Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mamicka ma "bercove vredy". V poslednom obdobi celkovo zoslabla a mame velky problem s osetrovanim. Mamicka byva v Bratislave.

Otázka

Mamicka ma "bercove vredy". V poslednom obdobi celkovo zoslabla a mame velky problem s osetrovanim. Mamicka byva v Bratislave.

Odpoveď

Bercove vredy, alebo tiež vredy predkolenia, chodia ošetrovať sestry z Agentúr domácej ošetrovateľskej starostlivosti, v skratke ADOS. Treba si nájsť na internete agentúru a vyžiadať si tlačivo návrhu na domáce ošetrovanie. Toto tlačivo musí potvrdiť jej všeobecný (=obvodný) lekár. On tiež predpíše všetky obväzy alebo náplaste, ktoré mamička potrebuje a ktoré sú hradené z poistenia. Ostatné veci budete dokupovať. Ak je mamička imobilná alebo čiastočne imobilná, t.z. nie je schopná samostatne chodiť do ambulancie a ošetrenie potrebuje denne alebo obdeň, je možné požiadať o hradenie domáceho ošetrovania zo zdravotného poistenia. Je možné úplné hradenie celého ošetrovania alebo si budete musieť niečo doplácať. Túto informáciu Vám povedia priamo v agentúre.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať