Pasovy opar

lek

No ta alpa mi nepripada najlepsie riesenie.Ak je to na vacsej ploche sposobis si tym bolest a je to dost agresivne. V lekarni je dostat Betadine roztok, ktory sa moze zriedit s vodou ( v lekarni poradia v akom pomere) a tym si to mozes natriet. Ma dezinfekcne ucinky a vysusi, nebude ti to mokvat. Nesmies byt ale alergicka na jod.

RNG

selen, zinok a probiotika potrebuje kazdy, lebo ich nedostavame v potrave dost a telo ich pre spravnu funkciu potrebuje.

jaja:)

Inak mozem si to potriet napr alpou ? Aby sa to vysusilo ? Sa bojim ze to uskodi ale rada yb som nato alpu fajne by to schladilooo a nesvrbelo by to tak...

jaja:)

Myslim ze ked som ansadila antivirotika tak uz sa to nerozzsiruje a vobec to nemienim brat dozivotne to nie...len nechapem jak som to dostala bola som v ivote ja chorlavejsia a nedostala som to...moze to byt aj tym ze so zacala uzivat HAK ? inak nasadila som zinok selen...asi to budem brat dlhodobejsie

RNG

inac pod prevenciou tu nemyslim nedostat VZV, ved z detstva ho prakticky kazdy dozivotne nosi v tele, pod prevenciou proti vzplanutiam virusov myslim preventivne si zvysovat viralnu imunitu potravinami a potravinovymi doplnkami.
A toto ochranuje nielen pred VZV, ale aj inym roznym virusom, ci uz v tele pritomnym alebo potencialnym prenosom novych pre telo.

RNG

lek ja som tieto odporucane doplnky viacerym svojim priatelom zohnal(vies, patrim do tej kategorie "skorsie narodenych" ktori velmi casto uz trpia na rozne viralne, vcitane VSV(shingles)) a pracovali pre nich vyborne.
A to mnohi popritom boli uz niekolko tyzdnov na valacyklovire(valtrex) a nezaberal im dostatocne.
Takze mam osobne skusenosti s tym.
Tak ako s chaparalom, tak aj z vytazkom z neho na vonkajsi postrek.
A na moju radu beru odvtedy aspon selen, zinok a probiotika, aby sa im to nevratilo.
Nuz hladali nieco ineho, lebo im lekari casto predpisu aj 15 roznych liekov a pri tom sa tie postranne nasledky poskladaju, hlavne pre starsich ludi.
Na stastie to priroda poskytuje v hojnosti a nasli sa obetavi lekari, co to preskumali na vlastne riziko a tych periodika odoberam(tym ich vlastne aj financne podporujem, lebo od farmaceutickeho priemyslu a lekarskych spolocnosti dostavaju len vyhrazky)
Nuz mozno to niektori robia aj z dovodu financneho, ale za dobru pracu si zasluzia aj odmenu.

lek

Neodporucam jaje, aby virostatika uzivala dozivotne, jedna vec a druha jaja uz pasovy opar ma, cize momentalne jej prevencia nepomoze. RNG ty si uz mal pred sebou cloveka s neprijemnou postherpetickou chronickou bolestou, co cele noci nespava? Ja ano, preto mam k tomuto ochoreniu respekt. Herpes treba co najskor zvladnut, pripadne bolesti ovplyvnit spravnymi analgetikami a potom bude cas na to aby dievcina robila nieco preto, aby sa to nezopakovalo. Pri kratkodobom uzivani virostatik vedlajsie ucinky nepozorujeme a to mame pacientov, ktori su na nich dlhodobo po transplantaciach. Ja nehovorim o teorii a o tom, co niekto napisal, ale o tom, co kazdy den vidim.

RNG

Pomerne nedavno zaviedli hromady antiviralnych liekov, zialbohu vsetky z nich maju bocne ucinky, a to tym vacsie, cim sa dlhsie pouzivaju.
Takze ich nepovazujem za dobre riesenie pre ludi so znizenou viralnou imunitou, ktorym to chcu predpisovat na celozivotne pouzivanie, ako to robia v reklamach pre ludi s genitalnym herpesom, ked im radia brat kazdodenne dlhe roky valtrex alebo povodny accyclovir.
Dam sem kratky zoznam z Wikipedie, kde si mozete na kazdy liek pozret jeho vlastnosti a postranne ucinky(tym myslia len kratkodobe, samozrejme)
en.wikipedia.org

Nuz ja som radsej za prevenciu a pouzitie potravinovych doplnkov na tieto ucely.Lebo tie clovek moze bezpecne pouzivat cely zivot na posilenie imunity a su dostatocne ucinne,ako to rozni lekari vyskumnici dokazali na svojich pacientoch