Krvácajuce boľavé dasná

Príspevok v téme: Krvácajuce boľavé dasná
uľava

dneska som bola u zubárky,vyčistila mi vedľa zubu zapálené dasná.Po ošetrení mi bolesť ustupila,no hovorila že možno bude treba vytrhnuť zub,ked sa to nedá do poriadku.Strašne mi dasná krvácaju.Dala som si ibalgin 400,no po šiestych hodinách bolesť sa vrátila.Lekárka hovorila že dalšiu tabletku si môžem dať po 8-mich hodinách.Horko ťažko som vydržala.Teraz je trošku lepšie ale ked si ľahnem znova to boli.Kto mi poradí nejaku vodičku s tým opláchnuť.Aby tá voda aj zabrala.Skusila som šalviu,aj Corsodine.Pomôžte.Nerada by som išla zajtra na photovosť.
----------------
Parodontóza www.zdravie.sk

uľava

Ja mám zubnu kefku Curaprox.Zubárka sa mi vyhovára stále na krivé zuby,hormony v takom veku ako ja mám,na dedičstvo po otcovi...Brala som aj z Madarska vitamin Vitinne doslova na dasná.Tam je aj koenzím.Celu zimu som mala hlivu ustricovitu,všeličo možné.Ked niečo počujem hned to idem skušať.Zubné pasty Lakalut,Elmex,Sensodine...Najlepšie je na tom že každy lekár sa bráni,tvrdí že viac ešte trebať ustnu hygienu,netreba hormony sledovať,netreba krv,atd.Skratka nič netreba.Dakujem mockrát za príspevky,budem skušať dalej.

malamama

potvrdzujem to co napisal AdamKrt.mala som taky isty problem a odvtedy co pouzivam kefku curaprox uz krvacanie nie je.

AdamKrt

Ta makka zubna kefka je zaklad. Mal som neustale krvacajuce dasna, ci nejaky zapal. Bolo to tvrdou kefkou. Kupil som si CURAPROX svajciarsku, ultra soft a poviem vam, ze je to riadny rozdiel. Kefa ma velmi jemne vlakna, ale koniec vlakien neni strihany do rovna s ostrou hranou, ale obruseny do gulata. Mozem tlacit na zuby, ci dasna a ziadne poranenie.

Ak je tvrda kefka, poskodi to dasno, zapaluje sa a odstava. Potom sa tam chyta zubny kamen a uz to ide dolu vodou.

Ako som zacal pouzivat tieto kefky, tak som prestal mat s dasnami problem.

Chce to aj kvalitne si cistit zuby. Kefa je mensia, skoro koniec kefky ako pre deti. Ale vdaka tomu sa nou dobre cistia aj zadne zuby, ktore su inak zle pristupne.

Dostat ju kupit v lekarnach, ale lacnejsie je napr. v Metre. Keby niekto vedel o lacnejsich kefkach s podobnym ucinkom od ineho vyrobcu, uvitam. Zatial som bol s nimi velmi spokojny, az na tu cenu... Ale zas zuby su prednejsie :)

[zruseny12]

neviem ako mam zacat,lebo zasa skoncim u TRAVIACICH PROBLEMOV,ale napisem svoju skusenost...
NIKDY som nemala problemi zo zubami a dasnami...ale zmenilo sa to v dobe ked sa mi podlomilo zdravie,zacali mi KRVACAT DASNA,KAZIT ZUBY,ROBIL SA MI ZUBNY KAMEN, A KED SOM NIECO TVRDEJSIE JEDLA,TAK SA MI Z NICH STALE ODLOMIL KUSOK...ZUBARA SOM NAVSTEVOVALA PRAVIDELNE KAZDY MESIAC,ODKEDY ZACALI TIETO PROBLEMI...
zacala som si ich vyplachovat REPIKOM LEKARSKYM,BRALA SOM KOENZYM Q10...
JASNE USTNA HYGIENA...atd.
a najdolezitejsia vec,je ze mi chybalo vela vit.a miner. koli traviacim problemom....tak som zacala brat vit.a miner.
beriem aj doplnok VAPNIK+RYBY OLEJ/+este nejake doplnky koli kostiam/
a mozem povedat,ze sa mi vsetky problemi postupne a pomaly vytratili,len na to treba trpezlivocst a zistit pricinu,preco DASNA KRVACAJU atd.

USTNA HYGIENA JE DOLEZITA,ALE TO NIE JE VSETKO,PROBLEM MOZE BYT AJ INDE,NIEKDE VO VNUTRY TELA...LEN TREBA HLADAT PRICINU...

Hraběnka

Aj ja mám problémy s ďasnami a používam na to zubnu pastu parodontax,mäkku zubnú kefku,roztok Corsodyl,dentálnu niť sensitiv.Je to zdlhavý proces a k tomu mám ešte alergiu na kyseliny,čo znamená že vitamín C nemôžem a samozrejme žiadne ovocie čo mám dosť sťažene.Ale musím povedať,že je to dosť bolestivé.Samozrejme,že nezanedbávam hygienu ústnej dutiny a rada by som aby sa k tejto téme vyjadril aj odborník zo stomatologie,alebo odborník na ústnu hygienu.Ďakujem

uľava

Ifka dneska som bola na pohotovosti,tiež mi len s takou vodičkou dezinfikovali.Pritom tam akurát služil jeden naj lekár v okrese.Velmi uznaný a robí chirurgické zákroky v ustnej dutine.Tiež mi doporučil len Listerine.Zdôraznil že mám krivé zuby,viac kamena sa mi tam usadí,nedá sa to tak dobre vyčistiť.Ked pôjdem k zubárke mojej každu chvílu kamene dáva dole.Potom dezinfikuje.No zatial ešte také zapálené nikdy som nemala,vždy to ustupilo.Zajtra mám isť k mojej.Aj teraz mi to bolí,už aj celá jedna strana.Doporučili rtg robíť jeden zub,či pod tým nie je niečo.Nie som vôbec takej povahy že by som sa nestarala o chrup.Dokonca chvália aj Citrovital kvapky no tiež mi nepomohli.Ked som mala antibiotikum na iný problém ani vtedy sa nezlepšil stav.Pritom bolo písané aj na zuby.Dneska som čakala že mi vytrhnu ale moc som nedosiahla,trošku na pár hodín sa uľavilo ale už zase bolí.

ifka1

jedine co pomoze su normalne antibiotika. pise sa tu o nich vselico, ale nikto nenapise, ze pricinou paradentozy je neliecena infekcia.vyplachovanie ust je slaba naplast,alebo ziadna. a ibalgin detto.