Je mozne dlhorocny vztah prirovnat k diete?:-)

Príspevok v téme: Je mozne dlhorocny vztah prirovnat k diete?:-)
andel:-)

Prosim aby sa vyjadrili hlavne zeny,ktore maju dlhorocny vztah,ktory nieje poznaceny neverou.
Mam 2rocny vztah s uzasnym muzom a lubim ho.No na druhej strane mam rada aj ostatnych chlapov-abstraktne vyjadrene.Ide o to,ci naozaj fungujuci vztah nieje nieco na sposob \"diety\" tj. vedomeho obmedzovania ostatnych potencionalnych vztahov.Dobra dieta sa da drzat aj cely zivot,no je otazka,ci sa neukracujeme o \"nove\" chute,len kvoli spolocenskym konvenciam,hlavne ak mame super postavu:-)Prehresky v diete sa daju zniest,daju sa aj prehresky vo vztahu?Vztahy sa zdaju byt zlozite,naozaj su?Alebo je mozne ich chapat uplne jednoducho-ako prospesnu dietu.Ako to vnimate vy?

alzbee

Ja si myslim, ze treba zit pre pritomnost a nepremyslat nad tym, co bude o 10, ci 20rokov:)) aj tak je (zialbohu) dost pravdepodobne, ze ked nie ty, tak ta podvedie priatel...taky je moj osobny nazor, ze vo velkej vacsine vztahov nakoniec ku nevere pride...mozno mam zato taky nazor, ze nepochadzam z rodinky dokonalych a som tak (negativne) ovplyvnena...mozno ti, ktori na rodicoch vzdy videli, ze ako sa velmi lubia si zase myslia opak..

andel:-)

Pri diete je krivka jasna,cim dlhsie ju clovek drzi,tym ma vacsiu chut zhresit:-)Zaujima ma,ci sa to iste tyka vztahov.
Mohla som otazku polozit o dost jasnejsie napr. takto: "Ide to aj bez nevery?Tym,ktorym ano,treba si vela a cely zivot odopierat?"
Ema132 bolo by fajn,keby si mala pravdu:-) Napisem aj ja o par rockov:-)No este pockam na par nazorov od tych,co to maju za sebou.

Ema132

poviem ti za 20 rokov ci to tak stale je:) ale ja si myslim, ze to tak je..:) a ani nie prirodzene obmedzenie ale skor nepocitovanie obmedzenia:)

andel:-)

Ema132
Takze ty hovoris,ze sa obmedzovat netreba a s pravou laskou pride nieco take ako to nazvat prirodzene obmedzenie?:-)
Schvalne som to prirovnala k diete,pretoze sa mi to tak samej lepsie chape:-)Ak sa to naozaj da prirovnat,uz teraz viem,ze celozivotna dieta pre mna nebude a pripadne "prehresky" by som dokazala tolerovat aj zo strany partnera:-)A 2 rocny vztah nepovazujem za dlhorocny!Preto ma zaujima ako je to v tych vztahoch,ktore drzia cely zivot a bez nevery.

andel:-)

Chcela som aby sa vyjadrili zeny,ktore maju dlhorocny fungujuci vztah bez nevery.A na zaklade ich nazorov si budem vediet spravit urcitu statistiku a zariadim sa podla toho.Ak sa naozaj cely zivot obmedzuju,tak asi "stabilny" vztah nebude nic pre mna.Ak naopak tie chute su (neverim,ze nie su!),ale nenadobudnu taku intenzitu,myslim,ze to pojde aj u mna:-)
Jednoducho zatial som v stadiu,kedy by som nepodviedla aj keby som stretla na prvy pohlad uzasnejsieho chlapa ako je ten moj,ale ci nahodou nezacnem narazat na tych "panov uzasnych",cim budu roky pribudat castejsie a castejsie a zaroven castejsie budem musiet celit takymto myslienkam.

Ema132

tak toto si pekne prirovnala:)u mna to tiez tak bolo pri predoslych vztahoch, proste som mala rada aj inych chlapov a aj som bola s inymi..napriek tomu ze som lubila toho s ktorym som vtedy chodila... no teraz mam priatela 29 mesiacov a na ineho sa ani nepozriem, ani nepomyslim... tak teraz som pochopila, ze tych predtym som asi skutocne nemilovala:) podla mna proste ked stretnes niekoho kto je pre teba vazne dokonaly a vies, ze lepsi pre teba neexistuje tak dalej uz ostatnych neriesis a su ti ukradnuti:)

ramirka

je to u kazdeho individualne..tak ako kazdy clovek je jedinecny ma ine reakcie na rozne podnety a pod...takze ak by u teba ustupovali u ineho mozu narastat...takze sa nedockas nejakej konkretnej odpovede ...a samozrejme to zavisi aj od toho koho vsetekho vo svojom tivote stretnes..

la femme

chces tym jednoducho povedat, ze obcas mas chut aj na inych muzov..
ja mam trojrocny vztah nastastie bez nevery a aj mna sem tam taka myslienka chyti, ale viem, ze je to len pobluznenie a v skutocnosti by som to nedokazala spravit..inokedy zas mavam take pocity, ze by som sa nemohla dotknut nikoho ineho len toho mojho, lebo pri predstave s inym mi je to proti srsti..

andel:-)

Aby som upresnila,co ma trapi.
Je to vo vztahu tak ako v dlhodobej diete?Ze na zaciatku si viem povedat nie,drzim sa nazoru,ze je to skodlive a kazi mi to "predsavzatie",ale casom su tie chute stale intenzivnejsie a po naozaj dlhom case neodolam a dam si to na co uz mam dlhu dobu chut?Alebo tie "chute" vo vztahu rokmi zmiznu a nikdy nenadobudnu taku intenzitu ako pri diete:-)

zdenulka

ahoj,ja mam da sa povedat..tiez dlhorocny vztah,vyse 15 mesiacov...musim povedat ze nevera vo vztahu nesmie byt..mozno si pomyslim ze aha aky pekny chlap ale to je vsetko..