Tep srdca nad 80

Lexis

Z nejakého dôvodu mi ani po toľkej snahe nejde prepísať koniec príspevku, takže to skúsim posledný krát takto:
nízky krvný tlak je v prípade dospelích (18 a viac rokov) menej ako 100/60 mmHg u žien a u mužov menej ako 100/70mmHg

Lexis

Vidím, že mi to zosekalo koniec príspevku, takže pokračovanie bolo také:

Nízky krvný tlak:

Dospelí (18 rokov a viac):
Ženy
Muži

Lexis

Mnoho z vás, chce poznať orientačné hodnoty, tak vám sem dávam túto tabuľku:

Normálny krvný tlak:

Dospelí (18 rokov a viac)
< 140/90 mmHg

Dojča
Väčšie deti
cca. 80/45 mmHg
cca. 110/70 mmHg

Diabetický pacient
< 130/80 mmHg

Vysoký krvný tlak:

Dospelí (18 rokov a viac)
≥ 140/90 mmHg (namerané opakovane,minimálne pri dvoch rôznych meraniach)
Deti ≥ 120/80 mmHg
Diabetický pacient
≥ 130/80 mmHg

Nízky krvný tlak:

Dospelí (18 rokov a viac):
Ženy
Muži

Lexis

Prečítajte si tento článok a tu je malá ukážka:
Aké riziká so sebou prináša nízky krvný tlak? Ako sa prejavuje, okrem hodnôt na tlakomeri?
Nízky krvný tlak, ktorý môže ohroziť zdravie sú hodnoty pod 90 mmHg systolického tlaku. U mnohých ľudí máme hodnoty 90, alôebo iba tesne nad 90 mm Hg a je to ich úplne normálny krvný tlak, pri ktorom nemajú žiadne ťažkosti. Skôr sú skúsenosti, že nízkotlakí ľudia sú dlhovekí. takže nízky krvný tlak by nemal viesť k obavám o zdravie ale práve naopak. Ak sú obavy, treba si to objasniť so svojím lekárom, ktorý najlepšie pozná a vie vysvetliť individuálnu situáciu konkrétneho človeka.

Čítajte viac: liptak.blog.sme.sk

Lexis

Pre nízky tlak nemusíte mať také obavy. Hypotenziou trpím aj ja celé roky a som tu. Pár krát som odpadla a dokonca som jedno obdobie mala aj hypertenziu kvôli stresu a to už bolo oveľa horšie, pre toto sa treba báť. Šum v ušiach, krv z nosa a odpadnutie. Systolický mávam v hodnotách okolo 80 a diastolický na hodnotách 60 a menej. Ako dospelá som prestala chodiť ku kardiológovi z vlastnej vôle, ale po narastajúcich problémoch, k nemu opäť idem. Inak Holter eliminuje nepresnosti pri kt. môže dôjsť pri klasickom EKG vyšetrení, defacto je detailnejší. Zájdite k obvodnému lekárovi, ten vás pošle k internistovi a on už zváži, či je potreba Vás poslať ku kardiológovi.

vz

Hviezdicka
citis sa dobre,ked mas taky nizky tlak?
ja mam tiez,ale stale a citala som,ze to moze byt koli nejakemu choremu organu

Hviezdička

ja mávam nízký tlak 80/60 :-( a to pijem aj veľa tekutín.

Vysoký tlak môže byť aj dedičnosť, nezdravý, nezdravý životný štýl, obezita a sedavý spôsob života.

Ale mávala som aj 136/73 a pila som aj cesnakovú šťavu a veľmi mi pomohla. Bola som aj na EKG a všetko v pohode.

Vieš čo urob objednaj sa na EKG a najdú hlavnú príčinu tvojho problému. A dajú ty na to presné lieky a budeš mať pokoj. Len budeš chodiť neustále na kontróli.

Teresita

ja mam 14 a ten isty problem, ale mam este viac tepov srdca a je to v pohode. Nezaoberam sa tym a nic sa so mnou nedeje.

olara

ja ked som mala tolko,zacala som brat blokatory.Teraz mavam s nimi okolo 80 a niekedy citim aj tak busenie,ako keby som mala nad 100 a bolest medzi lopatkami...