europsky zdravotný preukaz

panča

vsetky informacie by ste mali najst na stranke svojej zdrav. poistovne. EUROPSKY ZDRAV. PREUKAZ vsetky poistovne vydavaju BEZPLATNE

KOMERCNE POISTENIE -prides do poistovne, ktora ma v ponuke cestovne poistenie (napr. uz spominany UNION alebo allianz, najnovsie aj postova banka). K poisteniu potrebujes udaje o poistovanej osobe (bydlisko, datum narodenia, rodne cislo) a este datum, od kedy do kedy budes vycestovana. Vychadza to cca 20-30 Sk na den (sorry, ze stale pisem v korunach), ale ked si uvedomis, co by Ta stalo osetrenie napr. zubu alebo zlomeniny v zahranici, urcite poistenie nelutuj. Cestvky Ta vlastne ani nepustia do busu ci lietadla, ak nie si poistena cestovnym poistenim.

A este raz k tej vekovej kategorii do 26 rokov -rozhodne EURO 26. Tie peniaze vlozene do karty a pripoistenia sa Vam v priebehu toho 1 roka platnosti vratia. Poistenie plati v celej Europe vzdy 30 dni od vycestovania. Ine poistenie uz potom nie je nutne. Vybavuje sa na pockanie v Union poistovni (treba nan fotku) alebo cez net

severanka

Vopred-Ďiky: nie je jednoduchšie si vygoogliť stránku svojej zdravotnej poisťovne a tam si zistiť potrebné info, ako sa spoliehať na ľudí na tomto fóre? :D
www.union.sk

Vopred-Ďiky

Tiež spýtam...Už vopred ďakujem
Ja som v | Union zdravotná poisťovňa |,tam je to ako s Europským zdravotným preukazom???
Tiež zadarmo?
Ako ho vybaviť?
Kedy ho dostanem???

severanka

smolenicka: jednoducho a v skratke - europsky zdrav.preukaz je ti v chorvátsku na dve veci... ako sa hovorí: na ho*no a na nič...

vybav si iné poistenie...

smolenicka

ja tomu nechapem, akoze to eropske zdravotne poistenie plati len v státoch EU a co je to to komercne poistenie? to sa da kde vybavit alebo co..som z toho debilko :DD a este sa chcem spytat ze v cestovke nam uzatvorili cestovne poistenie na ten tyzden a to je vlastne ake poistenie ?

panča

Europsky zdravotny preukaz Ti vydaju bezplatne v Tvojej zdrav. poisťovni -treba oň pisomne poziadať, lehota vydania je do 30 dni. Rozhodne si ho vybav, hoci priamo v Chorvatsku Ti nepomôže, pretože CHOR este nie je v Unii. Takze do Chorvatska jedine s komercnym poistenim-to rozhodne nepodcen. Ale tak ma napada -kolko mas rokov ? lebo ak mas do 25, tak si vybav kartu EURO 26 (cez piostovnu UNION)-da sa tam priplatit poistenie a tak budes mat za cca 500 Sk (16 E) poistenie a kartu na zlavy v obchodoch na CELY ROK

citronik

Ahoj, tento preukaz plati vsade v EU, uz je potrebny, kedysi to nebolo treba, vseobecna a spolocna zdravotna ho maju zadarmo. Treba vypisat formular na ich stranke, vystavia ho do 30 dni, plati na 5 rokov, no ak potrebujes vycestovat hned, tak ho vystavia na pockanie, no ten ma platnost len 3 mesiace.