ALS - amyotrofická laterálna skleróza

Príspevok v téme: ALS - amyotrofická laterálna skleróza
m+m

Dobry den.Otvaram temu na toto ochorenie,nakolko sa o nom malo pise a je zopar ludi aj na Slovensku,ktori ju maju.Presiel rok,odkedy ju diagnostikovali mojmu otcovi.Choroba velmi rychlo progreduje.Otec za rok schudol 25 kil, je slaby a pohybuje sa uz len s pomocou bariel.Budem rada,ak sa podelite o to,ako to prebieha u vas,resp.vasich blizkych,ake metody terapie skusate.My sme uz skusili takmer vsetko.Aj alternativnu medicinu, aj liecitelov, ale bezuspesne.

RNG

Je sice hromada veci, co boli odskusane, ale zaujimave je, ze lekari propaguju len chemikalie, patentovane, a prirodne prostriedky nedostavaju ziadnu sancu, lebo na nich sa neda zarobit.Ba prave naopak ich zasadne oficialne potlacaju.
Je dodnes registrovanych vyse 3000 protirakovinnych rastlin, a co sa pouziva? Chemoterapia, chirurgia a ozarovanie.
Takze viera, ze nic prirodne nepomaha je umelo vytvorena a propagovana.
Na stastie je mala skupinka lekarov, ktori sa nedaju odradit napriek prenasledovaniu a ich uspech liecenia je doslova fenomenalny. Preto sa na nich obraciam , a nie na beznych lekarov, ktorych som nevidel uz vyse 17 rokov, v ovela lepsom zdravi, nez kedykolvek predtym v zivote az na cukrovku, ktoru som si v poslednom case sice znacne zlepsil, ale asi sa jej do konca zivota uplne nezbavim.

sf

Skusali ste niekto dextrometrorphan?
Obsahuje ho napr. robitusin na suchy kasel.
Podla zahranicnych diskusii by mal pomahat ako neuroprotektor a do urcitej miery dokaze znizit bulbarny syndrom - poruchu reci, prehltania a psychyckych vykyvov.

A pokial ide o lekarov, co nevedia pomoct - takych co pomoct vedia zatial niet. Je len jeden pripad, ktor tvrdi, ze ma diagnostikovanu ALS a choroba sa stabilizovala - teda nie vyliecila, len progres je velmi pomaly -
vola sa to Deanna protokol, ale je to v stadiach vyskumu a overovania, ak mate niekto chut na doplnky, mate prebytok penazi a dokazete este dostat do seba tak 20 tabliet denne, mozete vyskusat.

Skusaju rozne metody vratane kmenovych buniek v Cine, ajurvedy a ocisty tela v Indii, podavania antibiotik a antivirotik v USA, ... pomaly vsetko co bezneho cloveka napadne uz bolo odskusane.

Jedina rozumna vec zatial bol pravdepodobne vyskum Teepu Siddigue a jeho zistenia lenivosti urcitych proteinov ako ubiquilin2 ktore vedu k hromadeniu poskodenych bielkovych a naslednemu poskodeniu neuronov.

Zvysok vyskumu je typu - skusili sme, ale touto cestou to nepojde - ak mate dost penazi, mozete sa pridat.

RNG

Nuz kto neurobi ani len pokus o adresovanie roznych moznych pricin ALS, tak sa odsudzuje dobrovolne na smrt, lebo ta choroba k tomu velmi rychlo vedie.
Ale budiz, ked sa niekto spolieha na rady lekarov, co dobre vedia, ze nevedia nijak pomoct, tak je to jeho osobne rozhodnutie.
Ja byt pacientom s nejakou "autoimunnou chorobou " sa rozhodne nevzdam bez boja.
A v takom pripade peniaze nehraju ziadnu rolu, ked sa jedna o zivot.

jojar

pre sf,
no moj otec, ešte jedával sám, lyžicu držal s dvoma rukami, ale ešte nebol v takom štádiu (teda si myslím, podľa toho čo som sa tu dočítala), ale jedával sám ani sliny mu z úst nejak nevytekali, tak neviem a nechápem ako, že....
Mama mu varievala, skôr kašovitú stravu a vždy mával pohár s vodou, aby si zapil.Jedával pravidelne a rôzne, ale je pravda, že mu maso krájala na kúsočky, alebo mixovala.
Veľa, veľa síl želám

sf

Pre RNG.
Myslim, ze Vase rady su v oblasti konspiracnych teorii.

