vysoká hladina železa

ceky

ludkovia...dávajte si pozor na to železo...nie je to sranda... ešte to nie je isté ale dôsledkom jeho vysokej hladiny v mojej krvy to malo pravdepodobne dopad na moje kĺby, srdce (kom. extrasistoli), a možno aj pečeň... ja len tak ;) opatrnosti nie je nikdy dosť... a nie sú to testy ktoré robia na preventívnej prehliadke...takže nie je odveci požiadať aj o ne, v prípadnom podozrení na príznaky ktoré spôsobuje...lekári sú mudri ľudia, ale nežijú s vami 24 hod. denne...
p.s.-aj tak možno nakoniec skončím pri púšťaní žilou ;P...pozdravujem :P

jajkafr

ceky na nete som čítala že nemôžeš darovať krv keď máš veľa železa, ale to púšťanie žilou sa robí tak, ako keď by si daroval krv len sa tá krv nepoužije. A tiež vraj na to existujú aj nejaké lieky

ceky

RNG
ďakujem za cennú radu ale môžem darovať aj krv keď mám vysokú hladinu železa? Moc mi to nejde do hlavy a prepáč že sa hlúpo pýtam.

RNG

Znacna cast zeleza sa skladuje aj v peceni, takze pouzit protokol dr Berksona a brat nieco, co absorbuje zlc a vynesie von z tela, aby sa nemohla reabsorbovat pomoze(pektiny, psylium, konjac, arabinogalaktany a rozne absorbenty ako bentonity, zeolity a aktivne uhlie)
Vo velmi silnych pripadoch pomoze davanie krvi alebo starodavne "pustanie krvi"

ceky

ja nemám rád tabletky preto radšej tú bolesť prečkám... ale teraz keď viem že to bolo kôli mojmu pitnému režimu, sa rýchlo veľa napijem a potom po malých dávkach. Bolesť sa potom z tela vyplavý sama. Podľa mňa ;)