Plesen pod nechtami

Príspevok v téme: Plesen pod nechtami
miamiamia

Neviem, iste sa tu nachadza nejake forum na tuto temu, ale mne sa nic nepodarilo najst. Ide o to, ze mam plesen pod nechtami na nohach a to hlavne na palcoch obidvoch noh a obidvoch malickoch. Mam s tym velke problemy, nechty mi vrastaju do koze a trpim pri strihany nechtou, neviem si ich poriadne ostrihat pretoze su tvrde ako kamen. Darmo si ich pretym poriadne namocim v horucej vode, osprchujem sa, mam dokonca aj tinkturu na tvrde nechty, ani to vsetko mi nepomaha. A to uz nehovorim o zapachu ake plesen sposobuje. Bola som s tym u koznej, ale dala mi lieky po ktorych mi nebolo dobre a masticku, ktora nepomaha. Tak vas prosim o radu. Co s tym, aby som sa toho navzdy zbavila? Dakujem za odpovede

RNG

Nuz to "neucinne" GSE v 5% roztoku aj mne aj mojej zene odstanilo plesne na nechtoch na nohach za menej nez 2 mesiace.
Nuz ale po pol roku sa vratili, lebo sme starsi ludia, byvame v dome, kde mame s inymi spolovne pracky a susicky a sporom sa tak nemozeme vyhnut.
Ale sme si to zase potlacili, tentokrat este rychlejsie.
Priroda ma tisice protiplesnovych a osvecenych za miliony rokov, inac by plesne vsetko "zozrali"
Takze naozaj nie su potrebne nove synteticke patentovane chemikalie, ktore znamenaju skodlive zamorenie nielen pre nase telo, ale pre celu prirodu.
Chyba je, ze lekarov v tomto nijak neskolia, lebo pre monopolny lekarsky priemysel su vyhodne len patentovane drahe chemicke lieky, prirodne im zavadzaju v odbyte.
A lekar aj keby chel pouzit nieco prirodne, tak mu to system nedovoli, lebo musi pouzivat to, co je schvalene, a v tom ma prsty farmaceuticky priemysel vsade na svete.
A ako vsetky priemyselne podniky, aj tento ide za maximom obratu a zisku. ("Cert ber pacientov", zialbohu....). Naviac vylieceni nie su dalej zakaznici a zakaznikov treba co najviac.

RNG

Nuz to "neucinne" GSE v 5% roztoku aj mne aj mojej zene odstanilo plesne na nechtoch na nohach za menej nez 2 mesiace.
Nuz ale po pol roku sa vratili, lebo sme starsi ludia, byvame v dome, kde mame s inymi spolovne pracky a susicky a sporom sa tak nemozeme vyhnut.
Ale sme si to zase potlacili, tentokrat este rychlejsie.
Priroda ma tisice protiplesnovych a osvecenych za miliony rokov, inac by plesne vsetko "zozrali"
Takze naozaj nie su potrebne nove synteticke patentovane chemikalie, ktore znamenaju skodlive zamorenie nielen pre nase telo, ale pre celu prirodu.
Chyba je, ze lekarov v tomto nijak neskolia, lebo pre monopolny lekarsky priemysel su vyhodne len patentovane drahe chemicke lieky, prirodne im zavadzaju v odbyte.
A lekar aj keby chel pouzit nieco prirodne, tak mu to system nedovoli, lebo musi pouzivat to, co je schvalene, a v tom ma prsty farmaceuticky priemysel vsade na svete.
A ako vsetky priemyselne podniky, aj tento ide za maximom obratu a zisku. ("Cert ber pacientov", zialbohu....). Naviac vylieceni nie su dalej zakaznici a zakaznikov treba co najviac.

Jolka

Keď sa vyskytnú plesne na nechtoch, treba urýchlene navštíviť kožného lekára a nespoliehať sa na rady rôznych bylinkáriek.Pri tomto ochorení sú rôzne bylinky či rôzne voľnopredajné preparáty veľmi slabo účinné. Je to zbytočné vyhadzovanie peňazí a strata času. Organizmus treba liečiť aj vnútorne, sú na to tablety, ktoré predpíše kožný lekár a tiež predpíše aj roztoky na natieranie nechtov. Liečba je zdĺhavá,pri zanedbaných prípadoch trvá aj vyše roka, no výsledok sa napokon dostaví. Ja, keď som už mala nechty liečené lekárom asi pol roka, objednala som sa aj na tzv. medicinálnu pedikúru. Tam mi pedikérka nechty výrazne zbrúsila a kvalitne zostrihala, takže ich vzhľad sa výrazne zlepšil. Medicinálna pedikúra stojí asi 15 euro.Informujte sa o nej u pedikérok.

jozulik

miamiamia,o tej pani ktora vylieci pliesen na nohach tu uz spominali,dam ti na nu kontakt,nevahaj a objednaj sa 0911987564

rozmarin

uz dlho sa u mna prejavuje pliesen pod nechtami.mam postihnute takmer vsetky prsty ,ked si striham nechti na nohach tak ma v tich prstoch kde mam plesen velmi šklbe najme v lavom a pravom palci.bola som uz aj u koznej a predpisala mi krem micetal dalej tablety terbinafin mylan 250mg a este liečivi lak na nechty loceryl a nic mi nezabera prosim poradte mi co by som mohla este vyskusat dakujem!

RNG

Plesne v tele su vzajomne prepojene. Ked mas plesne na nechtoch, znamena, ze ich mas aj inde v organizme, najma v crevach, kde su miesto plesne potlacajucich probiotik.
Takze aj ked si ich vytlcies na nechtoch docasne protiplesnovymi, vratia sa spat, ak ich nevytlcies aj inde v organizme a nenasadis si crevnu floru probiotik, ktore ti vytvoria dostatok latok proti plesniam vsade v tele. Samozrejme stravoiu musis tie probiotika podporovat(prebiotika su pre nich potrava)
a zaroven plesne a kvasne kultury potlacat(tie ziju z volnych cukrov, ktore treba v potrave znizit na co najmenej v prospech komplexnych sacharidov)

Protiplesnove su napr oreganovy olej a citricidal. Ja som na nechty pouzival az 5% roztok citricidalu par krat do tyzdna a za par mesiacov mi vyrastli nove, zdrave.