Alergia na roztoce - liecba desenzibilizaciou

Príspevok v téme: Alergia na roztoce - liecba desenzibilizaciou
rudozmarsu

Pred asi rokom a pol mi zistili alergiu na roztoce. Ja si sice myslim, ze tato nebola povodcom vtedajsich zdrav. problemov, ale nic ine okrem alergie na roztoce sa nasim doktorkom nepodarilo najst, tak sa rozhodli ze "pravdepodobne" je za tym ta alergia. Co uz no, nakoniec sa mi zda ze moje problemy boli skor traviaceho povodu nez alergiou na roztoce..
Kazdopadne nahovorili ma na liecby desenzibilizaciou - tu je o tom viac info www.stallergenes.sk

No, mna skor zaraza, ze tato liecba ma trvat 3-5 rokov... Zatial som vydrzal nieco vyse roka, ale uz mi to lezie na nervy chodit kazdy mesiac k doktorke kvoli tomu ze mi pichne pod kozu do ramena alergen...

Je tu niekto taky co s tym ma skusenosti? Na horeuvedenej stranke pisu, ze neskor je mozne, ze si to pacient picha sam - toto mi moja lekarka teda nepovedala a obavam sa ze ani nepovie lebo v podstate ma z toho asi kseft.

Teda by ma zaujimalo ci niekto je tu taky, co si to podava sam, alebo ma akekolvek skusenosti t s touto liecbou.

Udajne keby som sa rozhodol prestat s tou liecbou, by to mohlo mat v buducnosti nasledky - tomuto neviem ci mam verit.

rudozmarsu

Ludia, ale haluz je, ze ja som ziadne badatelne problemy s prachom a alergoiu nemal. Proste zijem 26 rokov v prachu - teda koberce, klasicke paplony a to som este aj lenivy a vysavam si koberec tak raz za 2-3 tyzdne :) Proste normalne pohodicka. Podla mna si moje telo na to odjakziva zvyklo.

Toto mi naordinovali len kvoli tomu, ze som zacal mat problemy ako zrazu na mna prisla unava, slabost a palilo ma hrdlo. Ale toto bolo uplne nepravidelne a dokonca tieto problemy mi zacali v case ked som byval v byte, kde neboli koberce, ale dlazba. Ked som bol v chorvatsku pri mori - co je total zmena prostredia, klimy tak tam tie problemy boli tiez a tiez totalne nepravidelne z hodiny na hodinu.

Tak to mi naordinovali toto na to lebo z krvnych testov to tak vyslo ze mam alergiu na roztoce.

Ja som ale zistil, ze po tom co som sa zacal vyhybat jedlu z mlieka, tak sa mi to upravilo a uz tie problemy nie su...

Tie injekcie kazdy mesiac ma zacinaju otravovat, predsa len sa mi tam nechce tolko casto behat... Preto sa snazim informovat o alternativach a vobec o nasledkoch pripadneho prerusenia tej desenzibilizacie.

karioll

toto su velmi tazko uveritelne pripady,ako z ineho sveta.

desenzibilizacia sa robi bezne 3-5 rokov,vola sa staloral su to kvapky pod jazyk,ako u ktoreho druhu,doplaca sa 17 eur na 2 mesacnu davku
ak mas alergiu na roztoce,kazdy tyzden prat postelnu bielizen na 60 stupnoch a viac,kvalitny vysavac,obcas oziarit izbu horskym slnkom,paplon a vankus umely,co sa da prat,casto davat na slnko,nie je zla jednoducha pracka vzduchu.divne,ze nespominas ake lieky beries na alergiu.najlepsie su telfast alebo fixit,je to to iste

farmaceutka1

Desenzibilizacia proti roztocom sa da robit aj kvapkami pod jazyk, aplikuje a 2krat tyzdenne 20 kvapiek nalacno. Tiez ich vyraba francuzska firma, na ktoru tu mas odkaz. Opytaj sa lekarky, preco zvolila injekcnu formu, ked je k dispozcii aj peroralna.