Prirychle myslienky

Príspevok v téme: Prirychle myslienky
Hyper.lady

Ahojte, mam trosku strach ci mi nezacina sibat ci nemam schizofreniu alebo co, tak sa najprv radsej zverim na fore. Mam 22 a len pre zaujimovost, nefetujem ak vas to pri citani napadne. Vysvetlim to trosku chaoticky prepacte ale inak neviem.

Nikedy mam taky pocit, ze mam strasne vela myslienok, a strasne rychlo sa mi premietaju v hlave, ak pisem zda sa mi, ze pisem strasne rychlo a hlavne sa mi zda, ze sa prirychlo pohybujem, trva to tak 15 minut niekedy aj viac.a niekedy mi pride z toho kolotoca zle, zacne sa mi tocit hlava, vacsinou velmi zatinam zuby i ked to mam casto ked mam stres. Ked si lahnem oci nemozem zavriet lebo sa mi premieta cely den, alebo proste myslienky a vsetko strasne rychlo. Dokonca mam niekedy pocit, ze mam malo miesta, steny su blizsie ako keby som mala klaustrofobiu, stava sa mi to vacsinou vecer nie casto tak raz za dva mesiace. Skor nepravidelne, niekedy mam aj 3 mesiace pokoj. Niekedy sa mi to stane ked sa v noci zobudim na nocnu moru, vtedy musim ist aj von z izby. A raz sami to stalo v autobuse kde bolo vela ludi a vela pohybu, vsetci rozpravali takze mne sa to zdalo vsetko este rychlejsie musela som vystupit lebo som myslela, ze mi exploduje hlava a srdce, totalne dezorientovana.
Castejsie sa mi to stava ked som sama, takze ludia asi na to neposobia, robim bezne veci takze to nezacne ani pri nejakej psychic. zatazi... Prosim poradte mi

moiaussie

Ahoj, teraz si presne opisala aj moj problme, hoci ten moj nie je tak casty, niekedy som to mala castejsie..ale teraz mozno ani nie raz za rok,..alebo aj viac. Prosim, ak nahodou prides na to, co to je, mohla by si to tu dat vediet? dakujem

AdamKrt

Odporucam navstevu u lekara. U deti sa obcas toto objavuje, nazyva sa to hyperaktivita. Lekar moze predpisat aj nejake lieky na jej zvladnutie.

Ale mozes si pomoct aj ciastocne sama. Vraj casto ten stav moze vyvolavat, ak je clovek vela cukru. Takze obmedzit.

Potom, mozes sa niecim zamestnat, co bude vyzadovat Tvoje sustredenie a nebudes mat cas mysliet na nieco ine. Cloveku, ktory ma hyperaktivne myslenie, casto pomaha nejaka tvrda fyzicka praca.

ewus;)

skus vecer prd tym ako ides spat citat nejaku knihu, najlepsie nejaky roman so zapletkou a predtym nez pojdes spat tak si predstavuj ten pribeh, skus v hlave vymyslat nove scenare k tomu pribehu, predstavuj si miesta, ani nebudes vediet ako a uz budes spat, a este si aj vylepsis kreativitu

janey

Mozno je to nieco, s cim sa odbornici bezne stretavaju a ty sa zbytocne trapis. Urcite k doktorovi. Podla mna ale k psychiatrovi, psycholog lieci medziludske vztahy a tu problem asi nie je. Toto bude nejake psychosomaticke ochorenie.

alzbee

Mne sa raz stalo, ze sla som spat a stale som premyslala. Ale nonstop. nedokazala som zastavit sled myslienok, vravela som si stop!, no neslo to...tie myslienky boli ale stale len negativne, premyslala som nad zlymi vecami a nakoniec mi zacalo starsne rychlo bit srdce a nemohla som sa nadychnut, mala som pocit, ze sa dusim a musela som odist z izby. ten stav som si ale navodila sama a neraz sa mi stalo, ze vecer pred spanim som zacala na to mysliet, co sa mi vtedy stalo a zase sa mi zacinal varacat ten stav. Ale som ho rychlo stopla...ono tazko povedat, ako je to u teba, ale je to urcite psychickeho razu...ludska psychika je nevyspytatelna...myslim, ze navstevou psychloga nic nepokazis. Mozes sa mu zdoverit, co ta trapi a uvidis, co ti na to povie, ze co z toho vyvodi...