Ak niekto doporucuje pacientovi vyhladat mikrobiologa, ktory bude ochotny robit vsetky tieto vysetrenia a na nieco aj pride ... ste uplne mimo reality.
Aj keby si niekto dal tu namahu a peniaze, tak ma sancu mozno 1 - 1000 ze prave jemu nahodne zle diagnostikovali chorobu.

A pred tym, nez budete doporucovat vseobecne veci, ktore vpodstate vedu len ku kupe zbytocnych doplnov,ktore aj tak nepomozu, najprv si pozrite, co robia na temu ALS vo svete, ako su vybaveni, kolko ludi a usilia sa za tym skryva, kolko pacientov vysetruju, ake rozbory uz urobili, ktore z Vasich moznosti uz vylucili, a.p.
Pitie vela vody je napr. skvele, ale skuste pit, ak Vam zlyhavaju prehltacie svaly ...

Pacient bude potrebovat mnozstvo penazi na zakladnu starostlivost, takze vyhadzovat ich na doplnky, ktore aj tak nepomozu sa neoplati.

sf

Zakladny problem ktory riesim je prehltanie stravy. Existuje sice vysetrenie floroskopiou, ale je velmi daleko od nas a nie je mozny taky dlhy prevoz.

Dporucujem to vysetrenie absolvovat cim skor po vypuknuti choroby a prvymi problemami s recou, kym je pacient este schopny prevozu.

Pivne kvasnice poznam a podavam.

Skusame rozne techniky prehltania, roznu konzistenciu stravy ale je to velmi tazke.

RNG

Ale kde by!. Tu su lekari na tom az na vynimky presne tak isto, ako na Slovensku.
Ale tu mas aspom sancu sa k takemi lekarovi/klinike dostat, alebo aspon si mozes objednavat periodika od tych lekarov a ich knihy a samovzdelat sa, ako na to, podobne ako to robim ja uz vyse 17 rokov.
Osobne som nebol u ziadneho lekara uz vyse 17 rokov
(vynimka bola na vylete do Peru, kde som si zabudol moje doplnky a nachytal som vo vyske 3500 m nejaku infekciu hornych dychacich, co nam prerusilo vylwet a okamzite som musel ist do nizkej nadmorskej vysky(viav kyslika, lepsia obrana tela) a domov, kde som potom musel brat rozne antimikrobialne doplnky vuse 3 tyzdnov. Ale hned ako som to zacal brat zmizli horucky a zostala len rekonvalescencia, ktora bola nezvyvcajne dlha, kedze som mal pluca napadnute znacne.)
Bezne zvladnem nakazy hornych dychacich , na co som nachylny od mala za 2-3 dni, bez horuciek a za plneho pracovneho zatazenia.

Gabriel

Dik, tie doplnky pozriem.
No obavam sa, ze to vysetrenie podstupit tu na Slovensku moze byt problem. V statoch to robia bezne ?

RNG

Nuz to je obrovsky problem, lebo na to lekari nemaju ziadne metody, na to treba ist za mikrobiologmi, ktory roznymi laboratornymi rozborami urcia rozne mozne zamorenia tela, Tj tazke kovy, pesticidy,mikrobialne toxiny, toxiny z cinnosti parazitov rozne bezne chemikalie a podobne.
Ale zamorenia su aj produktami travenia, bielkovinnymi zhlukmi a podobne, a na to neviem, ci vobec nieco existuje
Ale chelacia, absorbcia a enzymaticke cistenie, protokol dr Berksona na cistenie pecene, chanca piedra na ladviny a samozrejme MSM a najma dostatok vody to vsetko adresuju, bez ohladu na zdroj a typ zamorenia.
A to zialbohu lekari az na vzacne vynimky zatial nepredpisuju ani neodporucaju.