Cena umelých zubov

Príspevok v téme: Cena umelých zubov
Andrejxs

Mám 15 rokov, a vôbec mi nenarástli trojky..Mám len jednotky,dvojky potom mam medzeru a nasleduju stvorky...
Chcel by som si dat vytrhnut dvojky,tak by som mal len predne jednotky...
Chcem sa teda spýtať,koľko by asi približne stáli 4 umelé zuby(2xdvojky,2xtrojky)...
Nie porcelánové ale nie živicové,niečo medzi tým,aby to vyzeralo aspoň trochu prirodzene...
Ďakujem

slnecnica485

ahojte,nevie niekto o dobrej zubnej klinike v Maďarsku, čítala som, že tam robia zubné implantáty oveľa lacnejšie ako tu na Slovensku. ďakujem za pomoc

Magy

Cervo, ty ziadas rychlu a komplexnu informaciu o niecom velmi zlozitom. (ako napr. o tom, kolko trva a stoji cesta na Mesiac). Ale v oboch pripadoch je kopec moznosti, alternativ, ktore su casto navzajom protichodne, cenove rozpatie medzi najlacnejsim riesenim a najdrahsim moze byt aj 100-nasobne.

Co sa tyka teba, nezmienujes sa o tom najpodstatnejsom, co ti tu nikto len tak z halvy nepovie - stav tvojho chrupu, kosti. Len na zaklade komplexneho vysetrenia kostneho lozka a sanky, hustoty kosti a dalsich parametrov ti moze odbornik urcit, co sa v tvojom pripade da aplikovat a co nie, lebo na to nemas dobry zaklad.

Vseobecne: existuju rozne "umele komplety". Od vyberatelnych, az po fixne nahrady, rozne mostikove riesenia, implantaty.
Najlacnejsie su samozrejme vyberatelne "klapacky". Horna drzi na dasne tym, ze je to perfektny odliatok k tvojmu dasnu a teda drzi na principe "pricucnutia" k podnebiu a dasnam. Dolna drzi vlastnou vahou, prip. mozu tam byt nejake pomocky, ktore drzia vyberatelnu nahradu na mieste.
Cena je rozna, od par stovak eur, az po napr. 2 tisic, zalezi od materialu, kvality spracovania a pod.
Dalsie v poradi su fixne nahrady, kde sa na existujuce zuby (ak nejake mas), pripevnia dalsie umele pomocou tzv. mostika. Tato oblast je velmi siroka, riesia sa takto jednotlive chybajuce zuby, ale aj cele sady.
Najlacnejsie su zivicove, potom su kovove (drahe kovy), kde predna strana je zivicova, alebo keramicka.
Cena sa opat lisi od velkosti nahrady, kolko zubov sa takto riesi, ako sa ukotvuju a najme od materialu, ako som spominal vyssie. Zacina sa u stovak eur, konci aj pri niekolkych tisicoch.
Dalsie v poradi su fixne nahrady, ukotvene v sanke srubami. Do sankovej kosti sa vyvrta otvor, spravi sa zavit, do neho sa nasrubuje titanovy cap a na neho sa zubarskym cementom prilepi umely zub/y.
O cene a pouzitom materiale plati to, co v predoslom pripade.
Asi poslednou alternativou (a najdrahsou), su jednotlive zubne implantaty. Na to ale musis mat dobru sanku a kost, lebo kazdy zub sa osadzuje samostatne. Taktiez je siroky vyber materialov a cien. Priemerne vyjde za taky jeden zub cena okolo 500eur (niekde uz aj s pracou, inde sa praca k tomu este len pripocitava).
Zalezi na co mas financne a najme co ti dovoli tvoja sanka.

Cervo

kolko stoji cely chrup pokial si chcem dat spravit umely komplet a kolko to trva kym sa to zahoji? resp vsetko otom kolko trva vymena ,ako tu ma zivotnost,cena,ktore su najkvalitnejsie? ake druhy pozname okrem porcelanu? vopred dakujem za neake odborne info.

boss hugo

Jazvu nie je vidno, zákrok je v ústnej dutine, hojí sa to 2 mesiace, prvý mesiac je to veľmi bolestivé, nemožné hrýzť. Po dvoch mesiacoch ideš na ďalší zákrok - vybrať "spojky". Celé to stojí od 2 000 - 5 000 eur, záleží od náročnosti a od kliniky.

matesareany

Jeden porcelánový zub (komplet práca) v ČR stojí 25 000 - 40 000 kč. Takže dať si vyrobiť celý chrup je veľmi nákladné. Mna by ale skôr zaujímalo, koľko by stálo chirurgické upravenie sánky v prípade predkusu. Robí sa to zlomením sánky, čiastočným odstránením sánky a následným upevnením, ako vypadá jazva a pod. Ktokoľvek s tým má skúsenosť, poprosím info. Ďakujem