Stop cigaretam!

Príspevok v téme: Stop cigaretam!
mnamka257

moj brat ma este len 16 rokov a nedavno som sa dozvedela, ze uz isty cas fajci. pohrozil mi ale, aby som sa to nasim neopovazila povedat. podla mna by to ale rodicia vediet mali .dozvedela som sa aj to, ze fajci aj moja kamaratka a to ma len 15 rokov. ake su rizika, ked niekto zacne fajcit v takomto mladom veku?

jaja:)

Mnamka ty si spadla z marsu ? preboha kolko mas rokov...sa tu dozvedas ze kamaratky fajcia v takom mladom veku a si zhrozena ? SAK TO JE V TOMTO SVETE BEZNA VEC :D musis mat das 10 rokov :D:D alebo 30:D:D a nehovor to vasim...nebud zalobaba to je tvojho brata vec nebud bonzacka myslis ze ked to povies vasim ta to bratovi pomoze ajtak neprestane... a myslis ze ked im teraz povies rizika co sa im moze stat ked budu fajcit ze prestanu ?? hah :D:D:D ta sa zobud :D:D ja som nefajciar ale som s rovesnikmi (13-17) rokov co fajcia aj od 8 :D a neprestanu lebo nemozu su zavisly...a mozes jej povedat secky rizika...ja ked poviem kamoske ze budes malicka lebo fajcis ta povie... noaco ta budem malicka...

nadenka25775

mnohi ludia zacinaju facit mladi, ked este nedokazu pochopit nebezpecenstvo a nasledky fajcenia. najma jeho hlavnej zlozky:nikotinu, kyslicnika uholnateho a dalsich latok . vplyvom tychto latok sa riasinkovy epytel v dychcich cestach meni na dlazdicovy. zmiznitim riasiniek pluca stracaju schopnost branit sa infekciam, co vedie k chronickemu zapalu priedusiek. je to prva krok k rakovine. je to ale mozno zastavit-kym este nie je neskoro.u fajciarov sa rakovina pluc vyskytuje ovela castejsie a ko u nefajciarov.nemyslim si ale ze by si nieco vyriesila tym, ze by si to povedala rodicom. skus radsej brata a kamaratku presvedcit faktami. pokial by to nezabralo, az potom to povedz rodicom. vela stastia..drzim ti palce...tvoj brat a kamoska mozu byt radi ze ta maju...a ze im chces takto pomoct a ze si uvedomujes ze fajcenie je skodlive

luciaaana

bratovi povedz,ze moze byt impotent a kamoske,ze jej nebude mat pevne prsia,ale budu ochabnute,ovisnute...cize ak to bude prehanat moze mat prsia v relativne mladom veku ako stara babka.