoc-vyvrtal jej vlozku komplet,nechal jej to otvorene a pred jedlom si ma davat do teraz uz sustavne boliaceho zuba vatu,aby sa jej nedostavalo dnu jedlo.Je to normalny postup?Neviete poradit,je to standardny postup,co ma robit? PROSIM? Dakujem

53martinka53

Ahojte neviete mi poradit?Mam vyvrtany zub nakolko sa mi urobil hnisavý vacok nad zubom..p zubarka mi ho vyvrtala a nechala mi ho otvoreny cca mesiac potom som bola znovu a vlozila mi do zuba antibiotika a dala mi liecivu vlozku...objednala a cca o mesiac..zial sa mi nedalo..takze mam ju az doteraz cca 3 mesiac...vlozka sa mi akoby stracala alebo stlacila do zubu a zub je citlivy...moze sa mi nieco stat v blizkej dobe zajdem za zubarkou...dakujem za odpoved

zubaarko

kačena123 >
ano, vyzera to tak, ze v tvojom pripade ide presne o to co som tu niekedy spominal.

Cize hlboky kaz, lekar ti vyvrtal tie kariezne "pokazene" hmoty zo zubka, ale evidentne bol nalez tak rozsiahli, ze ohrozoval az dren("nerv") zuba. Vtom pripade sa robi priame prip. nepriame prekrytie drene, spravne ako vravis kalcium hydroxidom, a ponechava sa na "zahojenie" (vytvorenie terc.dentinu) aspon 3-4 tyzdne, na kedy si bola opat objednana.
Moznosti su tu dve resp. tri
-ak ti to robil dnes, tak ten zub este moze byt citlivy den, dva nakolko to bolo invazivne, po tomto case by to ale malo prestat
-ak ta bolest vobec neprestava, a ani neprestane, znamena to dren uz bola infikovana, alebo akokolvek inak postihnuta (zapalena) a je mozne ze uz sa ztoho nedostane, a to sme pri moznosti tri - ze ten zub odumrie (odumrel) a preto boli. V takom pripade, uz pomoze len otvorit, precistit resp. devitalizovat a zubok osetrit aj endodonticky (korenova vypln).

Rada teda znie, pockat este den, lebo niekedy to boliet moze, ak ale bolesti neustupia ist opat k zubarovi.
To ale, ze ten zub boli, v ziadnom pripade neznamena, ze by lekar spravil nieco zle okej? Situacia bola taka, ze riziko postihnutia drene bolo vysoke, a mozno uz nebude mozne zub osetrit len klasickou "plombou" oki? drzim palce