kvasinky a protikvasinkova dieta

Príspevok v téme: kvasinky a protikvasinkova dieta
cocci

Drzim tuto brutalnu dietu uz 8 krutych dni. Kedze milujem sladkosti, celozrný chlebík s maslom a sunkou aj vyprazany rezen so zemiakmi, je to pre mna nocna mora. Napriek tomu sa snazim. Ale trapia ma nejake veci s tym spojene. Kedze nemozem mlieko ani syry (ktore mam tiez velmi rada)a ryby velmi nemusim, bojim sa o to, ci budem mat dostatok vapnika. Ako to riesite? A okrem toho som dost schudla - 5kg za tyzden. Mam obavu, aby som si tou dietou nesposobila viac skody ako uzitku. Mate niekto skusenosti? Poradte nejaku dovolenu maskrtu.

kaciatko7

pri intenzivnej protikandidovej diete by som nejedla absolutne ziadne obilniny, kedze candida sa zivi sacharidmi, nielen jednoduchymi cukrami, ak ju potrebuje vyhladovat, tak by ju nemala jest. po zlepseni stavu samozrejme moze pomaly sacharidy pridavat, myslim tie zdrave, celozrnne obiloviny, nie rozne spracovane cerealie a biele muky a pod. ja si obiloviny budem klicit, len taketo budem jest. ja vsak hovorim o intenzivnej 2 tyzdnovej diete.

cocci

no hadam to nejako zvladnem. a co sa tyka toho jogurtu, vo vsetkych zdrojoch co mam je informacia, ze biely nesladeny jogurt je jediny mliecny vyrobok, ktory sa pri tejto diete moze, dokonca musi.

- mira

Deficitu vápnika sa neobávaj. Vápnik chýba ľudom, ktorí jedia jednoduché cukry, ktoré ich z tela kradnú a zároveň spôsobujú prekyselenie. Pri prekyselení telo odoberá vápnik z kostí, aby týmto zásaditým minerálom zmiernilo prekyselenie krvi.

Môžeš i obilniny na báze celých zrn. Predídeš tým kolísaniu hladiny cukru v krvi a rovnomerné zásobovanie mozgu glukozou. Tým si chrániš nervový systém. Kvasinky z obilnín cukor nevyužijú.

kaciatko7

sorry, som to zle precitala s tou cokoladou, uplne opacne, no nevadi, na chlieb je chut normalna, kedze od malicka sme zvyknuti jest dennodenne chlieb a pecivo a teraz to chyba. vydrz, drzim palce

kaciatko7

ten jogurt by som vyradila, aj ked ju drzis dlhodobo. ja idem drzat zatial len 2 tyzdnovu intenzivnu, potom uvidim, ako sa mi zlepsi stav. pridala by som na tvojom mieste strukoviny, su bohatym zdrojom roznych prospesnych latok, mineralov...chce to fantaziu pri vareni, dusit, zapekat, vymyslat, aby sa ti to neprejedlo. inac, skus ten citricidal, je tam dobre zlozenie (60%extrakt grep.jadierok plus 40%glycerin), velmi dobry aj na kvasinky, okrem ineho. je ucinnejsi ako vyrobky z lekarne. pijes dostatocne vody? kvalitnej bez bubliniek, nie mineralky (skus rajec tmavomodry, dojcenske vody nesytene).
o cokoladke mi prosim ta nehovor, hned by som si dala, mnam :) neboj, vydrz, potom si das, ked skoncis s kurou...bude ti viac chutit. inac, mozno mas preto taku velku chut na nu, ze candida, co je este v tele, si ju pyta. len ju vyhladuj, potvoru :))

cocci

dakujem za nazor. pijem caj z lapacha, mam nejake protiplesnove homeopatika, oreganovy olej a vytazok z grapefuitovych jadier. inac jem vela zeleniny maso vacsinou kuracie, biely jogurt z ovocia maximalne grapefruid a citron a orechy. Ziadne sladkosti, ziadne pecivo, ziadne cestoviny, ani mliecne vyrobky, ani zemiaky a ryza, ziadna kava.... Podla toho pana "liecitela", ktory mi poradil lapacho a homeopatika by som mala vydrzat minimalne 3 mesiace s tym, ze po troch tyzdnoch mozem trosicka polavit (potom mozem kysle jablka a hrusky, sladke zemiaky, nelupanu ryzu). Je to neuveritelne, ale pecivo a cestoviny mi chybaju viac ako milovana 70% cokolada.

kaciatko7

intenzivne 2 tyzdne (ale v tom pripade vylucit vsetky sacharidy, ci zdrave, ci nezdrave, candide je jedno, zivia ju sacharidy ako take) jest ryby malo, zelenina, surova, dusena, varena, strukoviny, orechy, klicky, pit vela vody cistej, citricidal www.regeneracetabor.sk, oreganovy olej) neporusit. nedostatku vapnika by som sa neobavala, ani hladu, aj z hore uvedenych sa da vymysliet chutne jedlo, zahnat hlad a su aj dobrym zdrojom roznym min. latok a vitaminov.