Svrbenie v knečníku

Príspevok v téme: Svrbenie v knečníku
Klaviristkax

Ahojte,
Už asi rok trpím silným svrbením v konečníku (nie okolo análneho otvoru ale vo vnútri konečníka),niekedy mi to na pár týždňov zmizne,a inokedy zas nie,zašla som nedávno k doktorovi ,spravili mi testy stolice (3x boli negatívne) a na kožnom mi dali mastičku,ktorá nepomáha...Nevedel by mi niekto poradiť,čo by som mohla robiť aby mi to prešlo?

Ďakujem

Euphoria

Prepacte , ze sa tu tak vtieram . Mam mensi -vacsi problem . Asi dva mesiace ma svrbi v zadku , neviem popisat ci je to vo vnutri alebo na povrchu :( . Vybrala som aj tabletky aj sirup proti hlistam , odsledovala som stolicu za tie dva mesiace a nikdy asom nic nemala . Hygienu dodrziavam stale pravidelne a neprestava to :( . Co je najhorsie , ze som v zahranici a neviem sa u lekara vykoktat , ze co vlastne chcem povedat :( . Prosim vas poradte mi co to moze byt , a ako sa toho da zbavit . Prosim velmi velmi pekne dakujem

kaciatko7

konecnik zvykne svrbiet napriklad, ked su v organizme pritomne kvasinky, plesne, kandida. je potrebne kandidu dostat pod kontrolu. vhodna je protikandidova dieta (pozri temy, uz sa tu o tom popisalo neurekom), citricidal, kokosovy olej, kokosova mucka, oreganovy olej...